reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

Co do bananów to zauważyłam, że tabelki wprowadzania pokarmów róznych firm podają inne terminy. Podobnie jest z gruszkami. Gaba banana słoiczkowego (z Hippa) jadła dosyć wcześnie, a "surowego - żywego" dostała pierwszy raz całkiem nie dawno. A jeśli chodzi o kolor kupki, to jak tyl;ko zaczęłam wprowadzać stałe posiłki to co chwila wydzwaniałam do siorki moje i jęczałam, ze kupka dzisiaj to ma taki i taki odcień. W końcu moja siorka miała mnie dosyć i spytała się dośc dosadnie "A ty na zółciutko się załatwiasz?". Myśle, zetTak jak napisała Ketsa, kupka może mieć "nieładny" kolorek, bo układ pokarmowy dzidziusiów uczy sie dopiero trawić nowe rzeczy.
 
reklama
mi sie wydaje, ze banany w sloiczkach dozwolone od 4 m-ca, a te prawdziwe gdzies wlasnie po 6, 7 m-cu ;)
mi tez sie zdazylo dac Adzie parowke, a zapieralam sie, ze daawac nie bede ::)
 
a ja zapomnialam zdac relacje z twarozku - otoz bardzo smakowal, nawet nie zdazylam utrzec wanilii, bo smok wciagnal, pare lyzeczek na probe.
 
Asiu a tego to nie wiedziałam, że bananek od 10 mc bo pediatra mi kazała już w 5 podawać (w słoiczku) i Ingusia wtedy zrobiła kupkę ze śluzem czyli go nie toleruje. Może jednak nie ma na niego alergii tylko było za wcześnie.
 
Natalka to spruboj jeszcze raz podac bananka ;)
Adzie za to wyskoczyly dwie takie czerwone krostki na jednej rece - nie mam pojecia czy to moze byc oznaka uczulenia - ostatnio dalam jej danonka - moze to od niego ??? ::)
 
Postanowilam gotowac obiadki bezmiesne,bo nigdzie nie moge znalezc zupek bezmiesnych z kawalkami (w sloiczkach) Sa tylko papki.Szymek ma juz prawie 6 zabkow i powinien z nich korzystac :)
Dzisiaj jest debiut,zobaczymy co z tego wyjdzie i jak Szymus zaakceptuje nowe jedzonko,do tej pory wszystko pieknie zjadal (glownie sloiczkowe).
Obiadki z miesem w sloiczkach bardzo mi odpowiadaja i jestem spokojna o pochodzenie miesa,ale jak bedzie wszystko OK z moimi daniami i sie rozkrece :) to kto to wie...???? moze odstawimy sloiczki :laugh:
 
ja jestem zdania, ze sloiczki sa super ale tylko do czasu, jesli podajemy je za dlugo czesto maluch ma pozniej klopoty z jedzeniem, dlatego warto pobudzac apetyt przez podawanie swiezych warzyw czy owocow i wlasnorecznie przygotowywanych dan itp....moze to nie jest regula ale moja kuzynka przestrzega mnie zebym w miare szybko zrezygnowala ze sloiczkow bo jej corka przez to jest niejadkiem - nie rozsmakowala sie w bardziej doroslym jedzonku :p
 
reklama
Do góry