reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

kostuska125 mi okres spóźniał się dosłownie 4 dni i miałam podejrzenia o ciąży i dlatego poszłam do gin, a jeszcze przy tym byłam chora i dostawałam zastrzyki i chciałam wiedzieć żeby lekami nie zrobić krzywdy maleństwu. Gin Marcin syn mojego prowadzącego(urlop) mnie przyjął, powiedziałam o swoich spostrzeżeniach, zbadał powiedział że tylko badanie z krwi może potwierdzić albo wykluczyć ciąże, powiedział że usg też nic nie da. Powiedział że nawet test mi nie potwierdzi bo to zbyt wcześnie.
Badanie z krwi oczywiście potwierdziło ciążę :-)
Teraz chodzę teraz do gin Andrzeja ale nie był szczególnie zachwycony tym że się do niego przepisałam, ale może miał zły dzień. Jeśli w pon nadal nie będzie po mojej myśli tzn większego zainteresowania to zmienię lekarza.
W poprzedniej ciąży szukałam z ciekawości bo nie mam doświadczenia z nimi i wtedy było ciężko.
Szpital w moim mieście to jakieś nieporozumienie, swojego synka rodziłam w innym szpitalu .

mi test 1 dzien po spodziewanym okresie pokazal 2 wyrazne krechy, a drugi to potwierdzil, oby dwa robione wieczorem. Wiec w 4 dzień powinien pokazac. na opakowaniu pisza ze pokazuje juz od dnia spodziewanej @, więc dziwne rzeczy gada ten dr.
 
reklama
ból jest do zniesienia ale martwie się ze coś z dzidzią nie tak... czasami mnie tak kuje jakby szpilke ktoś mi wpychał w macice... daje sobie czas do poniedziałku.. poczekam na rozwój sytuacji
 
Bafinka jak się niepokoisz to może spróbuj zadzwonić do lekarza? Ale na pewno jest w porządku, miej tylko na to oko. Może Nospa pomoże?

Już gdzieś pisałam, że też mam gina z NFZ i juz 3USG miałam a za tydzień kolejne i nic mi nie mówiła, że ileś tam tylko przysługuje i dobrze, bo już się nie mogę doczekać kiedy znów zobaczę mojego szkraba. Oczywiście im bliżej tym bardziej się niepokoję czy wszystko jest ok, a już dawno nie byłam na wizycie.

Hehe odnośnie snów to dziś śniła mi się malutka dziewczynka wdrapująca się na kolankach po schodach (mieszkam na 2 pietrze), a ja czekałam na nią na górze:-) Ciekawe...

Głowa mnie dzisiaj boli okropnie, chyba zatoki mnie dopadły znowu:-( Idę leżeć chyba.
Buziaki
 
Bafinka tez mam kilka razy dziennie taki bol jakby klucie szpilka od srodka, ale nie jest to bol mocny, chwilowy i przechodzi. Jak u Ciebie jest to bol nie do wytrzymania to wez moze najpierw nospe jak nie przejdzie to zadzwon do gina. Ale mysle ze takie bole sa normalne. Ostatnio rozmaiwalam z dziewczyna ktora ma termin na sierpien i tak cierpiala na bole brzucha i przeszly i zmienilly sie w kopniaczki, wiec nie martw sier kochana!
 
dziewczyny nie mogę czytać tego że ktoś zmienił lekarza dla tego że kilka dni po spóźniającej się miesiączce on powiedział że badanie nic nie wykryje i skierował na badanie zawartości hormonu Beta hcg... ten sam hormon jest badany w testach ciążowych tylko w moczu jest inne stężenie więc test może nie wykryć a badanie krwi tak....
kwesta stężenia jest indywidualna dla każdej kobiety... a ginekolog widzi ciąże gdzieś około 6 tygodnia od zapłodnienia a w niektórych przypadkach nawet później bo to zależy jak szybko zarodek się zagnieździ...
moim zdaniem ginekolog zrobił bardzo dobrze że cię skierował na badanie beta hcg... jest to jedyny badanie we wczesnej ciąży które może potwierdzić lub zaprzeczyć...
ja np zrobiłam test i wyszedł negatywny a z krwi wyszło że jestem w czwartym tygodniu ciąży....
usg miałam robione 3 raz na pierwszym nic nie było widać na drugim był pusty woreczek a na trzecim biło już serduszko:-):-):-):-):-):-):-)
 
Dzisiaj kupiłam witaminy - Femibion. Kosztowały 65 zł - majatek! Nie kapuje tego...jeszcze rok temu brałam te same witaminy tylko pod inną nazwą i kosztowały 30 zł...i jakoś wszystko było ok.

Asencja
ja też j dziś kupiłam te witaminy, a jak się wkurzyłam gggrrr pani a aptece powiedziała ze to jest 60 tabletek, no i okazało się że jest ale ale 30 kapsułek i 30 tabletek które trzeba brac podwójnie ggrrrrr tak się dałam zrobić!!! już nawet nie chodzi o kasiorke ( 50,27 gr w Albie ) ale o niedoinformaną farmaceutkę która potwierdza bzdury.


bebzolek ja to jestem przewrażliwiona ale ja się niepokoje...
kostuska a kiedy ci to dr powiedziała?? bo ja słyszałam że może bolec ale w pierwszych tygodniach... jak mi nie przejdzie do poniedziałku to chyba pójdę do gina...

Bafinka,
wiesz, chyba powinnas pójść, skoro Ci nie pzechodzi to idz, niech lekarz sprawdzi i już, po co Ci dodatkowe stresy! Mnie chyba az tak nie poli, poprostu czasami pobolewa tyle, ale to bardziej z powodu zmian jakie zachodzą w brzuszku ( mam taką nadzieję )
Trzymaj się cieplutko i sie nie zamartwiaj na zapas.
 
Ostatnia edycja:
Ja jak zwykle witam sie wieczorem.
Widze że mowa o witaminach ja biore takie jak w poprzedniej ciąży i wiem że nie moge brac tych z tym dodatkowym olejem czy jak to sie tam nazywa bo mnie mdli:eek:.I nie zgodze sie że przez witaminy rodzą sie większe dzieci w poprzedniej ciąży brałam witaminy już 3 -4 miesiące przed zaciążenim bo staralismy sie o malenistwo i w czasie ciąży też brałam a córka ważyła 2850g i 50cm rodziłam wprawdzie w 37 tyg ciąży ale nie przypuszczam żeby córka była w normalnym trminie ogromna .

I witam nowe Mamy miło że jest Nas coraz więcej zapowiada sie na wrzesien prawdziwy babyboom:-D.Widac zima ciężka i mrozna był:-).
 
Ostatnia edycja:
Jutro czeka mnie ciężki dzionek, zaczynamy się rozglądać za materiałem potrzebym do remontu. Zamierzamy ruszyć już niebawet, całe mieszkanko, ehh żeby mi sie tak chciało jak mi się niechce !
Dobrej nocki życze;-)
 
Co do testu bHcg z krwi to powinien to być pewniak, ale znam przypadek z forum gdzie dziewczynie sikane testy jeden za drugim pozytywne a test z krwi negatywny, więc różnie z tym jest.

Z witamin to mam Omegamed Pregna to jest z DHA tylko, na czyste witaminy poczekam jeszcze do końca miesiąca i pewnie znowu będę łykać Prenatal.

Bafinka ja bym zadzwoniła na razie chociaż, aby się nie stresować, do poniedziałku jeszcze ca ly weekend.

Ja sie nabawiłam zapalenia zatok :-( (Dzona znam ten ból) Dostałam antybiotyk na tydzień i krople do nosa.
Jednak aby nie było tak kolorowo to kropli miałam dwa rodzaje gdzie jeden pisze jak wół, że w ciąży jest zakaz stosowania - to nie biorę i już.

Ale już od wczoraj aplikuje leki i czuje się lepiej. Nie ruszam się z domu do poniedziałku, i od wtorku do piątku :-p

A poza tym mam nerwa, wstaje patrze przez okno a tam śnieg :wściekła/y::wściekła/y:

Miłego weekendu ;-)
 
reklama
Kurcze dziewczyny, widzę, że Wy już wszystkie witaminy bierzecie, a mi lekarz nic nie zalecił. Zaczynam się niepokoić, żebym przypadkiem nie miała za mało tego czy owego.
A jeszcze dzisiaj wyczytałam, że mam zespół cieśni nadgarstka- od jakiś 2 tygodni budzę się ze zdrętwiałymi dłońmi, albo jak długo wykonuję jedną czynność to czuję mrowienie w palcach. Wyczytałam, że to zmiany hormonalne, zatrzymywanie wody i niedobór magnezu i jakiejś witaminy z grupy B. A niby mam niczego poza folikiem nie zażywać, i co teraz? Czy któraś z Was miała coś takiego?
 
Do góry