reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

jak cyc to kladlam na plasko bo mi tak wygodnie i malemu tez ale ze ufafluni sie zaraz na potege i mnie i lozko wiec odpada. teraz sie garbie jak karmie cycem lub butla oczywiscie cyrki sa bo Oli tez jest ruchliwy drze buzke wygina sie i zaraz chlusta :wściekła/y:
 
reklama
junior zrobił dziś 3 kupy (miał 2 dni przerwy) i 2 pierwsze były takie ciemno-zielone jeszcze takich nie robił :no::-(, ostatnia juz koloru normalnego, ale jakby rzadsza, boje się czy to nie jakieś cholerstwo :wściekła/y: a w czwartek mieliśmy sie szczepić....

no i te jego krostki w zasadzie takie wypryski jak trądzik, ale ma już na obu policzkach i na głowie i na prawym uszku :no::-( w dodatku zauważyłam ,ze poci mu się główka a to przecież krzywica może być :-:)szok:

Karmisz tylko piersia czy mm tez? bo z tego co wiem jak sie dokarmia to kupki moga byc roznego koloru i nawet miec nieprzyjemny zapach ale to niby normalne wazne,że kupka jest i nie ma zatwardzenia

My mielismy taka sama wysypke,tez za uszkami, na czole potem robilo sie to "suche" policzki sie wygoily po tym jak smarowalam antybiotykiem ale uszka zostaly,czolko tez i jak sie okazalo zaczela robic mu sie ciemniucha

Zuzia śpi, mogę wreszcie co nieco skrobnąć... Ostatnie dni mamy ciężkie :/ Młoda marudzi, a podczas jedzenia urządza takie histerie, że mi się płakać chce. Zjada ledwo 60-70 ml (normalnie 100-120), bo przez ten krzyk więcej nie umiem w nią wmusić :( Nie mam pojęcia co jej jest... Ładnie pije tylko w nocy bo wtedy karmię ją na śpiocha. Masakra jakaś...

Zazdroszczę dziewczynom, których dzieciaczki mają już ustalony rytm dnia. U nas to ciągle ruletka. Czasem nie śpi cały dzień, czasem zaś non stop śpi jak suseł... nie mamy póki co określonych godzin na zabawę i drzemki. Na razie udało mi się wprowadzić rutynę kąpania ok 20:00 po czym następuje karmienie i spanie nocne (czyli zawijamy do beta i kładziemy w łóżeczku). Wcale nie oznacza to jednak, że mała od razu zasypia... To wszystko normalne czy ja coś robię źle? Jak mam wprowadzać harmonogram? Jeśli po porannym karmieniu ok 8:00 mała zasypia to przecież jej budzić nie będę i na siłę zabawiać? A następnego dnia nawet gdybym chciała ją ululać, to nie ma mowy - potrafi nie spać do 12:00 nawet.

RISIA,
ale Was połamało wszystkich... Zdrowiejcie szybko!!!

oj tak samo jest u nas... jedyne co jakos sie unormowalo,że po kapieli jemy i usypiamy i spimy :-) i przewanie zasypia 21/22 a kapiemy tez ok 20stej i wtedy synek przesypia 3 godzinki a potem to juz sie roznie budzi co 2 czy co godzinke. Codziennie wstajemy o 5/6 potem jeszcze drzemka godzinka gora dwie wiec z lozka wychodzimy jakos o 8. I synek spi dopiero na spacerze czy w aucie wiec nie szybciej niz 13sta bo tak najszybciej wychodzimy na spacer a w domku jak przespi 15min to jest dobrze na rekach moze i by spal bo jak go trzymamy to spi a jak odlozymy do lozka czy to jest po 10min czy 20 to i tak oczy jak 5zl i koniec spania...

Moj wariuje przy cycu bo mam male brodawki nie ma za co zlapac, wypadaja mu wiec sie zlosci, teraz dostaje wiecej butli czy z moim mlekiem czy mm wiec juz mu coraz ciezej...:-( ale w nocy poki co je i zasypia nie zlosci sie... probowalam tych nakladek na sutki mam z aventu ale one sa hmm za duze..bo maly sie dlawi nimi bawi przezuwa ale nie wiem czy sa jakies mniejsze bylam w dwoch aptekach dzis i w zadnej nie mieli heh... takze boje sie,że juz calkiem odluczy sie cyca a ja nie nadarze sciagac pokarmu...nie wiem jak to ogarnac zeby miec nasciagane
 
Oj, dobrze wiedzieć, ze nie tylko Zuzia odstawia takie cyrki... już się martwiłam, że cos nie tak, no ale skoro wiele dzidziusiów tak ma, to pewnie jest normalny etap rozwoju... pierwszy bunt? :szok::-D

LOTKA
no ja właśnie karmię w identyczny sposób, tj na lewej ręce, butla w prawej. Muszę spróbować Twojego sposobu!
 
podczytuję jak zawsze :)
co do karmienia u nas wieczorami również cyrk, ale ja już wiem, że ze zmęczenia, nie kolki czy coś. Na cycki wieczora mi się wkurza, moim zdaniem jest tak zmęczony, że denerwuje się, że musi ciągnąć, więc dostaje butelkę mojego lub mm lub jedno i drugie, bo wieczorem zjada więcej niż dwa moje cycki, jestem przerażona ile je wieczorem :O ale spoko
więc moim zdaniem to ze zmęczeni, zobaczcie może Wam też to pomoże, ja też przygaszam światło i codziennie staramn się wyczuć TEN moemnt, bo jak przeciągnę to rozpacz jest tak wielka, że ciężej uspokoić.

Co do karmienia to też testuję różne pozycje. Jak butla to ostatnio jest tak, że siadam, biorę go między nogi, leży sobie na moim udzie i tak dostaję, bo ręka mi już odpadała :D a jak cyc to na siedząco i kładę poduszkę pod swój łokieć wtedy się tak nie garbię.

A poza tym ratunku moje dziecko w ogóle nie śpi w dzień! jak Wasze sypiają?! mój wczoraj nawet na spacerze nie spał to jeszcze ok, bo sobie patrzył ale w domu marudzi, w bujaczku źle, na łapkach źle, na macie źle, śpi może ze 3 razy po 30 minut i już :O
nie wiem czy to skok rozwojowy czy po prostu tak ma, jak śpią Wasze?
 
Któraś dziewczyna wklejała taką grafikę, na której było zaznaczne kiedy są skoki rozwojowe a w związku z tym marudne okresy u dziecka.
U mnie to się sprawdziło.
Piąty tydzień był koszmarny.
Non stop darcie w ciągu dnia, zero spania, rzucanie się przy cycku itd.
I to tak nagle się zrobiło.
Normalnie jakby mi ktoś dziecko podmienił.
Po tygodniu wszystko wróciło do normy.
Może więc rzeczywiście coś jest na rzeczy z tymi skokami rozwojowymi...
 
Hej;-)
Awersja- ja wklejałam link do tych skoków, i mi też się sprawdziło, u mnie mały przez 2-3 dni w 8 tygodniu był strasznie rozdrażniony i tak jak pisałam, jak praktycznie juz nie chciał ciągnąc cyca tak wtedy non stoper mi na nim wisiał i nie szło go nigdzie położyć bo zaraz bek, jedynie u mnie na rękach się uspokajał. Potem jak ręką odjął nie to dziecko.. I jak na razie jest bardzo dobrze nie mówiąc już o tym, że faktycznie widać postępy jak na dłoni:-)

U mnie dziś ładna pogoda, ale niestety wieje. Mimo to wzięliśmy z M wózek i na spacer do lasu żeśmy się wybrali, bo u nas przez las idzie normalna droga asfaltowa tyle ze rzadko ktoś nią jeździ. Tam przynajmniej tak nie wiało i mały bardzo zadowolony był ze spacerku, do tego stopnia że do teraz taki pobudzony i spać nie chce;-) Wczoraj powoli już próbowałam przesunąć godzinę jego drzemki nocnej i mogę się pochwalić małym sukcesem- obudziłam Artura o 19 i tak dotrzymałam do 21 potem do mycia i o 22 już nynał. Ledwo się udało bo cały czas się słaniał i szkoda mi się go robiło, ale było warto, obudził się o 2 i 6 na jedzenie i nie chciał się bawić ani nic tak jak zazwyczaj, tylko zaraz oczka zamykał i spał i tak do 8:-) Ciekawe jak bedzie dzisiaj..

Odnośnie karmienia, ja podobnie daje butle małemu tzn. kładę go na podusi, żeby główkę miał wyżej, i mniej mi się przy tym wierci, bo jak na rekach go karmie to głowa na około by chodziła;-)

Polisia- do tej pory mój spał tak że do 16 miał drzemki 30 minutowe potem do 18 zabawa i potem już zasypiał na noc, tyle że musiałam go przebudzać do mycia. A teraz jak wyżej pisałam mam nadzieje że się to trochę unormuje i będzie lepiej ;-)
 
ja karmię już tylko mm Bebilon Comfort więc nie ma znaczenia co jem i to "uczulenie" niewiadomo na co w sumie :no:
mój tez ostatnio marudny się zrobił :no:
ta wysypka na główce to zrobiła się odkąd zakładam mu czapeczkę na główkę, zaczęłam ją zdejmować i zostawiam tylko an noc jak śpi...tez się boję,że sama sobie na ciemieniuchę zapracuję :wściekła/y:
do lekarza najwcześniej we wtorek mogę podejść :-(
ja jak karmiłam piersią to na poduszce rogalu z pod pachy a teraz na lewym ręku

polecam tą książkę, dostałam od psiapsiółki
http://www.empik.com/jezyk-niemowla...64,ksiazka-p?gclid=CPTcxsm7tbMCFYxa3godozcAvQ
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja karmię już tylko mm Bebilon Comfort więc nie ma znaczenia co jem i to "uczulenie" niewiadomo na co w sumie :no:
mój tez ostatnio marudny się zrobił :no:
ta wysypka na główce to zrobiła się odkąd zakładam mu czapeczkę na główkę, zaczęłam ją zdejmować i zostawiam tylko an noc jak śpi...tez się boję,że sama sobie na ciemieniuchę zapracuję :wściekła/y:
do lekarza najwcześniej we wtorek mogę podejść :-(
ja jak karmiłam piersią to na poduszce rogalu z pod pachy a teraz na lewym ręku

polecam tą książkę, dostałam od psiapsiółki
Język niemowląt - Hogg Tracy, Blau Melinda za 27,49 zł | Książki empik.com
no to na bank wysypka od czapeczki, tzw potowki, poprostu sie przegrzewa...

jeszcze zakladacie dzieciaczkom czapke w domu? ja juz nawet po kapieli nie daje, w sumie to chyba na pocz z tydzien mu zakladalam.... szkoda mi go, sama bym sie chyba zagotowala w domu w czyms na glowie ;-)

ja ta ksiazke kupilam sobie przy starszaku. przeczytalam, lezy i sie kurzy. niepotrzebnie wydana kasa ;-) no ale jak kto chce ;-)
 
Do góry