reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Dziewczyny mojej niuni wyskoczył pryszcz na piposzce, czym mam jej to zlikwidowac ?? I wg co to jest? Nie potówki ani zadna skaza,moze uczula sie na pieluchy pampersa???

Ostatnio odkryła tv i jak z młodym ogladałam bajki to ona razem z nami tez, masakra nastepny tv maniak rosnie.


Ja musze sie przyznac, ze moj maly tez ogada TV. I najgorsze jest to, ze w ogole tak nie chcialam , zeby od malego sie przyzwyczajal :zawstydzona/y:
Moj maz to jak patrzy w TV to inne dzwieki do niego nie dochodza, trzeba go po imieniu wolac i reaguje za 3 razem. Jak ich kiedys samych zostawie to chyba korki powykrecam :-)

Gorgusia ty to masz oko... Ja bym sie nie dopatrzyla.

Moje malenstwo zasnelo o 21. Dzis pierwszy raz w spiworku, bo otulaczek okazal sie za maly, juz wczoraj mu jedna raczka wychodzila.
Poki co zasnal jak susel, mam nadzieje, ze sie w nocy nie bedzie wybudzac swoimi raczkami. W koncu to juz nie taki osesek, jak wczesniej, ktory siebie sam po twarzyczce raczkami uderzal w nocy a potem plakal ze go bija :-D

Dziewczyny, ma ktoras moze laktator Tommee Tippe ? Jak sie sprawuje?

Ja mam reczny z Aventa, no ale teraz jak zaczelam odciagac na noc codziennie to troche sie mozna namachac. A ze nie zamierzam szybko poprzestac karmienia piersia to trzeba bedzie kupic elektryczny.

Chcialabym wiedziec czy sie dobrze sprawuje, bo np. Cloundynka i ktos tam jeszcze wspominalyscie ze np Medela Mini elec jest glosna. A jak z TT ?
 
reklama
wesołych mikołajek ;)
wczoraj wyszliśmy o 13 i wróciliśmy o 20
aż się boję żeby moje dziecie się nie rozchorowało, bo my autobusowi
za to w tesko zakupiłam mega zapas smoczków do tt - 8 paczek
i słoiczki po 4 miesiącu
już nie mogę się doczekać kiedy będę mogłą Zuzaczkę karmić

a dziś od 9 - 14 i ja mam dość ;/
za to odkryłam, że moja lubi mega hałas i uśmiecha się do wszystkich wokoło - na pewno nie ma tego po mnie :-D
i laktator mi się zepsół
jestem załamana, bo idą święta i zamiast butów muszę zakupić laktator :no::wściekła/y::angry::baffled:

jutro siedzimy w doma - pidżama party
zapraszam ;)

ja jestem antytelewizyjna w przeciwieństwie do mojego m
dla mnie mógłby nie istnieć tv
i moja Zuzola póki co nie ogląda

witam nowe Mamuśki

Doloress, a co to takiego? hahaha ;-)

dziecka spią, czas dla rodzicow... o ile nie padniemy ze zmeczenia ;-) hihihih
milego wieczorku!

???????????????????????????????????????:confused:



doti/dolores
przypadkiem zauważyłam, że pisałaś na bb w temacie pieluch wielorazowych.
Nawet podawałaś listę co zamierzasz kupić.
No i jak?
Próbowałaś wielorazowych czy odpuściłaś?
Też się nad tym zastanawiam i chciałabym poznać twoje zdanie, jeśli pielu****esz wielorazowo.

edit:
ale numer!
jak napisałam w poście "p i e l u c h u j e s z" to mi ocenzurowało i wstawiło gwiazdki hehe

próbowałam już miałam 3 podejścia, ale moja młoda ma patyki zamiast nóżek i jej przecieka
ale w styczniu kolejne podejście

mam na zbyciu 2 nowe kieszonki ;)

myślę, że będę w dzień wielo, a w nocy jednorazowe


moje dziecie spi kiedy chce tzn nie usypiam go na sile ani nic. a jak widze ze jest spiacy to go przytule czy polulam i juz. gorzej jak chce go odlozyc to sie wygina, warczy, macha lapkami i generalnie juz po snie. a w nocy jak sie budzi dostaje swoje 120 i jak je to go kolysze i zasypia i da sie odlozyc najczesciej juz martwy :p

heh, jutro ide w koncu na badania, zbieram sie na nie od miesiaca, za 9dni mija termin:wściekła/y:
skąd ja to znam
kilka tygodni już mi się w głowie kręcie
nie mówiąc o bólach w klacie

ale oczywiście na badania i lekarza nie mam czasu

neich mnie ktoś wykopie do lekarza :-D

Anmika ja używałam tych sleep &play i bardzo byłam z nich zadowolona:tak:

ja cie coś mnie trafi...
mąż do mnie haslo "jaki ja zmęczony jestem"... a ja kurde na Hawajach byłam i na leżaku się bujałam...
dzisiaj mam mega masakrę...i nie miałam nawet kiedy usiąść...
faceci...

my narazie używamy 2 pampers, bo dostaliśmy w prezencie, ale zauważyłam, że zaczynają przeciekać z jednej strony, a my zbliżamy się do 5kg, więc jeszcze jeden przeciek i chyba przeskoczymy na 3

skąd ja to znam
mój pobuja Zuzkę 2 minut
wraca i mówi - ona nie chce zasnąć
albo siedzi przed kompem, ma się zająć młodą, położy ją 3m dalej żeby nie krzyczała mu za bardzo do ucha i mówi do niej :-D
a ona się drze

Ayni jeżeli masz dobrze zwiazaną chustę to nie odczujesz na kręgosłupie cieżaru... ja nosilam 1,5 rocznego malucha w chuście a jak byłam nad morzem Sebek miał roczek i ważyl jakieś 9 kgto chodziłam z nim na długie spacery:) ale grunt to dobrze związana chusta :tak:
Ja własnie jutro zakładam chustę i śmigam na dwór z chlopakami :D

niestety nie mam takiej kurtki w którą zmieścilibyśmy się razem
chyba, że związałabym na kurtkę

moja mała w ogóle drze się w niebogłosy jak się ją ubiera
a jak się ją kładzie do wózka olaboga... co za ryk
sprintem wychodzimy i wtedy spokój

tak samo ma fazę darcia się przed snem tak do 10 minut i nie wiadomo o co jej biega :)))))))))))))

Tygrysek Kaci to już jak był mały, to za modela robił tylko jak mówiłam uśmiechnij się to robił takZobacz załącznik 520881 i z tym zmarszczonym noskiem pytał: "i jus?"

jaki słodziak
ahjooooooooooooooooooooo

axari dzięki tak kolejna rocznice 18tki mam dziś ;-)(przecież o prezent od Mikołaja nie robiłabym takiego rabanu) zawsze sie smieje ze mam tylko 150cm wzrostu bo mnie Mikołaj musiał jakoś rodzicom do buta zmieścić heh; Kacek jest przesłodki, eh żeby mój jaś taki był jak będzie rósł

wszystkiego naaaaajjjjjjjjjjjjjjjlepszego
Maleństwo tobie też

Miłości w sercu
Drogowskazów na zakrętach....

a tak apropos mikołajek. To rok temu mąż do mnie mówi co masz dla mnie na mikołajki a ja ze no nic:-( a ja a co bys chciał??? I on z takim pół humorem - ze ''obsraną pieluchę'' a ja ze za rok dostaniesz....i wiecie co dostał na mikołaja w tym roku :-D:-D Specjalnie trzymałam pieluche ze wczoraj wieczorem. Ja dotrzymuje słowa:-D

No i wogóle to na dniach minie rok jak zaszłam w ciąże....masakra jak ten czas szybko leci, az mnie to przeraza.

buahahaha
niezłe

aska Spróbuj Bebilon NUTRITON to jest specjalny zagęszczacz do mleka jeśli to tylko ulewanie to powinno pomóc jeśli nie to zmień pediatrę.
megan dobre ale ty słowna jesteś:-D

przyłączam się
mamy bebilon nutricion i problem z ulewaniem zniknął

Czesc Babeczki!

Mikus ladnie spi juz 2 h ,wiec zabieram sie za pisanie.
Risia - wez, czytalam o tym krazku... nie dosc,ze drogi,to ja tam sobie palcow co 3 tygodnie wkladac nie bede... myslalam o spirali...ale kurcze jesli zapragniemy kiedys starac sie o dziewczynke?? :confused::confused: przed planowaniem dzieci bylam na pigulkach 5 lat i w ogole mi to nie odpowiadalo...moze plastry? ale one maja duza dawke hormonow,a mi odwala po nich.... :nerd: nie wiem sama... :baffled:
AAska - no ja bym nie szpikowala mojego Synka antybiotkiem...jak mielismy zapalenie oskrzeli to leczony byl wylacznie tlenem....antybiotyk zastosowaliby jakby mial wysoka goraczke,ale dzieki Bogu nie mial..

Dziewczyny,nie lekcewazcie zadnego objawu kaszlu...u Nas przypomne zaczelo sie na katarku,ktory splywal do gardla i powodowal kaszel...w cagu 2 tyg.bylam u dwoch lekarzy,ktorzy mowili,ze nie mam sie przejmowac,ze to przeziebienie... G**no prawda...to byly poczatki zapalenia oskrzeli!
Na przeziebienie (czyt.katar) daje : Nasavin 0,01 (max 5 dni) , masc majerankowa pod nosek, Marimar/Sterimar do psikania noska i oproznianie Katarkiem lub Frida.
Pulmex Baby czytalam,ze od 6 miesiaca mozna uzywac dopiero!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja mam jakas masc do smarowania od 3 miesiecy,wiec poki co jej jeszcze nie uzywam...
Dziecku mozna inhalacje robic ( garnek postawic z wrzaca woda gdzies niedaleko dziecka) z rumiankiem....

Tygrysek - wszystkiego najlepszego! spełnienia marzeń i więcej pomocy od twojego mężczyzny!!!!!

moja Zuzolka ma taki pojedyńczy kaszel
tak 2-3 razy na dzień
wg mojego m się krztusi ;/
już kilka razy męczyłam lekarza ale nic
a tą maścią majerankową mogę młodej smarować pod noskiem?!

Risia
podziwiam za to zimowe chustowanie.
Jakoś nie widzę jak sobie daję radę z motaniem młodej w kombinezonie :baffled:
Tak więc póki co odpuszczam chustę na spacery.
Może jak mnie tak zasypie, że wózkiem nie przejadę, to się odważę na motanie.

A niegrzeczna to ja byłam większą część roku.
Przez całe 9miesięcy byłam nieznośna. Już nawet sama ze sobą wytrzymać nie mogłam :-D
No i Mikołaj przez to nie przyszedł.
Teraz teraz niegrzeczna jestem - zamiast się wziąć za jakąś robotę w domu póki młoda śpi (hip hip hurra!), to oczywiście siedzę na necie.
przyłączam się do grona niegrzecznych :))))))))
choć młoda z pracy mojej dostała pakę słodyczy i raczej nic jej nie dam
a sama też nie zjem bo większość nie lubię, albo czekoladowe


a ja jestem smutna troche bo nie dostalam zadnego prezentu :-( nawet czekolady nic...

dopisz się do listy niegrzecznych :)))))))))))))))))))))))))))
 
mnie lekarka powiedziała,że do -8 można na spacer wychodzić :tak:
w kwestii rehabilitacji stwierdziła,że lepiej żeby z takim maluszkiem do innych dzieci nie chodzić (mój jak śpi na pleckach to główke ma zawsze na lewo a przy jedzeniu zawsze na prawo :no: )

no i muszę się pochwalić młody od 1,5 tyg przekręca się z plecków na bok :tak: nadal wędruje po łóżku mimo,że śpi w śpiworku :szok:
 
no bo z tym odwracaniem glowki samemu to jest walka z wiatrakami, ja mu w lewo on w prawo i tak w kolko az w koncu zaczyna plakac jakby go ze skory kto obdzieral. przynajmniej moj dziec tak robi ;/ kladlam mu kocyk zwiniety w rulon, pieluche, nawet sol owinieta w tetre i co i dalej w prawo on taki uparty po mnie chyba :-p

ale zarty zartami jutro dzwonie i umawiam do pediatry bo moze jednak faktycznie beda cwiczenia potrzebne.
 
My prywatnie byliśmy u neurologa i prywatnie chodzę na masaże,bo ja nfz średnio ufam. Poza tym jeśli dziecko ma taką przypadłość to może być bardziej marudne i nerwowe,bo mu to zwyczajnie przeszkadza. Noś go brzuszkiem do dołu tak aby głowę miał na prawym przedramieniu. A zaciska piąstki czy ma wolne paluszki?
 
My prywatnie byliśmy u neurologa i prywatnie chodzę na masaże,bo ja nfz średnio ufam. Poza tym jeśli dziecko ma taką przypadłość to może być bardziej marudne i nerwowe,bo mu to zwyczajnie przeszkadza. Noś go brzuszkiem do dołu tak aby głowę miał na prawym przedramieniu. A zaciska piąstki czy ma wolne paluszki?

zacisniete prawie caly czas ma. rozluznia tylko jak juz spi mocno i przy jedzeniu. no i tam czasem poluzni na chwilke.
 
Czyli pewnie ma zbyt duże napięcie mieśniowe. Masuj mu zewnętrzną stronę dłoni-tak glaszcz. Powinno to zmniejszać napięcie i otworzyć rączki. Poza tym ćwicz taki tuptania nozkami przy zmianie pieluszki- tuptasz najpierw do dołu,a później do boków i rób coś takiego- daj Małemu swoje kciuki do łapek i po kolei najpierw brawo brawo nad klatką piersiową, później bum bum bum prostujesz rączki do boków i delikatnie pukasz w podłoże i na końcu skrzyzuj rączki na klatce i rób tulimy tulimy. I jeszcze ciągle z Twoimi kciukami rączki za główkę i takie tuptania rączkami do boków. Rozumiesz?
 
no to ja tez sie dopisuje do listy niegrzecznych bo tez nic nie dostałam, wogóle byłysmy taaaakie niegrzeczne przez ten cały rok ze normalnie przesada. I wogóle nic nie robiłysmy, a jadłysmy tak duzo ze nam brzuchy urosły. No czego sie spodziewac w mikołajki??
 
reklama
Do góry