reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Katjusza Kropcia wielkie gratulacje, dzidzie rosna jak na drozdzach:-)

Za czekajace trzymam kciuki&&&&&& I dolaczam sie do czekania, tyle ze ja to dopiero 19.01! I to pierwsze usg wiec tym bardziej sie nie moge doczekac, ech....
 
reklama
Ja czekam do piątku :( strasznie długo jeszcze. Na ostatnim USG mój fasolek miał 1,7 cm...A wasze to już widzę potężne dzieci :)
 
Mój fasolek na ostatnim miał 8mm :-) Ciekawe ile urósł?

Kasiunialalala jesteśmy prawie na tym samym etapie ciąży, twój dzidek o dzień starszy ;-)
 
Dziewczyny gratki duuużych fasolek!
Ja też zaliczyłam wizytę w czwartek. Maluch ma już 1 cm i tym razem nie było żadnych wątpliwości - serce biło bum tara bum :-D.
 
Napiszcie, proszę, jakie badania będziecie robić przez czas ciąży. Ja mam rozpiskę od swojego lekarza - poprzednio robiłam wszystkie, ale teraz chyba trochę sobie je okroję, bo drogie to to strasznie.

Póki co na jutrzejszą wizytę mam tylko hormony tarczycy zbadać, czyli HBS i ft4 - dziś już zaliczyłam kłucie ;)
 
ewa ja jestem w pierwszej ciąży, póki co dostałam wcale pokaźną rozpiskę, a w niej: morfologia, białko, cukier, grupa, potas, sód, mocz, pełne na toxo, WR, dodatkowo musiałam robić koagulologię, bo mam nadkrzepliwość. Zdziwił mnie brak progesteronu i cytomegalii, które podobno są zwykle zlecane, ale ufam, że tak ma być;-)
 
Ja miałam mieć zrobione badania na następnej wizycie czyli 17.01, ale ponieważ trafiłam do szpitala to tam mi pobierali część badań. Ale ponieważ był weekend to nikt mi nic nie mówił,co mi pobrali i jakie są wyniki. Dzisiaj jestem już w domu a po wypis mam się zgłosić jutro to będę wiedziała co mi zrobili a co jeszcze mam do zrobienia. Na pewno miałam robioną grupę krwi bo to akurat mi dali do ręki żebym miała już ważną.

Ewa HBS to nie jest hormon tarczycy :-) to antygen wirusa WZW B. Może miałaś na myśli TSH. Chociaż Hbs też trzeba zrobić na początku więc może i o to Ci chodziło.

Jeśli chodzi o progesteron to z tego co wiem nie jest to rutynowe badanie i raczej nie jest często zlecane. Chyba że gin podejrzewa jakieś niedobory horumonu i coś się dzieje. Z cytomegalią zauważyłam że jest różnie, zależnie od miejsca. Niektórzy zlecają a niektórzy nie. Tego badania najbardziej się boję bo ja niestety miałam w pracy kontakt z cytomegalią na samym początku ciąży!!!!
 
Ostatnia edycja:
Ewa HBS to nie jest hormon tarczycy :-) to antygen wirusa WZW B. Może miałaś na myśli TSH. Chociaż Hbs też trzeba zrobić na początku więc może i o to Ci chodziło.

No, pewnie, że TSH :D Mieszają mi się te skróty ;)
Ja mam na rozpisce obowiązkowo:
- grupa krwi [tego już nie robię, bo mam wynik z poprzedniej ciąży, powinien wystarczyć]
- VDRL (inaczej USR, OWA)
- HBs
- mocz
- morfologia
- glukoza

I zalecane:
- toxo IgG, IgM
- TSH, a-TPO, fT4 [a-TPO nie robię; pozostałe miałam dziś]
- anty-HCV
- anty-HIV [tego raczej nie będę robić drugi raz]
- różyczka IgG, IgM [nie pamiętam wyników, ale różyczkę miałam, więc już raczej nie będę powtarzać]
- wymaz z cewki moczowej w kierunku Chlamydii, Mycoplasmy i Ureaplasmy [to na pewno zrobię, chociaż nie wiem ja znowu wytrzymam 2 godziny bez wizyty w łazience ;)]
- wymaz z pochwy [zdaje się że też obowiązkowy pod koniec ciąży]

Cytomegalię poprzednio robiłam po połowie ciąży tylko dlatego, że Frankowi wyszła asymetria komór bocznych mózgu na USG. Dociekaliśmy skąd to. Okazało się, że nie przechodziłam cytomegalii, w ciąży też nie zachorowałam. Teraz chyba nie będę robić.
 
Kobietki trzymać za nas kciuki, o 18:30 idę na wizytę potwierdzająco-stwierdzającą :tak: mam nadzieję, że moja ciąża nie jest urojona :-D
 
reklama
irisson &&&&&&& kciuki zaciśnięte, daj znać p owizycie

katjusza kropcia no Wy to macie już duże dzidzie :tak: ja na razie miałam jedn usg w 6 tyg i było 4 mm, a następne dopiero alb koniec stycznia albo opczątek lutego
 
Do góry