reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Witam kobietki.
Mam do was pytanie, w sumie nie wiedzialam gdzie je umiescic wiec pisze tutaj mam nadzieje, ze ktoras z was mi pomoze. Tydzien temu bylam u lekarza (pierwsza wizyta) pani dr przebadala mnie, zrobila usg i stwierdzila ciaze, przepisala mi (bez zadnych innych dodatkowych badan) Duphaston ktory mam brac 2x na dobe.
Moje pytanie brzmi, czy zbyt duza ilosc progesteronu moze zaszkodzic nie to co mnie lecz mojej malej fasolce? bardzo sie zmartwilam i zastanawiam sie czy dobrze robie biorac ten lek skoro bez zadnych konkretnych badan go przepisala i kazala brac?
Przepraszam za off topic.
Pozdrawiam
 
reklama
Rajani też tak miałam. Brałam ten Duphaston przez jakieś 3 tygodnie i został mi zapisany bez żadnych badań. To jest sztuczny progrsteron i nie działa on szkodliwie na płód- z tego co wyczytałam. U mnie zmniejszył bóle w podbrzuszu. Według mnie możesz spokojnie sobie łykać. Napewno nie zaszkodzi. Lekarze tez wiedzą co robią :)
 
Gratulacje dziewczynki,az sie fajnie czyta takie posty!!! Raczki i nozki juz machaja, a jeszcze niedawno pisalyscie o kropeczkach czy punkcikach:D
Z ust mi wyjęłaś... :-p GRATULUJĘ tym które już zobaczyły swoje ruszające się maluszki!!!!
A z tymi co jeszcze czekają łączę się w tym oczekiwaniu... :sorry:


umowiłam sie dzis na to genetyczne USG prenatalne. Drogie to masakrycznie, no ale nagraja mi płytkę i będę oglądać sobie dzidziusa w domku
Dlaczego USG genetyczne jest drogie? Nie rozumiem... przecież to standardowe badanie w ciąży!? :confused:

Drogie to jest USG 3D na które ja planuję się wybrać. Jak uda mi się uzbierać kasę na taką przyjemność, to zobaczę buzię dzidziusia jeszcze przed narodzeniem! :laugh2:
 
kropcia nie jest to badanie standardowe. z tego co wiem na NFZ nie robią badania przezierności karkowej, a o to głównie chodzi w USG genetycznym. Tez przez chwilę bedzie ono w 3D. Koszt 260 zeta wiec dla mnie to mało nie jest :)
 
kropcia nie jest to badanie standardowe. z tego co wiem na NFZ nie robią badania przezierności karkowej, a o to głównie chodzi w USG genetycznym.
Ależ przezierność karkowa jest w standardzie!!!
W każdej ciąży miałam robione (między 11 a 14 tc, a więc wtedy kiedy powinno wypadać
jedno z trzech obowiązkowych badań USG refundowanych przez NFZ).

Ktoś chyba próbuje Cię naciągnąć... :confused2:

3D jest pomocne, ale nawet na zaawansowanym urządzeniu lekarz przełącza obraz w 2D,
żeby wykonać wszystkie standardowe pomiary. Obraz 3D jest uzupełnieniem podstawowej analizy.

Potwierdzam jednak, że film z USG jest fantastyczną pamiątką! :tak:
 
Kochane przeziernośc karkowa jest w standarcie podobnie jak stwierdzenie istnienia kości nosowej i przepływy krwi. O to chodzi w tym badaniu i wcale nie musi być drogie. Może być na NFZ a może być prywatnie.
Ja idę prywatnie na normalne USG żadne tam 3d i płacę 100zł bez tragedii
 
ja w poprzedniej ciąży miałam wszystkie usg na NFZ, ponad 7 raz, bo ciąża problemowa, na 3d nie byłam, za koszt usg 3d kupiłam kołyskę, jakoś wyklepać 3stówy na powtórkę badania była ciężko strawna dla mnie :-)
 
reklama
No to USG, które zamierzam zrobić tez będzie z nagraniem filmiku. Ja chodze do lekarza prywatnie więc wszystkie badania też robię prywatnie. Taki koszt mi podano za I USG genetyczne. I jak mówiłam, też będzie 3D i 4D przez jakiś czas :) Nie wiem w sumie jak z tą refundacją NFZ bo o tym, że genetycznego nie refundują przed 35 słyszałam od koleżanek :)
 
Do góry