reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG

O matko torba wypchana a tu jeszcze pilke swoja mialabys brac no super poprostu :-D a spytali chociaz czy ci moga zdjecie zrobic w takiej sytuacji i jeszcze to upublicznic? Jeruna co to za szpital :-\
 
reklama
Dziewczyny ja po badanaich w poradni patologii. Zrobili ktg- wszytsko ok, położna pytala czy czuje skurcze; no coś tam czuję, podejrzewałam, ze to skurcze;) potem usg- mała rzeczywiscie ma głowkę jak na 35 tc, brzuszek na 37, wazy 2660. Łożysko i przepływy ok. Szyjka długa i twarda. Wizyta taka jakaś szybka, dwóch lekarzy, każdy o coś pytał, ze nawet sama nie zapytałam czy ma tą hipotrofię czy nie:/ byłam na siebie taka wsiciekła po wyjściu, ehh.. ale skoro kontrola w poradni za tydzien to chyba tragedii nie ma.. lekarz, który mnie badał mega miły, pomagał się kłaść i wstawać- szok;)

także suma sumarum humor się poprawił, bo mała waży w miarę;)

w ogóle moja lekarka prowadząca kazała mi dodatkowo w tym tyg przyjść na kontrole (standardwo miałam mieć 2 tyg przerwy między wizytami, ale przez to podejrzenie hipotrofii kazała przyjśc po tygodniu , czyli jkaby teraz w czwartek albo piątek). tylko ja tak sobie myślę- po co mam do niej iść.. z poradni nie dostałam żadnego świstka, badania dziś miałam i znowu usg i badania w czwartek czy piątek u niej robić- po co.. jak myślicie, olać tę wizytę dodatkową? Jeszcze dodam, ze musiałabym na tą kontrolę iść do innego lekarza, bo do mojej już nie ma terminów, a prywatnie to na pewno nie będę szła..

W ogóle teram mam rozkminę czy nie zmieniać szpitala.. miałam rodzić gdzie indziej, a teraz jak tam do poradni patologii ciąży mam chodzić, to nie wiem czy nie zmienić szpitala.. jakaś dokumentacja tam jest już.. sama lekarka- jedna z tych co mnie badała- kazała jak coś przyjeżdzać na izbę do nich.. wszytsko się pokręciło;( pomożcie..
 
@Gosia25 o ja ale chamidla. Ja bym chyba zabila... ale aż dziwne że nie zostawili Ci tej piłki. To nawet moja mama miala dostep do piłki jak rodzila moja siostre 17lat temu.. co za szpital, współczuję że musialas to przeżyć.

@quchasia ciesze sie że z malutka wszystko ok. I chyba na wczesniejszy poród sie nie zapowiada skoro szyjka w normie ;) brawo. A z tym szpitalem to bym poszla tam gdzie czulabym sie lepiej. Czyli jesli czujesz teraz że moze powinnas zmienić na ten w ktorym teraz bylas to po prostu zmien. Tak jak mowisz, juz jakąś dokumentacje Twoja mają. A na wizyte dodatkowa bym tez poszla nawet jesli mialby to byc inny lekarz niz Twoj. Zawsze to dodatkowy plus, bo inny lekarz moze wyrazic swoja opinie :)
 
Gosia 25 no uśmiałam się z całej tej sytuacji, przepraszam ale to istne jaja :-), wtedy zapewne nie było Ci do śmiechu :eek:

quchasia - super, że z Twoją kruszynką wszystko ok ;-). Całkiem duże będzie to maleństwo .

Pisałyście kiedyś o kosmetykach do pielęgnacji naszych maleństw. Nie pamiętam już która tak wychwalała babydream z rossmanna, ale poczytałam blog sroki i faktycznie wydały się najprzyjemniejsze, więc zakupiłam zestaw (żel do mycia niemowląt, oliwkę i puderek, chociaż nie wiem czy teraz się jeszcze używa pudru:eek:). Tylko teraz się zastanawiam, bo tam nigdzie nie jest napisane, że można ich używać od pierwszych dni życia i tak się zastanawiam... W szkole rodzenia położna zachwalała płyny do kąpieli z emolientami, że wtedy po kąpieli nie trzeba już używać oliwki. Ja jednak jakoś nie jestem przekonana do tych nowości, bo im więcej składników to gorzej wg mnie. Oczywiście w szpitalu będą myć dziecko swoimi kosmetykami (mają Oilatum) i one właśnie mają te emolienty.

I kupiłam też jeszcze dzisiaj mm na wszelki wypadek - Enfamil 1. Nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia, więc nie wiem czy dobrze wybrałam.

Mam też herbatkę na laktację. Powiedzcie proszę kiedy najlepiej zacząć ją pić?
 
Piotrusiowa ja tez mam babydream bo maja swietny skad. Emolienty sa dobre tylko do skory problematycznej czy z azs. Z tego co mowila nam na szkole pani od laktacji to herbatke mozna pic od poczatku ale lepiej poczekac i zobaczyc czy faktycznie bedzie potrzebna bo przy nawale pokarmu bedzie napewno zbedna ;-)
 
Herbatkadopiero po porodzie. Ja wypiłam dosłownie 1 saszetkę.
U mnie chłopcy używali oilatum bo mieli bardzo sucha skórę na początku. Odstawiłam stopniowo robiąc co druga kąpiel bez niczego. Ogólnie unikam kosmetyków i często bez niczego się maluchy kapaly.
 
reklama
Piotrusiowa, Babydream ma lepszy skład niż niejeden produkt dopuszczony oficjalnie do używania od pierwszych dni dziecka. Taki atest to kupa kasy i nie wszyscy producenci w to idą. Ja się Babydream nie boje, mam sprawdzony. Ale na początek mam Linomag - też super skład. dopiero później zmienimy na Babydream. Tak samo zrobiłam przy Tymku, bo położna zasiała we mnie ziarenko niepewności ;-) Zrobiła na pierwszej wizycie przegląd kosmetyków i powiedziała, że ten skład w Babydream jest dobry, ale właśnie brakuje tej informacji, że mogą używać noworodki, więc sama nie wie... Więc kupiłam 1 buteleczkę Linomagu :-)
A z mlekiem to zaszalałaś :-) Jeśli będzie w ogóle potrzebne to w szpitalu przecież mają i dają swoje. A nie wiesz jakie mają. A lepiej dziecku nie robić rewolucji i nie zmieniać mleka. A jak już, to stopniowo, czyli mieszać dotychczasowe z nowym i zmieniać stopniowo proporcje. Więc jeśli w szpitalu będą mieli inne niź enfamil to i tak pewnie doradzą Ci dokupić to samo i stopniowo właśnie zmieniać. Ale rozumiem, już pewnie z niecierpliwości nogami w miejscu przebierasz i czekasz na Maleństwo stąd taki szybki zakup :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry