reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Kinga dziękuję za Twoje słowa, ale już pytałam dziś rozmawiałam z lekarzem i konsultowałam się telefonicznie z innym specjalistą. Niestety w Polsce tylko jest ta amniopunkcja:(
 
reklama
Alfa - czytalam na niemieckich forach ze to badanie na pewno jest dostepne w Holandii i w Czechach. Nie doczytalam nic o Polsce, wiec trudno tu cos powiedziec. Na pewno lekarze beda mogli Ci cos lepiej doradzic. Ja mialam pare znajomych, ktorzy mieli aminopunkcje i dzieciom nic nie bylo. Podobno bardzo wazne jest to jak doswiadczony jest lekarz. Trzymam kciuki.
 
Alfa
3maj sie dzielnie! Jak trzeba to rob amniopunkcje,wazne by doswiadczony lekarz ja robil... mnie gin ostatnio pytala czy bede chciala amnio (poprzednia ciaza zakonczona w 16tc ze wzgl na smiertelna wade rozwojowa). Powiedzialam jej ze skoro nie byla to wada genetyczna tylko rozwojowa to nie chce... no chyba ze wlasnie pappa cos nie tak wykaze... wyniki mam najdalej w poniedzialek,boje sie cholernie...
Tak wiec kochana,3mamy tu wszystkie kciuki! Nic jeszcze nie jest przesadzone! Bedzie dobrze!
 
Alfa strasznie mi przykro ale pamiętaj wysokie ryzyko to wciąż tylko ryzyko... Czy podali procentowo ile ono wynosi? Jakie są szanse że to tylko jakieś nieprawidłowości? Całuję mocnooo.
 
Alfa - tak jak mówią dziewczyny, zależy od doświadczenia lekarza, który wykonuje to badanie. Na pocieszenie Ci powiem, że są nawet sytuacje, gdy potrzebna jest operacja dziecku jeszcze w łonie matki - tam też jest ryzyko, ale korzyści zdecydowanie przewyższają. Po prostu rozważ, na ile Tobie potrzebna jest wiedza o wyniku i czy potem chciałabyś podejmować jakąś decyzję, czy po prostu chcesz zwyczajnie wiedzieć, by się psychiczne nastawić. Tu nie ma łatwych decyzji, przemyśl to na spokojnie.
 
alfa wiem ,że postronnym osobom łatwo jest radzić.
przemyśl to na spokojnie , porozmawiaj z bliskimi i zrób to co dyktuje Ci serduszko.
ja trzymam kciuki za Was.
 
Cześć dziewczyny.
Ja też dziś po wizycie. Niestety nie mam dobrych wieści. Odebrałam wyniki z badań prenatalnych i niestety test PAPP-A wykrył jakieś nieprawidłowości w krwi. prawdopodobieństwo wystąpieniu zespołu Dawna wysokie. Jestem załamana. Kierują mnie na amniopunkcję, gdzie ryzyko poronienia 1-2 %. Nie wiem co robić naprawdę jestem załamana. Mam 7 dni na podjecie decyzji.:no:

Alfa
wszystkie trzymamy &&&&& za was. Musi być dobrze.
 
Alfa kochana spokojnie. Test pappa to tylko statystyka! I tak naprawdę świadczy tylko o tym, jakie jest prawdopodobieństwo.
Ja bym pewnie dla spokoju amino zrobiła. Tutaj na forum jest wątek o amino i jest na nim sporo dziewczyn. One na pewno powiedzą więcej o samym zabiegu i ryzyku.
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/amniopunkcja-robic-czy-nie-16437/

Ja myślę, że wszystko jest dobrze!!! Głowa do góry!
 
reklama
Alfa - jestesmy z Toba i trzymamy kciuki &&&&&& ;)

A to moj dzidz - doktorek ucial mu nogi hee;)

2012-11-14 09.19.23.jpg

W piatek pedze na genetyczne;)
 
Do góry