reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

hej :)

dziewczyny, mam pytanka:
1. czy dziecku z tendencja do ulewania moge spokojnie kupic lezaczek bujaczek?
2. jak wygladaja ciemiaczka Waszych pociech? w sensie wklesle czy wypukle albo inne?
3. czy znacie sposob na ropiejace oczko? zaczelo ropiec w dzien po wizycie u pediatry i jak do jutra nie przestanie [przemywam esencja herbaty] to idziemy znowu

bede wdzieczna za odpowiedzi :)
ad. 1 - nie wiem, nigdy nie mialam ani lezaczka, ani ulewajacego dziecka ;-)
ad. 2 - wypukłe jest czesto jak dizecku wzrasta cisnienie, jak płacze mocno itp... wklesle bardzo - jak dziecko jest odwodnione. moj ma tak w miare 'rowno" albo lekko wypukle, ok 1x1cm
ad. 3 - nigdy nie przemywałam herbata. tylko i wylacznie sol fizjologiczna. nigdy nic sie nie dzialo, ale ja tak przemywam regularnie, a nie dopiero jak cos sie dzieje ;-)
 
reklama
no ja wiem ze jak maluch placze to ciemiaczko pulsuje. ale czasem jak trzymam malego w pionie i patrze na te ciemiaczko to jest troszenke wklesle. odwodniony nie jest przeciez! ale 13.11 mamy neurologa [maly na usg w szpitalu mial powiekszona komore lewa tylnia mozgu] to wypytam albo u pediatry jak bedziemy z oczkiem. ja sie boje o glowke Oliego z kilku powodow a nie bo nie wiem czegos i zaraz mysle ze mam 'inne' dziecko. nie chcialabym zebyscie myslaly ze mam obsesje na punkcie wlasnego dziecka!
 
Martusia , "inna" byś była jak byś się nie martwiła, i miała w nosie swoje dziecko i wtedy bym z Tobą nie rozmawiała:cool:
A tak to jesteś normalna mama, przewrażliwiona, zmęczona, nie wyspana, i sprawdzająca co jakiś czas, czy aby na pewno oddycha jak śpi. Czyli standarcik.
 
no ja wiem ze jak maluch placze to ciemiaczko pulsuje. ale czasem jak trzymam malego w pionie i patrze na te ciemiaczko to jest troszenke wklesle. odwodniony nie jest przeciez! ale 13.11 mamy neurologa [maly na usg w szpitalu mial powiekszona komore lewa tylnia mozgu] to wypytam albo u pediatry jak bedziemy z oczkiem. ja sie boje o glowke Oliego z kilku powodow a nie bo nie wiem czegos i zaraz mysle ze mam 'inne' dziecko. nie chcialabym zebyscie myslaly ze mam obsesje na punkcie wlasnego dziecka!
kazda mama ma obsesje na pkcie swojego dziecka ;-) hahaha
a tak serio.... lepiej sprawdzic 3x niz olac jeden i potem zalowac....
 
Spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaać ;)

czy któraś z was mieszka w Szczecinie, albo często tam bywa.
Chciałam coś zamówić w aptece online, a tam odbiór osobisty tylko :(

jak coś to poproszę na pw - wytłumaczę co i jak ;)

Mnie m tak pogania z tą kuchnią, że mam sprzątać układać :wściekła/y: że mu powiedziałam że ma mnie w d... pocałować
wczoraj na rękach z Zuzakiem robiłam ordung
myślałam, że mi ręce odpadną - nie dała się zachustować
i mówiłam mu, że jest mi ciężko, a on zero reakcji
a dziś jak do tego wróciłam to zdziwiony, że robiłam to z małą na rękach - no faktycznie coś mówiłaś wczoraj, że ci ciężko :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

to mu powiedziałam, żeby ją wziął na ręce i robił
to słyszę, że się nie da, że to jest niebezpieczne, a ja kurna to co u mnie musi się dać :wściekła/y::no:
i słyszę że mogę ją przecież odłożyć do łóżeczka
i chyba zatkać uszy, bo mi płacze, na leżaczku nie, na bujaczku nie
więc kładę ją na rogala, daję cyca i mam spokój, a dziecko usmiechnięte i zasypia

a dziś został z mała 2h i jak mi zaczął mówić, że on nic nie zrobił, bo mała płakała, telefon dzwonił... :crazy::wściekła/y::no:
to on może nic, a ja muszę
ale jestem wściekła
głowa mnie z tego rozbolała
zawsze mi staje na odcisk przed rocznicą...

u nas szaro, buro i ponuro :wściekła/y:

doti śliczna kuchnia, ta płyta od kuchenki nie jest jeszcze nałożona czy będziesz miała dwie płyty do gotowania?

widzicie moje suwaczki bo ja ich nie widze

jeszcze nie skręcona
czekamy na gazownika
i musimy popodłączać wszystko

i spłacić kredyt za nią :D


Niedlugo zbieram sie do wyjazdu do lekarza na usg bioderek no i moze zdecyduje sie na ta szczepionke na rotawirusy. Mam 1.5 godziny jazdy zeby sie zdecydowac...
maluszekale jaja z tymi jajkami :-D:-D:-D:-D:-D:-D
do_ti gratuluje skonczonej kuchni :-) Na balagan nie patrz. Udaj, ze nie widzisz;-). Saaam sie posprzata....
Stokrotkodaj znac jak poszlo z tym gipsem bo ja mysle o takim prezencie dla dziadkow na swieta
Nagapalma to znaczy, ze tej szmacianki nie oplaca sie kupowac?
polisia ale pomysl z ta wanna ha! koniecznie musze sprobowac!

otóż to
ja mam czas
mi się nie śpieszy
a jak komuś się śpieszy z bałaganem to niech sobie sam posprząta
ja tam wolę tulać się z Zuzakiem - szczególnie ostatnio, bo marudzi straaaasznie

Witam sie
Tyle z rana napisałyscie ze ciezko to ogarnac.
Doti piekna kuchnia
Tygryseksuwaczkow ni ma :( , Mi to wogóle sie marzy plaża, słońce ciepłe zachody słońca - chyba sie nie doczekam do wiosny/lata ja chcem jużżż!!!
Futuremnie tez łepetyna boli -migrena po całości, panadol nie działa :(
MonalizaDaj mi znac plissss jak wrócisz ile Nawrot wola sobie za usg i czy szczepionka na rota w medicusie czy gdzies indziej??

Ze mną dzieje sie cos niedobrego, chyba problem z tarczyca mi wraca, mimo tego ze biore leki na tarczyce, musze jak najszybciej zrobic badania krwi.
Mała od wczoraj ubzdurała sobie aby jesc na raty tzn tylko butle bo cyca ciagnie, zjada 20ml, pozniej za pare minut drugiw 20ml - Musze sobie narobic troszke zapasow z cycowego mleka bo jak to tarczyca to zaczna sie eksperymenty aby dobrac dawke a wtedy cycus musi odpasc :( :no: Chyba sie popłacze jak tak bedzie.

A poza tym wpadła do nas rano na kawke kobita co od niej wynajmujemy dom, przyniosła dla małej dresik z GAP oraz dała 50 euro dla niej, a ponadto 4 wielkie wory ciuszków dla dziewczynki tak od 9msc do 3lat i ciesze sie niesamowicie ale nie mam nawet siły tego teraz poprzeglądac. Zajrzałam tylko do jednego a tam pełno ciuszków z metkami - to sa ludzie co nie wiedza co robic z pieniedzmi.
Ide zrobic cos z ta głowa bo mi zaraz peknie:szok:

nie martw się, że nie będziesz karmić piersią
wiem, że to trudnea
ale najważniejsze jest to, aby dziecko miało zdrową mamę

witam sie

bylam dzisiaj na usg bioderek wszystko ok:)



super, że bioderka ok
a cena ubranka powala :-D:laugh2:

doberek :)

Malacz zrobił pobudkę o 5, to mam chwilkę,
Jak juz wiecie zmieniłam mleko Bebiko1 na Bebiko 1 Ha no i malacz od dwóch dni robi zielone kupki. Mleko zmieniam od 3 dni stopniowo, nie od razu. No i teraz nie wiem czy to od zmiany mleka czy co ?
A tak wogóle to na moje oko i nie tylko moje na skaze to nie wygląda, mała ma to tylko na buzi i w zasadziue od paru dni znaika. zastanawiam sie czy nie wrócic spowrotem na zwykłe Bebiko ?????????????

Miał ktoś podobnie ?????????????

my mamy ciągle zielone
i lekarz mówi, że to od mleka
a jesteśmy ciągle na ha

zielone kupki jak stwierdziła pani doktor u której byłam wczoraj wynikają z tego,że w mleku mm jest żelazo i jak dzieć nie zdąży go strawić to kupki są zielone :tak:

bosze te uszy juniora są jak tarka w dotyku :no::wściekła/y:

a to mój nowy fryz
Zobacz załącznik 513352

ładna fryzurka
też muszę się wybrać do fryzjera ;-)

póki co zrobiłam tylko te odciski płaskie co będą magnesami na lodówkę :tak:
w jednym opakowaniu jest tyle masy,że mi 2 odciski wyszły :-D był problem z rączka bo junior zaciska w piąstkę i trzeba było na siłę prostować i to już nie to samo :no:, ale za to stópka wyszła super :tak:
teraz sobie schną

Zobacz załącznik 513519

super stópka
a mój odcisk nadal zapakowany

a jak zrobisz te magnesy???
 
przemywam mu earl grey strong bo tylko taka mam w domu. najpierw zaczelo mu lzawic, a pozniej tak mu sie zakleilo ze musialam pomoc otworzyc. dlatego czekam czy sie poprawi czy nie do jutra i lecim do lekarza.
Mojej małej też oczko ropialo, przemywanie solą fizjologiczną nie pomagało, dopiero jak kupilam świetlika to pomoglo
 
axari ten Twój m to nawet przystojny jest ;-)
megan co do prezentów to ja polecam kalendarz ze zdjęciami malucha
doti walnij tego Twojego m na otrzeźwienie a potem wciśnij mu szmatę niech sam porządkuje ot co ;-)
stokrotka zapisałam sobie ze mam Ci napisać "ślicznie" ale nie pamiętam co... heh
anmika czemu nie można rumiankiem??
martusia mi się wydaje ze w bujaczku bezpieczniej mój mały ulewa i dzięki temu ze ma głowę trochę wyżej to wydaje mi się ze jest mniejsze ryzyko zadławienia niż na płasko

dobra pora ze mną spać bo przy sprawdzaniu posta odkryłam ze pisałam do Martusi ze mojemu m się ulewa hahahhahahahaah ta muszę go brać do odbicia hahhahhahahah :-D:tak::-D;-)
 
Odpiszę ogólnie.

Leżaczek a ulewanie - Ada mi ulewała mocno, a w leżaczku super sobie leżała, potrafiła i 1,5h tak sobie siedzieć.

Ciemiączko - my też mamy lekki, naprawdę lekki dołek wielkości opuszka palca wskazującego i jest ok, Adrianna miała identycznie i bardzo ładnie Jej zarosło. Taka nasza uroda. Anmika - pewnie i u Ciebie tak samo. Zarówno na szczepieniach jak i podczas każdej wizyty u lekarza, powinno być to sprawdzane.

Ropiejące oczka - sól fizjologiczna do przemywania kilkanaście razy dziennie. Pewnie ma zatkany kanalik łzowy, wymasuj go czystym palcem. A no i jeszcze przegotowaną wodą możesz przemywać, ale na pewno nie herbatą.
 
reklama
WITAM :)

Deszczowy wietrzny dzień :/

Mojemu ropiło się gdzie tylko sól fizjologiczna i tak kilka razy na dzień przemywałam i było coraz lepiej a teraz już po tym ropieniu śladu nie ma :)

DOTI oj M nie ładnie oj nie ładnie się zachował :/
MARTUSIA to norma że matka się martwi o dziecko swoje...jej ile ja miałam sytuacji że mi aż słabo było bo coś się dziecku stało/mogło stać...ja np.jak karmię Marcelka to mi się zakrztusza kiedy mocno leci :/ teraz mam pozycje dla niegą ze az tak sie nie krztusi ale zawsze ten piewrszy moment to karmienie ostrozne...

Ja jedynie mogę wyczuć przez te włoski ciemiączko ;) i jak palcem przejadę to jest lekkie wgłębienie :)
 
Do góry