reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Alfa pewnie ci dodali za ryzyko wieku :confused2:
Gdzieś czytałam, że podobno pomiędzy 38, a 43 rokiem zycia jakiś współczynnik biorą podwójnie i to przekłamuje dane. I własnie dla kobiet w tym wieku czasem pappa nie zalecają.

Bez względu na to, co postanowicie trzymam kciuki za maluszka!!!
 
reklama
Alfa 1/31 szansy to jest jakieś 3% !! Tak o tym myśl. W UK kobiety zaczynają starać się o dziecko w wieku 37 lat średnio... i Jakoś 30% społeczeństwa wcale nie choruje na ZD. Będzie dobrze, dziesiątki kciuków zaciskają się.
 
Flądra a dlaczego cię tyle razy kuli?
Mnie zawsze raz i tylko fiolki podstawiają :tak:


Alfa już mi się przypomniało!!!
Ja z wynikami pappa dostałam taki wykres graficzny. I tam jest kiedy wzrasta ryzyko. Jak nie dostałaś takiego napisz, to wstawię swój i popatrzysz.
 
Cześć dziewczyny.
Ja też dziś po wizycie. Niestety nie mam dobrych wieści. Odebrałam wyniki z badań prenatalnych i niestety test PAPP-A wykrył jakieś nieprawidłowości w krwi. prawdopodobieństwo wystąpieniu zespołu Dawna wysokie. Jestem załamana. Kierują mnie na amniopunkcję, gdzie ryzyko poronienia 1-2 %. Nie wiem co robić naprawdę jestem załamana. Mam 7 dni na podjecie decyzji.:no:
hej alfa.. Pisalysmy o tym w poscie ciaza w UK taka dziewczyna kwiatuszka duzo pisala o tym nam tez u niej wykryto duze ryzyko, i podjdla sie tych badan na amniopinkcje i po 3 dniach miala wyniki ze wszystko OK ;) ja mialam tez badania PAPPA ale na szczescie wszystko dobrze.
 
reklama
alfa, trzymam kciuki! Tobie wyszło to łączone ryzyko 1:31? brali pod uwage tylko biochemię i wiek czy też markery z USG?
i wiem, ze dobrymi radami piekło wybrukowane, ale ja bym amniopunkcję zrobiła...nie dałabym rady z nerwów czekać do porodu... zresztą... i tak zadna z nas nie ma pewności że urodzi zdrowe dziecko...

trzymam kciuki za decyzję i za zdrowego pięknego maluszka:tak:
 
Do góry