reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozki i cale szalenstwo zakupowe

No ja biore pod uwage tez to ze np bede musiala wyjsc a mąż w czymś podać mleko by musiał więc ja raczej nabędę jakieś.Kurcze tyle zagwostek przy wyprawce,dobrze że jesteście :)
ale w sensie mm? czy laktator tez planujesz?

czy w ogole powinno sie miec laktator?
 
reklama
Ja karmiac piersia nic nie dawalam dodatkowo do picia bo to ponoc moze zmniejszyc laktacje a ja i tak problem z nią miałam. Laktator mialam bo jak musialam gdzies wyjść to sciagalam pokram zeby maz mogk podav wiec automatycznie flaszka byla potrzebna i podgrzewacz. Czasem tez sciagalam pokarm jak mialam nawal zeby troche dyskomfort w piersiach zmniejszyc choc nie odciagalam calosci!
 
Poki co wymyslilam sobie tak że zobacze jak mi będzie karmienie piersią szło no i jak bedzie całkiem całkiem to zakupie laktator-wtedy przy ewentualnej potrzebie zostawienia małej bede odciągać to i butelki się przydadzą.
Jak nie bedzie pokarmu to do mm i tak bede potrzebowac.
W sumie to wszystko tak palcem po wodzie pisane bo sie człowiek nastawi a okaże się w praniu co będzie:)
 
Butelki mam aventu 2 sztuki, mam zamiar karmic piersia ale do dawania odciagnietego pokarmu musi byc i do przepajania jak goraco (dzieci sie przepaja nie ??)
A laktator to kupie mustela/mastela jakos tak polozna polecała w szkole rodzenia.
 
fakt faktem nie ma co sie nastawiac, akurat takie akcesoria mozna w necie obczaic pojechac na szybko i kupic w razie potrzeby, a np kupic laktator jak wyjdzie ze sie pokarmu nie ma i mm to lipa i smutno
 
W sumie to czuje się trochę zielona. Słuchajcie jak to jest właściwe z tymi butelkami? Jak karmie piersią to butelki w ogóle są mi potrzebne? Dostałam Tez podgrzewacz i nie wiem . kompletnie jak go używać i po co. Ech jaka ja jestem po tyłach :)

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom

Przez pierwsze kilka miesięcy wystarcza tylko mleko mamusi, nie trzeba dopajać. Dopiero gdy pojawiają się inne pokarmy w ruch idzie butelka - u nas mała nie potrafiła ssać smoczka, wiec gdy miała jakieś 5 miesięcy od razu przeszliśmy na niekapek. Ale oczywiście wszystko zależy od dzidziusia i od tego jak układa się karmienie piersią. My nie mieliśmy problemów, ale np teraz jedni znajomi dokarmiają mm, a drudzy czasami odciagnietym mlekiem. Ale w takich sytuacjach zawsze można wszystko dokupić.
 
dostalam zwrot podatku, zaczynam szalenstwo ♡ narazie organizer i przescieradelka bede tworzyc :) bylam tez w tym lumpeksie i dorwalam mala sukienusie za cale 3zl
1464110859-1d1mld.jpeg
 
Niby nie powinno sie dopajac dzieci jak sie karmi piersią, ja rodziłam w czerwcu a w lipcu były upały i polozna mówiła aby podawać troche przegotowanej wody. Ja chyba dostałam ze szpitala przy wypisie kilka rzeczy w tym chyba buteleczkę mala avent, smoczek, wkladki i jakies ulotki z próbkami. Ta butelka spokojnie mi wystarczyła przez ok 6 miesięcy, bo nawet jak odciągalam pokarm to dawałam do jednorazowych specjalnych woreczków. Później podgrzewalam w cieplej wodzie i przelewalam do butelki (nie miałam podgrzewacza).
Smoczek proponuje przynajmniej jeden kupić. Koleżanki z sali dziecko nie potrafiło ssać, nikt nie chciał pomoc z personelu, jak coś kazali dziewczynie dawać dziecko do karmienia i wlewali mu jak kaczce mleko. A ona załamana bo chciała piersią. I ktoś kto był u mnie w odwiedzinach doradził aby dać smoczek dziecku, mały załapał o co chodzi z ssaniem i pozniej jakoś poszło.
A ja nie chciałam mojej uczyć smoczka ale w 6 dzień jak mała była spokojna tylko ssac moja pierś to dałam smoczek i moje brodawki odpoczęły :-).
 
reklama
Do góry