reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Witam dziewczynki:-)
Moja mała wczoraj dała mi tak popalic ze nie wiedziałam jak sie nazywam:-p w wozku zle na łapkach zle nawet na spacerku niebardzo nie wiem co to było:szok: dzis w normie wsio ok pozatym ze ja zasmarkana i wezły z prawej strony mam tak powiekszone ze szok:szok: mam nadzieje ze Pati nie zaraze obroniła sie jak moj i Szymon byli chorzy to mam nadzieje ze i teraz da rade:tak: co do czapeczek to ja w domu nigdy nie zakładałam tylko jak na dwor wychodze
 
reklama
Hej dziewczyny - wybaczcie że nie odpisuję wszystkim ale nie dam rady
U nas dziś Krzyś odstawia jakiś cyrk :crazy: albo śpi albo płacze i tak w kolo :angry: niby narzeka na brzuszek ale powodów do tego nie powinien mieć bo wczoraj owszem pierwszy raz zjadłam krem z dyni - dla niego to nowość ale ogólnie dynia przecież zalecana więc nie wiem o co mu chodzi ... no nic próbujemy to przetrwać.
Ze snem bywa różnie ale w ciągu dnia są to też jak piszecie takie drzemki po30-40 minut dzisiejsza noc była idealna bo spał najpierw 4h a później 3h
 
Akurat ksiazka "język niemowląt" to jak dla mnie zadna pomoc w wychowaniu dziecka... Rozdział o karmieniu piersią to porazka... Tekst o tym, że karmienie na życzenie sprawia że dziecko nabiera nawyku domagania się jedzenia, to mój hit :D Poza tym powielanie mitów, np. że dziecko można przekarmić karmiąc piersią... A rady jak uczyć dziecko samodzielnego zasypiania poprzez zostawianie go samego żeby sie wypłakał to w ogole jakies nieporozumienie. Nie polecalabym jej...Ja zaczęłam czytać "mądrzy rodzice" margot sunderland. Jest to podejście można powiedzieć naukowe, m.in. opisuje jak mózg dziecka reaguje na jego płacz, jak pomóc dziecku radzić sobie z jego emocjami, jak uspokajać dziecko, jak kłaść je spać, itp.
 
Cloudynka Awersja dzięki za linki :-)

Ryba ksiazke i tak warto przeczytac, a rady mozna wybierac te które wydaja sie najbardziej pomocne, ja tez nigdy nie zostawilabym dziecka zeby sie wyplakalo a ze zmeczenia padło i usnęło - jest to dla mnie mało humanitarne.

Monaliza ciesze sie ze u Was juz wszystko ok. Wybierasz sie moze na usg bioderek?? Dowiedzialam sie ze dr Nawrot w Cork robi usg.

U nas wsio ok jak narazie i oby tak pozostało amen. Zastanawiam sie kiedy z maluchem mozna wybrac sie na basen, wiem ze niektore mamy juz po ukonczeniu 1msc wlasnie zabieraja dzieciaczki na basen.
 
MeganNo ja wlasnie do tego doktorka Nowrota Marka jestem umowiona na 6 listopada. Odrazu sprawdzi mi stopy Olivci bo mi tu pielegniarka srodowiskowa imputowala, ze nieby cos z nimi nie tak, le czytalam, ze stopy niemowlaczkow sa zawsze troche do wewnatrz. A jak jest u waszych pociech?
Zastanawiam sie jeszcze nad szczepieniem na rotawirusy bo na szczescie wszystko inne jest darmowe.
RybaCo do ksiazek to ja jestem zdania, ze kazde spojrzenie kogos i dobre rady nie trzeba przyjmowac jako pewnik tylko dostosowac je do wlasnych doswiadczen i przekonan. Z jednymi sprawami mozna sie zgadzac, z innymi nie koniecznie, ale zawsze czytajac mozna dowiedziec sie czegos nowego wiec ja zamierzam ta ksiazke przeczytac.
Merlin gratuluje choc jednej przespanej nocy :-)Oby takich wiecej :-)
 
już mam dość tego bałaganu
byle do jutra
zrobią tą kuchnie i dojdziemy powoli do ładu

a poza tym moje szczątki laktacji zaczynają maleć
i mnie to z leksza dołuje

młoda też zaczyna się bawić moimi cyckami
laugh.gif

a mnie to doprowadza do szału
realmad2.gif


nie wiem czy jest sens używać laktatora, bo ściągałam wcześniej 30, teraz 20, a przed chwilą 10 i chyba samo mleko zaniknie
póki co walczę, odstawiłam butlę na rzecz sns
i zobaczymy
jutro będę musiała się ze swoimi cycorami chować po kątach ;)

i jakoś weny i brak

a tak w ogóle moje dziecko coraz więcej je
ostatnio było ok po 60ml
ale teraz 90 i jest płacz, więc spróbowaliśmy wczoraj dać jej 120ml i zjadła 110ml i padła :-D:-D:-D

Polisia ja mam ten sam problem :( Ta waga mnie załamuje ja mam az 73kg !!! :szok: Jakbym do 65 zeszła to byłabym przeszczesliwa, mam wrazenie ze waga zatrzymala sie juz w miejscu i ze bez mojej pomocy nic juz nie zejdzie. A tu święta za pasem i w zadna sukienke sie nie wcisne jak tak dalej pójdzie:-(

Co do odbijania to zawsze zawsze zawsze czekam az odbije, jak nie chce kłade na chwilke na boku i podnosze znowu, lub robie winde.

A ja z innej beczki - macie jakis film godny polecenia???

co do filmu to Nietykalni

co do wagi to nawet na niej nie staję
mam wrażenie, że brzucha po cc nie stracę nigdy

stokrotka-protestujesz ????????????? moja dzidzia w dzien spi 2x po 30 min a w nocy pobudka co 2h, od 4 rano co 1h i o 6 pobudka :baffled:

No i nie wiem co zrobic, kupic bebiko Ha czy Bebilon ?

to zależy
jak twoje maleństwo jadło bebiko bez mega bólów brzucha to spróbowałabym bebiko ha

u nas było najpierw nestle nan ha, ale było ulewanie, nawet wymioty
potem przeszliśmy na bebiko ha, ale ono ma gęstszą konsystencję i jest bardziej sycące, młoda zaczęła dostawać bóli brzuszka
teraz mamy bebilon ha i jest trochę ulewania, ale jak dodaję substancję zagęszczającą to nie ulewa, ale czemu to takie drogie ;)

w ogóle uważam że firmy dyskryminują dzieci alergiczne, bo mleko jest droższe, a zwykłe mleka można kupić w większych opakowaniach i taniej

gdzie kupujecie mleka???
bo ja już nawet w necie szukałam żeby było taniej, ale nic nie znalazłam

podczytuję jak zawsze :)
co do karmienia u nas wieczorami również cyrk, ale ja już wiem, że ze zmęczenia, nie kolki czy coś. Na cycki wieczora mi się wkurza, moim zdaniem jest tak zmęczony, że denerwuje się, że musi ciągnąć, więc dostaje butelkę mojego lub mm lub jedno i drugie, bo wieczorem zjada więcej niż dwa moje cycki, jestem przerażona ile je wieczorem :O ale spoko
więc moim zdaniem to ze zmęczeni, zobaczcie może Wam też to pomoże, ja też przygaszam światło i codziennie staramn się wyczuć TEN moemnt, bo jak przeciągnę to rozpacz jest tak wielka, że ciężej uspokoić.

Co do karmienia to też testuję różne pozycje. Jak butla to ostatnio jest tak, że siadam, biorę go między nogi, leży sobie na moim udzie i tak dostaję, bo ręka mi już odpadała :D a jak cyc to na siedząco i kładę poduszkę pod swój łokieć wtedy się tak nie garbię.

A poza tym ratunku moje dziecko w ogóle nie śpi w dzień! jak Wasze sypiają?! mój wczoraj nawet na spacerze nie spał to jeszcze ok, bo sobie patrzył ale w domu marudzi, w bujaczku źle, na łapkach źle, na macie źle, śpi może ze 3 razy po 30 minut i już :O
nie wiem czy to skok rozwojowy czy po prostu tak ma, jak śpią Wasze?

moje dziecię też nie sypia w dzień
ale za to w nocy ładnie przesypia - wolę to rozwiązanie ;)


Risia wysyłam kilogramy zdrówka
 
MonalizaMoja jak sie urodzila to miala strasznie stopy podwiniete, w szpitalu nic mi nie mowili, za to jak przyszla polozna to stwierdzila ze bedzie potrzebna rehabilitacja (podobno najlepsza rehabilitantka dla niemowlat jest w mitchelstown w tym nowym budynku na przeciwko lidla, babeczka jest niemką ktora rownież trochę mówi po polsku) ostatnio jak bylismy u lekarza to powiedzial ze juz jest ok i nic nie trzeba rehabilitowac. Ja umowie sie na nastepny tydzien do Nawrota i tez zapytam sie o te stopy, lepiej dmuchac na zimne niz pozniej plakac.
Doti, łącze sie w bólu sprzątania bałaganu remontowego.A co do brzuszka to kiedys zejdzie napewno - tylko kiedy :crazy: Ja jak tylko piersia przestane karmic ide na diete.
 
u nas tez ciezko, malycaly dzien marudzil,dopiero jakies polgodz. temu mu przeszlo, heh a rosnie jak na drozdzach, pajace 62 robia mu sie juz za male,

witam nowa Mamusie
lotka ja Oliwce obierałam czapeczkę, małemu nie, tylko w szpitalu jak szlam do sali odwiedzin
martusia łoł dopiero fotka w gazecie, no, ale to Stolica
doti ja spróbowałam mleko to babydream z rosmana i nam sluzy rewelacyjnie, 2 paczki sa w 1 opakowaniu i kosztuje 15,99, co do mojego brzucha to mam te same odczucia
 
reklama
Akurat ksiazka "język niemowląt" to jak dla mnie zadna pomoc w wychowaniu dziecka... Rozdział o karmieniu piersią to porazka... Tekst o tym, że karmienie na życzenie sprawia że dziecko nabiera nawyku domagania się jedzenia, to mój hit :D Poza tym powielanie mitów, np. że dziecko można przekarmić karmiąc piersią... A rady jak uczyć dziecko samodzielnego zasypiania poprzez zostawianie go samego żeby sie wypłakał to w ogole jakies nieporozumienie. Nie polecalabym jej...Ja zaczęłam czytać "mądrzy rodzice" margot sunderland. Jest to podejście można powiedzieć naukowe, m.in. opisuje jak mózg dziecka reaguje na jego płacz, jak pomóc dziecku radzić sobie z jego emocjami, jak uspokajać dziecko, jak kłaść je spać, itp.

wiesz no ile w rodziców tyle metod wychowania i tak samo z tym co piszą w książkach. Mam tą ksiązke przeczytałam ją i jestem z niej zadowolona bo było w niej wiele praktycznych porad które mi pomogły ale tak jak piszesz były też takie które były dla mnie absurdem. Dzięki za polecenie kolejnej ksiażki bo szukałam czegoś w tm temacie :tak:
Przeczytałam jeszcze fajną książkę która mnie nauczyła dystansu do sytuacji trudnych generalnie jak czytałam co przezywa ta laska ale i z jakim żartem o tym wszystkim pisze jakoś mi czasem łatwiej bo w duchu śmieję się z tego jak ona opisywała dokładnie taką samą sytuację
Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego (druk) - Joanna Woźniczko-Czeczott - Merlin.pl


już mam dość tego bałaganu
byle do jutra
zrobią tą kuchnie i dojdziemy powoli do ładu

a poza tym moje szczątki laktacji zaczynają maleć
i mnie to z leksza dołuje

młoda też zaczyna się bawić moimi cyckami
laugh.gif

a mnie to doprowadza do szału
realmad2.gif


nie wiem czy jest sens używać laktatora, bo ściągałam wcześniej 30, teraz 20, a przed chwilą 10 i chyba samo mleko zaniknie
póki co walczę, odstawiłam butlę na rzecz sns
i zobaczymy
jutro będę musiała się ze swoimi cycorami chować po kątach ;)

i jakoś weny i brak

a tak w ogóle moje dziecko coraz więcej je
ostatnio było ok po 60ml
ale teraz 90 i jest płacz, więc spróbowaliśmy wczoraj dać jej 120ml i zjadła 110ml i padła :-D:-D:-D



co do filmu to Nietykalni

co do wagi to nawet na niej nie staję
mam wrażenie, że brzucha po cc nie stracę nigdy



to zależy
jak twoje maleństwo jadło bebiko bez mega bólów brzucha to spróbowałabym bebiko ha

u nas było najpierw nestle nan ha, ale było ulewanie, nawet wymioty
potem przeszliśmy na bebiko ha, ale ono ma gęstszą konsystencję i jest bardziej sycące, młoda zaczęła dostawać bóli brzuszka
teraz mamy bebilon ha i jest trochę ulewania, ale jak dodaję substancję zagęszczającą to nie ulewa, ale czemu to takie drogie ;)

w ogóle uważam że firmy dyskryminują dzieci alergiczne, bo mleko jest droższe, a zwykłe mleka można kupić w większych opakowaniach i taniej

gdzie kupujecie mleka???
bo ja już nawet w necie szukałam żeby było taniej, ale nic nie znalazłam



moje dziecię też nie sypia w dzień
ale za to w nocy ładnie przesypia - wolę to rozwiązanie ;)


Risia wysyłam kilogramy zdrówka

Miałam remont jakoś w połowie ciąży i strasznie Ci współczuję bo to jakiś koszmar - dużo dużo siły dla Ciebie :tak:
Co do odciągania pokarmu ja stwierdziłam że sie nie nadaje - przetestowałam już 3 laktatory i tak jak u Ciebie ściągam teraz ledwo co i do tego po tym tak mnie bolą cycki że hej ! Teraz odciągam kilka kropel tyle co podaje witaminki dla małego.. O dziwo jak maly je mi z piersi to sie najada czyli ten pokarm muszę mieć :confused:
Co do kupnego mleczka wiesz to zawsze tak jest ze wybiorą co najdroższe :-p mój pies je najdroższą karmę a do całej reszty protestuje głodówką nawet kilkudniową jak próbowaliśmy zmieniać lum mieszać :eek:
Mleko najtaniej można trafić w niektórych rossmannach - tak mi mówiła koleżanka - ale sama tego nie sprawdzałam bo na razie nie mam potrzeby
Brzuszek zniknie - jeszcze wszystko jest wcześnie :tak:
 
Do góry