reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków

Dziewczyny całkowicie się z Wami zgadzam, że to zdjęcie 3d jest w ogóle nieczytelne. Tak jak wspominałam wcześniej, zostało zrobione przy okazji i nie płaciłam za niego.
Sama przekonałam się natomiast, że dobry sprzęt do usg jest bardzo ważny w ciąży (w moim przypadku lekarz znalazł krwiaka, który w LuxMedzie bie był w ogóle widoczny) i traktuję to 3d jako wypadek przy pracy :-)

to super, że za darmo, bo jakbym coś takiego zobaczyła i usłyszałabym, że mam płacić, to chyba bym tam kogoś wyśmiała :D
 
reklama
Ja tam byłam na pierwszym genetycznym usg u super lekarki i super sprzęcie i na 2d było wszystko genialnie widać, tylko się nam dzidzia dupką odwracała, więc czasem powtarzać trzeba było ujęcia :p nie oszukujmy się, ale takie malenstwo w 12-13 tygodniu jeszcze nie wygląda zbyt "wyraźnie", a jak już jest większe w drugiej połowie ciąży to sobie możesz podglądnąć jak wygląda, bo dla nas nie-lekarzy takie zdjęcie nic innego nie powie :p np. moja kumpela miała fajne zdjęcie 3d z III trymestru i wiedziała, że jej synek będzie miał nosek podobny do niej a bródkę do taty :p a myślę, że jak lekarz jest dobry to i na 2d sprawdzi to co ma sprawdzić :))

Co do usg to ja mam też na każdej wizycie w cenie, takie krótkie, ale też chodzę prywatnie, na nfz siostra miała 3 przez całą ciążę....a dziewczyny do mojego lekarza przyjeżdząją nawet kilkadziesiąt km bo u nich płaci się 1,5 raza tyle za wizytę i jak chcesz usg to jeszcze chyba 30zł dopłacasz i za cyto też dopłacasz, więc te 150 zł to tylko za dzień dobry i "palcówkę" heheheh, a ja mam za 100zł full opcję :p tylko nie wszystkie badania mam refundowane...
 
Blacksilk - teraz to już się naprawdę zaczynam zastanawiać czy przypadkiem nie byłyśmy u tego samego lekarza, bo mi na ostatniej wizycie też chciał zrobić takie zdjęcie 3D, ale powiedziałam, że takiego to niech nawet nie drukuje. jak byłam w ciąży z córką to jedno zdjęcie 3D też było takie średnio piękne i śmiałam się że jakby córka chciała rozpocząć karierę aktorską i grać w horrorach to już ma pierwsze zdjęcie do portfolio:-p
 
moim zdaniem (podkreślam, to tylko moja opinia) zdjęcia 3D i 4D to tylko sposób na wyszarpanie kasy od rodziców. żadna z moich koleżanek się na to nie decydowała, a nie było problemu z ocenieniem stanu zdrowia malucha i innych elementów.

Olga ale jak masz ciaze w Medicoverze prowadzona to tam w standardzie jest usg w 3d i to za darmo w pakiecie Medicoveru jest.
 
Dziewczyny, w tym czasie zdjęcie w 3D/4D wyjdzie ładnie TYLKO i WYŁACZNIE chudej szkapie bez odrobiny tłuszczyku na brzuchu!!!!!
Ja mam tłuszczyk i ostatnio lekarka chciała mi zrobić (ja nie płacę dodatkowo za 3D) i się ze mnie śmiała, że przez mój tłuszczyk dzidziocha źle widać,i że dopiero ok. 25 tc bedzie widać.

Więc jeśli macie tłuszczyk na brzuchu to zdjęcie nie mogło wyjść dobrze, dzidzia jest za mała!!!!
 
Michalina, człowiek uczy się całe życie. Nie jestem ani chuda ani gruba, ale to zdjęcie było robione po świątecznych sernikach i karpiach, więc niech one też będą winne :-)

Migotka, też jesteś z Warszawy. Moją ciąże prowadzi dr Rogiewicz.
 
Ostatnia edycja:
Podkreślam, to jest tylko moje zdanie.

Pracuję z aparatem USG.Wg mnie USG 2d jeszcze długo, jeżeli nie zawsze będzie podstawą badania. Dla mnie 3d i 4d to bajer dla klienta. Z pierwszej ciąży mam zdjęcie syna w 3d z 34 tc - faktycznie świetnie wyszło i po porodzie był bardzo podobny, ale wartości diagnostycznej takie zdjęcie praktycznie nie ma. Pomiary są dużo dokładniejsze w 2d i niech o tym świadczy to, iż producenci aparatów ultrasonograficznych udoskonalają właśnie projekcję 2d. Nie spotkałam się z lekarzem, który przy testach USG skupiał się na 3d czy 4d, zawsze skrupulatnie ocenia obraz 2d.
 
reklama
Do góry