reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrzesień 2011

Klementyna pozytywka super ja mam podobna tez z FP tyle ze motyw z małpami, rybkami i wodospadem..Franek ja uwilbia też, tyle że u nas nie słuzy do usypiania tylko do zabawy, aż piszczy ze smiechu jak mu puszczam
 
reklama
klementyna, zestaw ciastoliny dostała w zeszłym roku na urodziny od nas, więc w tym odpada;)

Mambusia, laptopik fajny, ale ona już podobny miała

Wczesniej myslalam o jakies macie do tanczenia, ale ceny troche wysoka, zwlaszcza tych co mozna podlaczyc do TV
 
Klementyna pozytywka super ja mam podobna tez z FP tyle ze motyw z małpami, rybkami i wodospadem..Franek ja uwilbia też, tyle że u nas nie słuzy do usypiania tylko do zabawy, aż piszczy ze smiechu jak mu puszczam

nie sądziłam, że Alutek zaśnie przy tej pozytywce ale włączyłam sam dźwięk bez ptaszków latających i projektora...w sumie tak spokojnie grała że sama bym przy tym zasnęła :-)

klementyna, zestaw ciastoliny dostała w zeszłym roku na urodziny od nas, więc w tym odpada;)

Mambusia, laptopik fajny, ale ona już podobny miała

Wczesniej myslalam o jakies macie do tanczenia, ale ceny troche wysoka, zwlaszcza tych co mozna podlaczyc do TV

to ja już pomysła nie mam...ja bardziej jestem w temacie chłopców :-)
 
Heh
nareszcie chwila wolnego.
Wrześniowa - szczerze współczuję tych pobudek. Zazdroszczę wszystkim tym których maleństwa śpią chociaż trochę...
Nie jestem pewna która pisała o walce z bączkami, ale poza masowaniem brzuszka naszemu Pawełkowi pomagają rowerki i żabki, ale trzeba je zacząć zanim dziecko się całkiem rozmarudzi. Ja przy robieniu rowerków śpiewam małemu " jedzie rowerek na spacerek a na rowerku siedzi Pawełek" x 2 a potem podginam mu nóżki śpiewając "hopsa hopsa hopsa sa sa" mój K na początku się ze mnie śmiał, ale jak zobaczył, że Pawciu zaczyna się uśmiechać, rozluźnia się i puszcza powoli bączki, a brzuszek robi się troszkę mniej twardy, to też tak zaczął.

My mielsmy dziś dzień bez bólu brzuszka, ale paskudne problemy z zasypianiem, spanko po 20-30min na rękach i dalej jazda... ale lepsze to niż to prężenie i płacz z powodu brzuszka.
Wczoraj próbowaliśmy go dokarmić butelką z aventu, do tej pory pił z niej wodę i było ok, ale mleka wieczorem nie chciał. Dzisiaj kupiłam z nuka - ma inny smoczek efekt niestety ten sam - nic prawie nie wypił. Co ciekawe jak nad ranem dalismy małemu mm po piersi, to wypił jakieś 50ml więc było lepiej. Powiedzcie jakie smoczki przepuszczają najmniej mleka? Niby mam w butelkach takie na 0-3m, ale małemu i tak się wylewa z buzi, więc moze coś jest nie tak?

Dobra zbieram się spać do jutra
Może dziś się troszkę wyśpimy...
 
hej
nie dam rady nadrobić ale choć o jednym powiem ;)
Doruś spróbujcie Nuby natural Touch. moja Kinga sie nie czepiła żadnego smoczka aż kupilismy ten. Ma kształt taki jak pierś i lekkie wypustki. mojej bestii to sie spodobało. Fakt ze drogie są, ale warto kupić małą butelkę i smoczeka by spróbować. A moze to mu będzie pasować. Oczywiście zeróweczka smoczek koniecznie. Mają stosunkowo małe dziurki.
U nas przerabialiśmy wszystko co tylko było dostępne w sklepie, aptece czy nawet w necie. Tylko ta Nuby była ok dla mojego dziecka. Jak ją zobaczyła bratowa to od razu orzekła że to odłączany cycuś ;)

Lece spać
jak jutro znajdę czas to podeśle Ci link gdzie jak kupowałam te nuby - w sieci bo o wiele taniej niż w sklepie. Ba w sklepie cięzko to dostać. Byliśmy w m1 w Krakowie i bonarce. Masa sklepów w tym kilka strikte dzieciakowych nie było, byliśmy w for kids nie było. jedynie w Almie były małe butelki ze smoczkami.
 
Witam! Wybaczcie, że ostatnio nic nie pisałam.. ale niestety wysiadł nam komputer.. musieliśmy załatwiać nowego na raty.. a to troszkę trwało.. Tyle napisałyście, że nie da się nadrobić :)

Wybaczcie. Teraz postaram się być w miarę na bieżąco.

U nas w miarę ok.. Majka nadal nieszczepiona.. ciągle coś nie tak :(
Do tego zaczyna się bardzo denerwować przy jedzeniu cyca.. i słyszę jak jej w brzuszku bulgocze.. ciągle ma problemy ze wzdęciami.. koperek nie pomaga.. Espumisan też.. ehh.. tak chciałabym, żeby się już nie męczyła..

My niestety prawie całe dnie w domu same.. czasem jestem tak zmęczona, że nie mam siły usnąć..

Pozdrowionka i buziaczki dla wszystkich mamuś i dzieciaczków:*:*
 
Heh
nareszcie chwila wolnego.
Wrześniowa - szczerze współczuję tych pobudek. Zazdroszczę wszystkim tym których maleństwa śpią chociaż trochę...
Nie jestem pewna która pisała o walce z bączkami, ale poza masowaniem brzuszka naszemu Pawełkowi pomagają rowerki i żabki, ale trzeba je zacząć zanim dziecko się całkiem rozmarudzi. Ja przy robieniu rowerków śpiewam małemu " jedzie rowerek na spacerek a na rowerku siedzi Pawełek" x 2 a potem podginam mu nóżki śpiewając "hopsa hopsa hopsa sa sa" mój K na początku się ze mnie śmiał, ale jak zobaczył, że Pawciu zaczyna się uśmiechać, rozluźnia się i puszcza powoli bączki, a brzuszek robi się troszkę mniej twardy, to też tak zaczął.

My mielsmy dziś dzień bez bólu brzuszka, ale paskudne problemy z zasypianiem, spanko po 20-30min na rękach i dalej jazda... ale lepsze to niż to prężenie i płacz z powodu brzuszka.
Wczoraj próbowaliśmy go dokarmić butelką z aventu, do tej pory pił z niej wodę i było ok, ale mleka wieczorem nie chciał. Dzisiaj kupiłam z nuka - ma inny smoczek efekt niestety ten sam - nic prawie nie wypił. Co ciekawe jak nad ranem dalismy małemu mm po piersi, to wypił jakieś 50ml więc było lepiej. Powiedzcie jakie smoczki przepuszczają najmniej mleka? Niby mam w butelkach takie na 0-3m, ale małemu i tak się wylewa z buzi, więc moze coś jest nie tak?

Dobra zbieram się spać do jutra
Może dziś się troszkę wyśpimy...


spróbuj butelkę Tommee Tippee - z niej leci bardzo wolniutko, oczywiście z najmniejszego smoczka ale takie właśnie są dołączone do butelki. Tommee Tippee jest taki sam jak Nuby NT mam obie, a TT łatwiej kupić i jest tańsza. Obie imitują piersi zarówno kształtem jak i smoczkiem. Ale mojemu alutkowi nie pasowała ani TT ani Nuby tylko Lovi aktywne ssanie :eek: ale z tej to leci na maxa mimo smoka dla noworodków i smoczek jest bardzo miękki. Lovi jest podobna kształtem butelki i smoka do Aventu.
 
Ostatnia edycja:
Witam się porannie! My oczywiście na nóżkach od 5:00 - mój syn wychodzi z założenia że szkoda dnia na spanie ;) hehe Po co tracić czas? ;)

Outstanding - fajnie, że znowu jesteś ;) :tak:
Biedactwo Ty i Majusia macie ciężki okres ale jeszcze troszkę słonko - będzie lepiej. Sama dzisiaj miałam od 5:00 już spanie do bani. Kamil zawsze się wybudza i chce baraszkować. Po prostu jest wyspany a mnie trafia na całego...wtedy nie przebieram w słowach ;P Dobrze, że nie do końca mnie jeszcze rozumie (choć ton mojego głosu chyba daje mu już wiele do myślenia - ale cóż zrobię że jak jestem śpiąca to jestem zła;):) )
Może za jakiś miesiąc to Ciebie wszystko minie;) W końcu wszystkie czekamy na ten magiczny trzeci miesiąc ;) Poza tym też spędzam prawie całe dnie sama - ale dobrze że jest BB ;)
Buziole i głowa do góry ;) Będzie lepiej ;)
 
o widzę że mambusia też już nie śpisz :-D mnie obudził mąż jak wychodził do pracy, no i już nie mogę zasnąć...

outstanding - oby się szybko dzieciaczkowi unormowało! trzymam kciuki, i za dalsze karmienie piersią!!

nanusia - zależy co dziewczynka lubi, moja Martyna uwieeeeelbia bawić sie kucykami Pony, więc wiem ze w każdej ilości moze dostawać i bedzie sie cieszyć. Natomiast ja dla niej juz staram się inwestować w jakieś edukacyjne gry i zabawy, puzzle, gry takie jak Spadające Małpki czy jakieś proste planszowe takie z tych "nowoczesnych" (popatrz np. Okavango Trefla, u nas super zabawa przy tym). Ciastolinę odradzam, moja też dostala i za każdym razem kupa sprzątania po tym, kruszy się to po całym domu ją zbieram. Albo jeśli lubi ruch i ćwiczenia to może mata do tańczenia??
 
reklama
niby są podobne ale nie całkiem bo moja na TT nie poszła a jak dostała nuby to od razu było ok ;) mam obie w domu, ale obiecałam TT koleżance która urodzi za miesiąc.

u nas z zabawek furorę robi magiczna tablica do rysowania, puzle dla niemowlaczków z Kubusiem Puchatkiem, Biedroneczka Haneczka i klocki sorter z FP ( to ostatnie już nie do sortowania bo jej sie za proste wydaje ale do ustawiania wieży i jej niszczenia) no i wielkie klocki do układania. Lalki, miśki itp mogą nie istnieć. na gwiazdkę dostanie od nas wspólnie jeden prezent - mini laptopa dla dzieciaczków ;) i bazyla z serii z haneczką.

a Kubusiowi to nie mam pojęcia. myślałam o huśtawce z graco, używce bo nowa za drogo. Ale to byłby raczej dla matki prezent - nie musiała bym go bujać ;)

kupowałam stąd butelkę :
http://allegro.pl/nuby-natural-touch-butelka-antykolkowa-210-ml-i1943278811.html

a miałam jeszcze taniej bo to w NT i osobiście odbierałam. ale to i tak najtańsze na allegro .
porównaj sobie TT i Nuby. niewielka różnica jest niestety
http://bobasek.eu/?action=GetImg&arg1=2487.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry