reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Alfa - trzymam kciuki kochana!Decyzja nalezy do Ciebie,ja bym sie chyba zdecydowala na amniopunkcje bo do konca ciazy zwariowalabym z niepewnosci. Ale musi byc dobrze!!!i tak tez bedzie !
 
reklama
Alfa tak jak dziewczyny piszą zrobisz co uważasz ale ja chyba bym sie zdecydowala na amio. Nerwy by mi nie daly zyc....

My byliśmy dziś na USG i dr powiedziała, że wszystko jej się super podoba :) nie mamy tym razem zdjęcia ale dzidziuś już ma 11,5 cm. Pomierzone były różne rzeczy i tak:
EFW (szacowana waga dziecka) - 155g
BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) - 3.44 cm
OFD (wymiar potyliczono-czołowy) - 4.26 cm
FL (długość kościu udowej) - 2.06 cm
HC (obwód główki) - 12.16 cm
AC (obwód brzucha) - 10.63 cm

No i wiemy że będzie chłopiec :-) Siusiaka tak bylo widac ze hej :-D Jak zapytalam czy to napewno to, to pani dr powiedziala, ze tego co tam jest nie mozna z niczym innym pomylić :-D
 
ALG SUPER WIESCI gratulacje chlopca! :) fajnie ze juz wiesz :) a maly rosnie ci jak najbardziej prawidlowo fajna ma wage i wzrost ;) super jeszcze raz gratulacje. Ja jutro rano robie test na sprawdzenie plci... A za 3 tyg dowiem sie czy test sie sprawdzil. Licze na dziewczynke ;) ale z chlopca tez sie uciesze bede miala wtedy 3 mezczyzn w domu. Czy mozna sie czuc bardziej bezpiecznie? Hehe
 
Dziękuję jeszcze raz za wszystkie Wasze rady i to wielkie wsparcie jakie czuję z Waszej strony i za te wszystkie trzymane krzciuki. Bardzo bardzo dziękuję.
Decyzję już podjęłam nie zrobię tej amniopunkcji, dla mnie za duże ryzyko utraty jedynej ciąży w jakiej mogę być. Już się uspokoiłam i wiem, że nawet chore dziecko będę kochać i muszę wychować. Nigdy w życiu nie usunęłabym ciąży bo nie mogłabym żyć z tą świadomością i tego jestem pewna. szanuję wybór każdej z nas, to jest moja decyzja i mojego męża. A w duchu intuicja mi mówi, że dzidzia jest zdrowa. Mam już 39lat i mogę już nigdy nie zajść w ciążę tym bardziej, że ta była z in vitro a przechodzić jeszcze raz tego nie zamierzam. Jestem osobą wierzącą i nie mogłabym usnąć tej ciąży. Wiem, że Bóg wie co robi i że będzie jak ma być a ma być dobrze.
ALG gratuluję udanej wizyty i wspaniałego synka:)
 
alfa, cieszę się że decyzja podjęta:tak: na pewno już Ci lżej na "duszy"... a intuicja matczyna jest potężna:tak: na pewno dzidzius urodzi sie zdrowy! będę mocno trzymać kciuki!
 
Alfa swietna decyzja , najlepsza jaka mogłas podjąc, tak jak Ci pisałam ja bym podjęła decyzję co do amnio tylko i wyłacznie jakbym zamierzała coś z tą wiedza zrobić, kochana myśl pozytywnie i tak wszystko w rękach Boga, natury, czy innej siły wyższej
 
Alg- gratulacje wizyty i synka :-)
Alfa- Decyzja super ja napewno tez bym tak postapila ,a co do wieku to znam starsze kobiety i dzieci zdrowe rodzlly mi sie wydaje ze to bzdury ,a te ilosc badan to przesada kiedys kobiety nosily ciaze urodzily i dzieci zdrowe i zdrowo sie chowaly i te wmawianie chorob :szok: ok rozumiem ze czasami jest 100% pewnosci ale tu w przypadku kiedy dziecko nie ma 10cm to sorry ..Czytaliscie o kobiecia ,a raczej babci ,ktora urodzila swoje pierwsze dziecko ? jak znajde to wkleje kobieta starala sie latami i nawt nie wiedziala ze jest w ciazy ...,a nastolatka ktora przyszla z bolami do lekarza okazalo sie ze rodzi ,,,a ja tylko brzuch bolal ciekawe jakie badania robily .....Ja jak latalam tak od lekarza do lekarza to 2 ciaze stracilam w tylku mam tych lekarzy i ich wyksztalcenie ide bo musze miec papierki do odebrania porodu ...z synem do lekarza poszlam w 6 miesiacu i zdrowy jak byk :tak:eh ale sie wkurzam nie cierpie badan wejdziesz do szpitala z bolem glowy to wyjedziesz na wozku :-D:-D:-D:-Ditp....Alfa wszystko bedzie ok ;-)
 
reklama
Alfa jestes wspanialym czlowiekiem ;) ja nie wiem co bym zrobila... W takiej sytuacji, Ja jestem za aborcja ale do 4 tyg. Kiedy jeszcze serduszko nie bije.. I wtedy gdy sie okaże ze dziecko jest nieuleczalnie chore, Bo kobieta ma prawo wyboru i ma prawo zyc jak chce.. Sama mialam takie mysli ale to bylo dawno i bylam mlodziutka bo dowiedzialam sie o ciazy w wieku 18 lat a w wieku 19 urodzilam... Myslalam wtedy co ze szkola co rodzina pomysli.. A teraz glupio mi ze w ogole taka myssl mialam. Bo moj synek jest najwspanialszy na swiecie ;))

I z twoim dzieciatkiem tez bedzie wszystko ok ;) Zobaczysz duzo starsze kobiety rodza.. I rodza sie dzieci zdrowe. A te wyniki czesto sie myla wykrywa ze jest ryzyko a dziecko po badaniu przez wody plodowe wychodzi ze wszystko ok ;) glowa do gory! powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Do góry