reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam.
Co do pracy to ja mam tak że nie lubię jej :/ Siedzę sama z dwoma szefami, z nikim nie rozmawiam, nie mogę mieć radia w biurze bo to jednemu szefowi przeszkadza, także siedzę całe 8 godzin przy kompie w ciszy grobowej. Jestem tam jedyną kobietą i nawet nie mam z kim pogadać. Zresztą szefostwo też nerwowe to i mi sie udziela. Gybym lubiała swą pracę zapewne chciałabym jak najdłużej pracować.
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży od 4 miesiąca ciąży byłam na zwolnieniu. Przeprowadzałam się do innego miasta i wiedziałam że nie wrócę już do tej pracy, więc po co miałam się męczyć i stresować (jestem nauczycielką). Tak więc siedziałam w domku i korzystałam z ostatnich chwil wolności :-)) a teraz kiedy okazalo się, że za chwilę będę mamą dwójki dzieciaków, tym bardziej cieszę sie z tamtej decyzji :-)
 
Ja po prostu nie wiem co mam z sytuacja w pracy zrobić :/
Możliwe że będą kazali mi wyszukać kogoś na moje miejsce i przeszkolić zanim pójdę na zwolnienie. Wiem też że będą wściekli, bo zaledwie 1,5 roku pracy i ciąża. Mam mętlik w głowie z tego powodu, ale jeśli zdrowie nie dopiszę nie będę się zmuszać do pracy
 
Witam się serdecznie i uprzejmie proszę o przyjęcie do grona. Dwa testy pozytywne, choć ta druga kreseczka maleńka strasznie i ledwo widoczna. Mam juz córeczkę Hanię ( 17 miesięcy ) a drugie dziecię zmajstrowaliśmy w wigilię( taki prezent gwiazdkowy:-)) więc poród będzie gdzieś w połowie września.
Na razie nie mam większych objawów ciążowych, trochę boli kręgosłup, delikatnie pobolewa podbrzusze ( w pierwszej ciąży tez tak miałam) i na razie nie mam mdłości i wymiotów. Co się pewnie zmieni jak zacznę brac folik, bo po nim to wymiotowałam całodobowo przez 3 miesiące. Do gina wybieram się dopiero koło 6 tygodnia- nie zamierzam się na razie stresować czy wielkość zarodka odpowiada tygodniowi. W przyszłym tygodniu zrobię sobię betkę dla uspokojenia sumienia. Na razie folika nie biorę, tylko Tardyferon na anemię z którą walczę 3 miesiące. Mam ten konfort że przy pierwszym dziecku zdecydowałam o niewracaniu to pracy i to tak trwa, więc pracą, L4 nie muszę sobie na szczęście zaprzątać głowy.
Ale pamiętajcie dziewczyny, że prawo polski chroni kobietę w ciąży i najważniejsze teraz jest Wasze i dzieciątka zdrowie. Fochy pracodawcy na bok, bo jak kobieta dobrze pokobinuje to prawie 5 lat może wyczarowac wolnego od pracy, a to wystarczająco długi okres by znaleść pracę bardziej satysfakcjonującą.

Dobrego samopoczucia życzę :-D
 
witaj saly, my nasze maleństwo też poczęliśmy w wigilię:-), na razie nudności też nie mam, czuję za to kręgosłup, podbrzusze boli okazjonalnie i piersi też, jak im sie przypomni, gorzej jest gdy noszę stanik:sorry2:
a co do pracy to ja chciałabym pójść na wolne od początku czerwca, do końca maja skończy się semestr i wtedy spokojnie mogę iść na L4, ale zobaczymy...
 
Witam Was ! Nareszcie dzisiaj dopadly mnie poranne mdlosci
ale szybko przeszly z moich wyliczen to 5 t i 1d.pozatym bola mnie dalej korzonki i tak leze sobie i wygrzewam. Ja w pierwszej ciazy tez pracowalam do 7 miesiaca ale poniewaz konczyla mi sie umowa o prace to niestety nie dostalam nastepnej i sie samo rozwiazalo ( mieszkam w >Niemczech i tu niestety kobiety w ciazy nie sa tak chronione jak w Polsce). A tym razem jak sie wszystko dobrze ulozy ,umowa powinna mnie objac i skorzystam z dobrodziejstw wychowawczego. Ale pracowac nie bede do konca.
 
reklama
czesc,test poztyrywny,beta wysoka, wiecna wrzesien sie pisze juz na porodowke :)

jutro zadzwonie do gina ustalic teramin wizyty...
pewnie bedzie mial jakies okienku w maju:-D

pozdr mamuski i spokojnych 9msc..byle do wrzesnia
 
Ostatnia edycja:
Do góry