reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

reklama
aniawa a może konsultacja u innego kardiologa? tak dla pewności?

Niby można, ale niezależnie od kardiologa nasza lekarka też słyszy szmery na sercu podczas zwykłego osłuchiwania małego. Poza tym pani kardiolog, do której chodzimy jest jedną z najlepszych na Śląsku (z tego co słyszałam). Sprzęt też jest niezły, bo to Centrum Chorób Serca.
 
Aniawa,pozostaje miec nadzieje,że ten otwór owalny jeszcze się zmniejszy.Amelka też miała jak była maleńka ,oczywiście b. sie martwiłam,bo tak siniała wokół ust wtedy.Na szczęście sie z czasem zamknął.Ale ja juz w panice ,oczywiście,szukałam po necie wszelkich informacji o tym,jakby co,jakby sie nie domknął.No i doczytałam,że w takim przypadku robi sie prosty zabieg- wprowadza się laparoskopowo takie "ustrojstwo" ,jakby parasolkę do serduszka dziecka ,chyba przez żyłę albo tętnicę,juz nie pamiętam,i dopiero "na miejscu" sie to "rozkłada" i to zatyka ten otworek- ponoć bardzo mało inwazyjny ten zabieg,więc choc taka pociecha.Ale jeszcze powtórzę,że miejmy nadzieję,że Wojtuś nie będzie go potrzebował i wszystko samo się "naprawi".
 
Aniawa pisze o otworze między komorami, jeśli tak to nie jest to otwór owalny - ten znajduje sie między przedsionkami. Wady związane z otworem owalnym to
- PFO - przetrwały otwór owalny, zazwyczaj bezobjawowy, nieistotny hemodynamicznie, nic sie z tym nie robi
- ASD - ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej - w zależności od tego jak duży i na ile istotny wymaga korekcji lub nie

Natomiast ubytek między komorami serca to VSD i to zazwyczaj wymaga interwencji.

Ja bym powtórzyła ECHO u innego specjalisty bo same szmery osłuchowo nic konkretnego nie mówią, trzeba wiedzieć jak duzy otwór, gdzie dokładnie zlokalizowany, jaki przepływ przez otwór itd. Mozna zrobić ECHO w lekkiej sedacji - na lekach uspokajających żeby dziecko spało i badanie było wiarygodne. Jak jesteś z okolic śląska to ja polecam dr Lesława Szydłowskiego, kieruje kardiologią dziecięcą w Katowicach.
 
Witajcie,
My niedawno byliśmy znowu na usg brzuszka, bo mlody czesto zwraca i ulewa jedzenie i wyszedł mu refluks żołądka. lekarz powiedzial ze nie ma typowych lekarstw na to tylko specjalnie robia ale niekazdego lecza. tylko ze mlody malo je, malo wazy i slabe ma wyniki. a ja juz sama nie wiem co robic.
 
uska78 uska bardzo mi przykro z powodu tego refluksu :-( ja niestety też jestem posiadaczką refluksu żołądkowo-przełykowego :-( niestety lekarz ma racje że lekarstwami można sobie ulżyć, ale nie cofnie się to po lekarstwach. Z tego co wiem to wykonuje się specjalne zabiegi ale lekarz mi odradził bo twierdzi że z czasem i tak się cofa :szok: Ale na pocieszenie powiem Ci, że to nie jest nic groźnego, żyje się normalnie tylko czasami mam problemy związane z żołądkiem i tyle u mnie. Nie mam pojęcia jak to wygląda u małych dzieci i czy jest szansa, że wraz z wiekiem to zniknie. Mam nadzieję, że tak się właśnie u Was stanie :tak: trzymam kciuki!
Aha a ile Karolek waży? może jest poprostu drobny, a refluks ma niewiele z tym wspólnego? No i oczywiście małe posiłki przy refluksie jak dla dorosłego to jest ich aż 5. I nie kłaść się zaraz po najedzeniu.
 
Karol wazy teraz okolo 7700 a podejrzewamy ze jedzenie ma zwiazek z refluksem bo najczesciej zwraca mleko i jedzenie mleka to istny koszmar, tak jakby to ze daje mu sie jesc sprawia mu sie krzywde - takie krzyki robi, a ja poprostu mysle ze go piecze i przez to nie chce jesc. jak daje mu sie cos konkretnego to jednak troszke chetniej je.
 
A zagęszczacie czymś mleczko? może wtedy by nie zwracał tak! Ale zapewne próbolwaliście już wszystkiego. Może polepszy się mu jak przejdziecie już tylko na stałe posiłki. Trzymam kciuki!
 
Ważymy sobie już 8065 g :D
a pomyśleć, że startowaliście w sumie z wyższą wagą niż my ;-)
nam na jakiejś dużej masie nie zalezy wiec nie chcemy go zapychac.
mi też nie zależy na dużej wadze, ale przecież nie będę go głodzić...
ANIAWA mam nadzieję, że wszystko będzie OK. USKA to dawajcie może dużo takich bardziej stałych posiłków. biedny Karolek.
 
reklama
Uska robili wam jakieś badania w kierunku refluksu czy po prostu lekarz go stwierdził w związku z tym, że Karolek zwraca jedzenie? Normalnie robi się gastroskopię, co u takich maluchów chyba nie jest praktykowane. Jeżeli nie robiliście badań, to może ulewanie ma związek z ruchliwością dziecka. Wojtusiowi też się ulewa po posiłkach. Początkowo martwiło mnie to, ale przywykłam. Najgorzej jest po mleku, ale obiadki też zwraca (ostatnio trochę mniej). Potrafi chlusnąć nawet 2-3 godziny po jedzeniu :-( Lekarka póki co kazała się nie przejmować. Jeżeli do roku mu nie minie, zaczniemy się martwić. Mój też wagi piórkowej- 7920g (waga na dziś), choć jada normalnie.

Aniawa pisze o otworze między komorami, jeśli tak to nie jest to otwór owalny - ten znajduje sie między przedsionkami. Wady związane z otworem owalnym to
- PFO - przetrwały otwór owalny, zazwyczaj bezobjawowy, nieistotny hemodynamicznie, nic sie z tym nie robi
- ASD - ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej - w zależności od tego jak duży i na ile istotny wymaga korekcji lub nie

Natomiast ubytek między komorami serca to VSD i to zazwyczaj wymaga interwencji.

Ja bym powtórzyła ECHO u innego specjalisty bo same szmery osłuchowo nic konkretnego nie mówią, trzeba wiedzieć jak duzy otwór, gdzie dokładnie zlokalizowany, jaki przepływ przez otwór itd. Mozna zrobić ECHO w lekkiej sedacji - na lekach uspokajających żeby dziecko spało i badanie było wiarygodne. Jak jesteś z okolic śląska to ja polecam dr Lesława Szydłowskiego, kieruje kardiologią dziecięcą w Katowicach.

Lolisza cały czas myślałam, że u nas chodzi o otwór owalny. Dlatego też nie dopytywałam się lekarki. Co prawda ostatni opis zostawiłam dzisiaj u pediatry, ale w poprzednim mam napisane "na poziomie IAS mały L-P przeciek". Z tego wynika, że to nie ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Nie wiem tylko dlaczego kardiolog mówiła o przecieku między komorami. No chyba, że na ostatnim opisie mam co innego :eek: Zgłupiałam teraz. Jestem ze śląska i zorientuję się czy uda nam się do niego dostać prywatnie w Katowiach.
 
Do góry