reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

haj a o co chodzi z ta karta obserwacji ruchów???hmmm...?ja nie kapuje.nic takiego nie dostalam i dlaczego od 9 sie mierzy??i co ja mam kazdy ruch zapisac??ja nie kpw...
 
reklama
Madziol ja robilam 3 razy, przed ciaza, w 1 trymestrze i w drugim (ale tylko juz czesciowe, bo bylo wiadomo, ze nie mam przeciwcial, bo nigdy wczesniej nie mialam stycznosci) ale my mielismy w domu kota z ktorym mialam codzienne stycznosc, (mialam bo maly od trzech tygodni na gingancie po za domem :(
toxo mozesz zarazic sie poprzez kontakt z kocimi odchodami tzn. kuweta, a jesli bylas u niej tylko w odwiedzinach i nie calowalas kotka, to toxo zarazic raczej nie powinnas, bo podobno przez niedogotowane miesko, czy nie umyte owoce tez mozna sie zarazic,
dla czystego sumienia moze warto zrobic, ja jestem za opcja dziesiec badan wiecej niz jedno za malo
 
ja nie mialam robionego ani razu toxo, nigdy tez nie dostalam karty ruchow dziecka, a nawet jakbym dostala, to bym pewnie nie wypelniala, albo sie denerwowala ze sie nie rusza. A tak mam spokoj
 
Z tego co słyszałam to badanie toxo powinno się zrobić dwa razy w czasie ciąży - na początku i na końcu. W szpitalu, w którym rodzę wymagają, żeby mieć to badanie zrobione.

A co do liczenia ruchów to w tych zaleceniach, które dostałam od swojego lekarza, mam od 35 tygodnia zacząć liczyć ruchy trzy razy dziennie - i w ciągu godziny mam naliczyć minimum 4 wyraźne ruchy.

A oco chodzi z tym liczeniem 10 ruchów od 9 rano? Wystarczy jak od 9 rano przez cały dzień naliczy się 10 ruchów?
 
mnie lekarka w szpitalu powiedziała ze dziecko ruchy powinno sie liczyc 3 razy dziennie bo dzidzia spi wiecej w brzuszku niz jak sie narodzi a wtedy tez wiekszosc przesypia. Moja upodobałą sobie moment jak ide spac i szaleje a potem jak sie budze. i w ciagu dnia pare razy sie powierci. A dzis jakos strasznie ciezko mi sie oddycha. Ciezko mi oddech złapac nawet przy siedzieniu. DOczytałam sie ze w 35 tygodniu dzidzia sie przesunie i mniej bedzie uciskała na przepone. Naszczescie 35 tydzien zaczynam od piatku.
 
dawidowe, ale to ma być 3 razy dziennie zawsze o tych samych porach czy dowolnie, kiedy nam się zachce?

mnie powiedziała dowolnie. W sumie noworodki tez roznie sie budza tak jak i nasze dzidzie w brzuszku. Jednak zauwazyłam ze moja dostosowuje sie do mnie. To znaczy kiedy ja ide spac to ona zaczyna robic fale tak jak by jej sie nie podobało ze bede spała a ona nie moze. Rano po przebudzenia tez mnie wita.
 
Mnie też nic Pani doktor nie mówiła o liczeniu tych ruchów,ale dopytam jutro i ciekawe co powie , bo mam wizytę kontrolną mimo że byłam ostatnio w czwartek, no ale teraz niby co 2 tygodnie ale ze względu na moje ciśnienie kazała mi przyjść. A wczoraj byłam u internisty i on wysłał mnie na EKG- od razu mi je zrobiono i wyszło że mam za wysoki ten puls,ale na razie nie chcą mnie niczym faszerować, bo jednak w ciąży taki stan jest bardzo wiarygodny no i nakazano mi obserwacje i mierzenie ciśnienia.
 
Mój mały też zaczyna brykać jak się tylko położę wieczorem, zwłaszcza jak się kładę na lewym boku... a wogóle to zaobserwowałam, że za każdym razem gdy zmieniam pozycję snu to mały też się chwilkę wierci jakby się układał razem ze mną :-)
 
reklama
Mój najbardziej zawsze brykał gdy się budziłam... znaczy się on mnie budził :D
No i w nocy gdy próbowałam zasnąć też czułam jakby ktoś włączył wiertarkę w moim brzuchu.
A ostatnio to jest tak, że praktycznie kilka razy dziennie są takie okresy kiedy czuję kopniaki.
 
Do góry