reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

matylda-julce dzis dałam zupke jarzynowa i jej smakowała teraz czekam czy bedzie wszystko ok a dziś już kupiłam jej obiadek z cielęcinką i za tydzień dostanie bo jeszcze wpierw chce jej wprowadzić jabłuszko z bananem:-)
 
reklama
Co do jedzonka:-(-czy któraś ma jakiś skuteczny sposób na usuniecie plam po soczku marchewkowym z białych ubranek?Stosowałam już delikatne wybielacze,prałam 3 razy a plamy jak były tak są.Jak mogę się ich pozbyć;-)
 

Załączniki

  • pl.jpg
    pl.jpg
    10,8 KB · Wyświetleń: 15
Asiak moja mimo, że piła już soczek to go czasami nie chce, może była bardziej głodna, na Twoim miejscu spróbowałabym jeszcze raz - może jej akurat nie chciało się pić - a w ogóle to widzę że jesteśmy z jednego miasta. Pozdrawiam.
Juleczce dałam dzisiaj jarzynkę z kurczakiem, zjadła wszystko i na razie jest ok. i bardzo jej smakowało.
Ja też nie potrafię pozbyć się plamek po marchewce, więc mała ma kilka bluzeczek z plamkami ale na szczęście to takie domowe bluzeczki więc za bardzo się tym nie przejmuję.
 
Ostatnia edycja:
Kasia, dobrze sprawdza się UV (wystawienie na słońce), ale w zimie to słabo działa ;-). Generalnie też dobrej jakości bawełna mniej się plami i lepiej odpiera, ale takie rzeczy jakościowo niezniszczalne to chyba w pl występują tylko w lumpach (przynajmniej ja tylko z lumpa miałam takie co się ich plamy nie imały). Wybielacze możesz stosować nawet super mocne, potem to po prostu wypierzesz raz jeszcze to się wypłuczą :tak:
 
kasia883- ja plam wcale sie nie pozbyłam ,żaden wybielacz czy odplamiacz mi nie pomógł:no: ,,,ubieram mu do karmienia jakoś mniej lubiana odzież hiihhi:-):-)
 
Majka dzisaj dostała marchewkę z jabłkiem bobovity a jutro zaczynam sama jej gtotować obiadki - zaczniemy od zupki marchewka z ziemniaczkiem.
Co do plam z marchewki to prałam nawet na programie ,,bardzo zabrudzone" i wcześniej namaczałam i dalej są. Szwagierka poleciła mi odplamiacz W5 z Lidla, wypróbuje go w tym tygodniu i dam znać jak pomogło
 
Moja malutka dostala wczoraj pierwsza marchewe z ziemniaczkami. Szczerze to tak srednio ja ta marchewa zachwycila, ale najwazniejsze ze zaczelysmy!!! Pierwsze koty za ploty:-D.
Mialam poczekac jeszcze troszke z racji tego ze mala jest na cycu, ale w ciagu miesiaca przybrala tylko 0,5kg. To troszke malo jak na nia i health visitor stwiedzila ze to moze znak, ze mozna jej pomalutku cos nowego wprowadzac....Poza tym nie chce zbyt dlugo czekac bo Martyna pierwsza marchewe dostala pozno bo pod koniec 6 miesiaca (tez byla cycowa) i do tej pory mam z nia problemy, bo jest strasznym niejadkiem...Bez przymusu je tylko frytki i pomidorowa, nic innego nie chce.:no:
Dzis powtorka z marchewy, zabaczymy jak pojdzie:-)

Ps.Oj ja tez potrzebuje chyba z kilka litrow odplamiacza na te marchewkowe plamy:rofl2:
Zapomnialambym dopisac mala wazy 7,15 kg (to tak z 70-ty centyl), calkiem nie zle.
 
Ostatnia edycja:
Liliana dostała dzisiaj deserek truskawka-jabłko-banan,była zachwycona:tak:.Trochę miałam obawę ze względu na te truskawki,bo gdzieś czytałam ze uczulają ale skoro deserek od 4 miesiąca to chyba nic jej nie będzie:-)
 
Ja po czwartym miesiącu zaczęłam dawać mojej Córci mleko Bebiko na noc - żeby dłużej spała. Niestety nie udało się, ale jej smakowało. Dodaliśmy do tego kaszkę "na spokojny sen" BoboVita - nie smakowało. Przeszedł dopiero kleik ryżowy na noc, tak około 140-200 ml, ale dalej często się budzi w nocy:-(.
A jeden posiłek zastąpiliśmy zupkami/ daniami BoboVita - głównie marchewka, marchewka z ryżem na razie. Nie poczytałam wcześniej i dałam jej dużo - około 1/3 słoika na raz, ale nie protestowała i nic jej nie było, a wręcz bardzo się cieszyła i płakała jak odstawiałam łyżeczkę. Oczywiście robię do tego kaszę manną (Kupiec - błyskawiczna w 2 minuty).
Co do plam marchewkowych rewelacyjny jest płyn do naczyń Pur cytrynowy:-)
 
reklama
a właśnie czy te kaszki i mleka "na noc" coś dawają? mój mały budzi sie często w nocy więc może warto spróbować?
 
Do góry