reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

Anusiasac, to ja mam całkiem w drugą stronę, tzn pomijając alkohol. Jem jem i to w większości słodycze, dobrze że glukoza wyszła ładnie, bo się bałam, że mi zabiorą moje cukierki czekoladowe......;-)
 
reklama
W piątek idę na glukozę... odkładałam ten moment tak długo, jak się tylko dało.
Bo co ja zrobię, jak się okaże,że nie moge jeść słodyczy???
A ja jestem od nich uzalezniona :-(
 
Pola, ja byłam bardziej uzależniona od owocków niż słodyczy...a po glukozie okazalo się, ze nie mogę ich jesc ;( i muszę jakoś dać rade,a to wszystko dla maluszka :) zanim nie poznasz wyniku nie nastawiaj się od razu, że będzie źle..może akurat będzie wszystko w najlepszym porządeczku i dalej będziesz mogła się dosładzać :) nie ma co się martwić na zapas
 
aniusiasac jak Ci wyszedł wynik z pomiaru glukozy? Bo mi wynik wyszedł podwyzszony tzn 8,89 i lekarz wpisał mi w karte ciąży dieta cukrowa ale nie dał zadnej wskazówki co dalej? Co Ty teraz jesz?
 
od razu poszlam do mojej pani dr, a ona od mnie do szpitala....po szpitalu dostałam skierowanie do diabetologa i może napiszę czego nie mogę jesć:
- owoców, soków, napojów gazowanych, jogurtów owocowych. smażonego mięska. jajecznicy, zup zaprawianych śmietaną, muesli, płatków kukurydzianych, cebularzy, soków, ciast drożdzowych, ciast z kremem, kremów, lodów, najlepiej w ogóle cukru... mleko i kefir też podnoszą wynik... nie mogę jeść białego pieczywa, zupek chińskich (knorr, amino)
 
Anusiu, jednym słowem, najlepsze wyniki mam po grahamkach z wędlina i ogórkiem...dzisiaj zakupiłam sobie makrelkę wędzoną i chcę ją właśnie wypróbować, bo odkąd kuję się 5 razy dziennie, żeby sprawdzić poziom cukru po posiłkach, to jeszcze nie jadłam ryby wędzonej...
oczywiście glukometr musiałam kupić sobie sama - ok. 60 zł, a receptę na paski do glukometru dostałam ze szpitala, potem od diabetologa - bo bez recepty dla przewlekle chorych te paski kosztują 50 zł za 50 sztuk :szok::szok::szok:, a z receptą - 3,20 zł. a 50 sztuk wystarcza mi raptem na 10 dni :-:)-:)-(


a jeszcze zapomniałam, że lepiej nie jeść tez ziemniaków, a jeśli już te niewielkie ilości - kasza gryczana i ryż dobrze je zastępują
 
aniusiasac dziekuje za wyczerpujące informacje, jesteś kochana. Wiec od dzis zaczynam z tym walczyc juz tak na serio!
Ps przepraszam ze to na wątku "wózki" ale zauwazyłam ze ten temat jakos tu wszedł:-)
 
Nie ma za co :) Anusiu, może spróbuj jeszcze podpytać swojego lekarza o glukometr, czy jest ci potrzebny, czy na razie masz się powstrzymać tylko od cukru...bo może nie będzie potrzeby rezygnować z owocków, które mają tez dużo witaminek, ale tylko je np. ograniczyć...mi niczego tak nie brakuje jak owoców właśnie, zwłaszcza jabłek...:tak::tak::tak::tak:
 
reklama
a do mnie przyszła dzis upragniona Emmaljunga i jest suuper, ma obszerną gondolę, lalka Mai ginie w niej a ma rozmiary noworodka :-) więc myślę że zimę przejeździmy w gondolce, super wykonanie i różne patenty jak na Szwecje przystało:-) no w porónaniu z moim Polakiem Sprintem dla Mai Emma jest cuuuuuuuuuuuuudowna, strasznie się cieszę :-D:-D:-D
 
Do góry