reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza nasze i niebawem naszych pociech:):)

reklama
sonisia, maniaa i martolinka gratuluję udanych wizyt i zdrowych dzidziołków:-) i martolinko gratuluję pierwszych ruchów:-) ja w 1 ciązy ruchy poczułam w 21 tygodniu a w 2 ciąży w 19 tyg a teraz w 12 a ważę prawie 70 kilo
 
Maniaaa Sonisia Martolinka
gratuluję cudnych wieści po wizytach:-)
Martolinka
gratuluję ruchów maluszka:-)
Augustynka
jestem podobnej postury i nic jeszcze nie czuję:-( w pierwszej ciąży ważyłam mniej o 10kg a ruchy czułam dość późno ok 20 tyg, ale miałam łożysko na ścianie przedniej a ponoć wtedy ruchy czuje się później , teraz też tak mam więc może to jest przyczyna


to dodatkowe becikowe przysługuje jeśli dochody nie przekraczają 504zł na osobę, więc jeśli ktoś bierze rodzinne to i to becikowe dostanie bo to razem się dostaje oczywiście po złożeniu dokumentów
 
Sonisia, maniaa Gratuluje udanych wizyt.

Martolinka Tobie gratuluje podwójnie:tak:



Jeżeli chodzi o becikowe, to w Krk-u w roku jeszcze w 2010 można było dostać łącznie 3000 zł. Tj. Każdej świeżo upieczonej mamie niezależnie od jej zasobności porfela i miejsca zamieszkania należal się 1000zł, kolejny tysiąć to tzw.gminne becikowe uzależnione od miejsca zamieszkania , (bez kryterium dochodowego)- w Krakowie akurat je przyznawali, ale nie we wszystkich miastach było tak samo i ostatni tysiąc dla ludzi nie przekraczających określonego kryterium dochodowego - jakiego nie wiem:sorry:
 
oj dziewczyny ale się wkur***iłam ! byłam u tego żylnego a on pooglądał mi nogi i powiedział "teraz i tak pani nic z tym nie zrobie bo przecież jest pani w ciąży" no to po jakiego grzyba ja tam siedziałam prawie 3h?????????:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
zeberka że się wkurzyłaś, ale w sumie to trochę rozmumiem tego lekarza.Tak naprawdę większość lekarzy nie będących ginekologami boi się leczyć czymkolwiek pacjentki w ciąży. Ja w poprzedniej ciąży na moje żylaki brałam Detralex, ale z tego co wiem to podobno jest wycofany. Na kolejnej wizycie będę musiała podpytać, czy czegoś by nie zapisal, bo do 9 miesiąca to żylak na żylaku będę miała.
A co masz konkretnie z żylami- przepraszam, ale chyba przeoczyłam:sorry:
 
Ostatnia edycja:
Zeberka a co się działo? chyba przeoczyłam bo troszkę mnie nie było i nie wiem co się dzieje.
A propo lekarzy to niestety o wszystko trzeba walczyć ja z Gabrysią byłam w warszawie po to żeby zrobić badania genetyczne i chcieli nas wypuścić po zrobieniu tylko badania krwi .A ja się postawiłam i powiedziałam że nie po to jechałam pół polski żeby mnie teraz odsyłać z kwitkiem. No i wywalczyłam oczywiście poruszając to że jestem w ciąży i to zagrożonej i bez badań stąd nie wyjdę.Uzyskałam biopsję skóry badanie wzroku i słuchu bo choroba może uszkadzać te narządy.Trzeba walczyć i tyle.
A jeśli chodzi o leczenie będąc w ciąży to lekarze mają swoje możliwości tylko trzeba ich czasami za język pociągnąć. Może trzeba iść do innego lekarza.
 
Gratuluje szczęśliwych wizyt i pierwszych ruchów!

Ja jestem po dzisiejszej wizycie, byliśmy razem z mężem. :happy: Wszystko dobrze, dzidzia miał zmierzoną głowę i kość udową, jaka jest duża się nie dowiedziałam ale to pewnie ok 15cm juz teraz, lekarka mówiła że ciąża przynajmniej na 15 tydz wygląda.
Dalej muszę bezwzględnie leżeć...
Robaczek pisałaś że masz łożysko położone na przedniej ścianie, ja też, tylko do tego na samym dole, ty masz jakieś wskazania, co robić, leżeć, czy coś? W poprzedniej ciąży łożysko ci się podniosło, nie miałaś z tym kłopotów? Ja mam cały czas krwawienia :-(

A i pochwalę sie że ja tez dopiero dzisiaj dostałam kartę ciąży :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Julianna gratuluje wizyty :)
zeberka wierze ze się nadenerwowałaś, też bym się wkurzyła (!)

Co do wizyty to i ja musze pochwalić się że dostałam dziś kartę ciąży JUPI!!!!!!!!!!!! i zaświadczenie do pracy że jestem w 4 mcu ciąży (lekarz powiedział że jak napisze na zaśw 3/4 - czyli między trzecim a czwartym, to w pracy pomyślą że to ciąża na trzy czwarte :). także bardzo fajnie tak poza tym to wziął mi cyto i dostałam wyprawkę od położnej :). Wszystko fajnie tylko muszę znaleźć badanie grupy krwi sprzed 5ciu lat :/ a naprawdę nie wiem gdzie mogłam to posiać :/
 
reklama
Julianna martolinka sonisia i maania gratuluje udanych wizyt:-)
Ja tez mialam wczoraj i wszystko w porzadku maluch dancowal jak szalony az nie mozna go bylo zmierzyc ale ma 68mm przeziernosc karkowa 1.6 czyli tez w porzadku serducho widzialam bije jak dzwon wiec od razu lepiej sie poczulam :tak:narazie tylko tyle mi powiedzieli dokladne wyniki za ok 10 dni ale juz sie jakos tak nie martwie. Niestety dzidzia strasznie prywatnosci bonila wiec nie wiemy jeszcze jaka plec.Nastepne szczegolowe usg 2 grudnia ale pewnie sie nie doczekam i w 17 tyg polece prywatnie w 3D se zrobie:-)
A i zapomnialam dodac ze mamy fote akurat jak dzidzus machal-sweet!
 
Ostatnia edycja:
Do góry