reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Uuu z PCO to współczuję:) Mam nadzieję, że Ci się uda. Jak dopiero wczoraj zrobiłaś test to nie wiadomo czy się nie przeprowadzisz do września;p Ja mam termin na 27 sierpnia, a jestem w piątym tygodniu, a robiłaś wcześniej test?;>
 
reklama
Wcześniej testu nie robiłam. W sumie to nawet nie wiem kiedy mogłam zajść, bo z mężem staramy się odkąd odstawiłam tablety- czyli od 07.11. Po drodze jeden test robiłam, ale tamten był negatywny. Obstawiam wrzesień, ale lubię sierpień,więc może jednak ;) Oby było wszystko w porządku...
 
Ja idę na pierwszą wizytę w czwartek i strasznie się denerwuję...czy lekarz zrobi mi usg,czy będzie słychać serduszko i czy mąż będzie mógł być obecny przy badaniu???
 
Nurtuje mnie jedna sprawa... Odstawiłam tabletki anty 07.11, krwawienie miałam 10.11 i od tamtej pory żadnej miesiączki nie miałam. Teraz okazuje się,że jestem w ciąży. Jak w takim przypadku wylicza się wiek ciąży i termin porodu?
 
Myśle ze w tej sytuacjibeda liczyć ci na podstawie usg. Moja koleżanka karmila dziecko i nie miała miesiaczki o tym ze jest znowu w ciazy dowiedziala sie w 20 tc jak poczuła ruchy przypetardach sylwestrowych :-D Lekarz przyjął ze to 20 tc na podstawie usg.
 
reklama
Byłam u lekarza.
Wyniki badania cytologii.
Ocena cytologiczna wg Bethesda: AI BII CIIa CIII ASC-US
AI Rozmaz odpowiedni do oceny
BII Obraz cytologiczny jest nieprawidłowy
CIIa Zamiany odczynowe i reparacyjne związane z zapaleniem
CIII Komórki typu ASC-US

Wg Papanicolaou: grupa III ASC-US
Bardzo liczne komórki zapalne; zmiany w komórkach budzące podejrzenie infekcji HPV - wskazane leczenie i kontrola.


To przez te wynika zostałam wezwana dziś do lekarza. Wizyta mnie kosztowała 370zł, na co nie byłam dziś zupełnie przygotowana, z tego 260zł to koszt testu na wykrywanie wirusa HPV.
Kurcze całą jestem w nerwach, nic na ten temat nie wiem, tylko z ulotki że rak szyjki macicy jest w 99,7% wywoływany przez ten właśnie wirus. Boże skąd u mnie takie dziadostwo :(((
Wyniki testu dopiero za 3 tygodnie, a wizyta 26go stycznia, do tego czasu to chyba oszaleję.
Dostałam skierowanie na kontrolę do innego lekarza na badanie kolposkopowe, zarejestrowali mnie na 10 stycznia, kolejny wydatek, ale pal licho pieniądze, chodzi o drowie!!
Ginekolog niby mnie uspokajał, tak trochę, sama byłam i nadal jestem kłębkiem nerwów, martwię się o ciążę, choć ponoć dziecku nic nie grozi póki co, dopiero w trakcie porodu jest ryzyko zakażenia dziecka i jakoś od 36 tyg zaczyna się jakieś leczenie...
Kurcze to wszystko spadło tak nagle na mnie, nie wiem co począć... lecę poczytać o tym wszystkim w necie, ale boję się znów że niepotrzebnie głupot się oczytam, ale muszę!!

Aha miałam też usg, akcja serca widoczna, tzn tak mi napisali bo połowa tego co lekarz mówił do mnie w ogóle nie docierała, taka byłam zakręcona... Coś już było widać w jajku, niewyraźne ale było:)
CRL: 6,5mm ; GS: 34,4mm
 
Do góry