reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków

To zdjęcie 3d naszego dziecka w 13tc. Moim zdaniem warto zrobić takie usg, ale w 3 trymestrze, bo takiego malca zdecydowanie lepiej widać w 2d.
Blacksilk to CI zdjecie sknocili, ja mam sliczne w 3d i dzidzius wyglada ladnie, jak zeskanuje to Wam wrzcue :)

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.dobreusg.pl/sites/default/files/images/fetus_12_2x_CRL.xjpg.jpg tutaj macie dla porownania 12w5d i calkiem podobnej jakosci ja mam w domu zdjecie naszego dziecka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja robię w prywatnej klinice i dopiero od ok. 20tygodnia robią 3d/4d bo wcześniej to co trzeba pomierzyć i zbadać to w 2d chyba lepiej widać i łatwiej zmierzyć :)
 
No właśnie, tak myślałam. Lekarz ma świetny sprzęt, 2d wychodzą bardzo wyraźne, więc coś mu nie wyszło :-)

Blacksilk z tego Waszego zdjecia to ja nic nie widze :( przkro mi, ze Wam tak sknocil zdjecie 3d, bo ja jestem super zadowolona i uwazam, ze byle warte kazdej zlotowki. Ja mam ginekologa starej daty i on nie robi usg na kazdej wizycie jesli ciaza rozwija sie prawidlowo wiec wybor dla mnie byl prosty, skoro z calej ciazy mam miec 2-3 zdjecia to chce miec je w super jakosci ;)
 
Ja robię w prywatnej klinice i dopiero od ok. 20tygodnia robią 3d/4d bo wcześniej to co trzeba pomierzyć i zbadać to w 2d chyba lepiej widać i łatwiej zmierzyć :)

"Niebagatelne znaczenie ma wówczas ocena 3D/4D umożliwiająca bezpośrednie obrazowanie w czasie rzeczywistym i uwidocznienie miejsca przebiegu pępowiny.
Najwyższej rozdzielczości diagnostyka 3D/4D umożliwia na bardzo precyzyjną ocenę markerów genetycznych, w tym NT eliminując lub upraszczając niedogonosći związane z stosowaniaem jedynie oceny 2D."
 
moim zdaniem (podkreślam, to tylko moja opinia) zdjęcia 3D i 4D to tylko sposób na wyszarpanie kasy od rodziców. żadna z moich koleżanek się na to nie decydowała, a nie było problemu z ocenieniem stanu zdrowia malucha i innych elementów.
 
moim zdaniem (podkreślam, to tylko moja opinia) zdjęcia 3D i 4D to tylko sposób na wyszarpanie kasy od rodziców. żadna z moich koleżanek się na to nie decydowała, a nie było problemu z ocenieniem stanu zdrowia malucha i innych elementów.

Wiesz Olga, jak moja mama byla ze mna w ciazy to w ogole usg nie robili a cala i zdrowa sie urodzilam ;) Mysle, ze za kilka/kilkanascie lat usg 2d nie bedzie juz uzywane i 3d/4d bedzie norma. Ale swoja droga w mojej ocenie niektorzy ginekolodzy mocno z usg przesadzaja i co wizyte usg robia...
 
Wiesz Olga, jak moja mama byla ze mna w ciazy to w ogole usg nie robili a cala i zdrowa sie urodzilam ;) Mysle, ze za kilka/kilkanascie lat usg 2d nie bedzie juz uzywane i 3d/4d bedzie norma. Ale swoja droga w mojej ocenie niektorzy ginekolodzy mocno z usg przesadzaja i co wizyte usg robia...

jak się technologia rozwinie, to zapewne będzie, jak mówisz. ale np. to 3D Blacksilk jest tragiczne, wygląda jak - naprawdę przepraszam - kalafior. i wstyd, że za to od kogoś pieniądze biorą! mój ginekolog robi na każdej wizycie USG, ale takie pobieżne, no i to jest bezpłatne. takie dokładne do tej pory miałam 3 razy, z czego 1 raz po spotkaniu z chodnikiem (; najgorsi są Ci, co próbują na kasę naciągać...
 
reklama
Dziewczyny całkowicie się z Wami zgadzam, że to zdjęcie 3d jest w ogóle nieczytelne. Tak jak wspominałam wcześniej, zostało zrobione przy okazji i nie płaciłam za niego.
Sama przekonałam się natomiast, że dobry sprzęt do usg jest bardzo ważny w ciąży (w moim przypadku lekarz znalazł krwiaka, który w LuxMedzie bie był w ogóle widoczny) i traktuję to 3d jako wypadek przy pracy :-)
 
Do góry