reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

reklama
super mamolka
to chyba juz jesteś spokojna
u mnie też nt 1,4

a dostałaś taką kartę informacyjną z badania przesiewowego w pierwszym trymestrze?
z wyliczonym ryzykiem?
 
Olcia100 dostałam tylko opis usg, nie mam wyliczonego ryzyka. I może nawet lepiej bo człowiek jak wie za dużo to tylko się stresuje niepotrzebnie.

Zastawiam się jak to jest z tym nt. Wiem, że jego wielkość jest uzależniona od m.in. crl.
Czyli jakby wartości były zachowane ( dzidziuś rósł równomiernie)- to nawet w 13 tyg nt wynosiłoby te 1,4 mm? W pierwszej ciąży miałam usg w 13t4d ( lub 5- nie pamiętam dokładnie ) i nt wynosiło 1,43 mm. I tak sobie porównuję.

Przezierność karkowa – normy:

Opracowane normy NT obejmują ciąże od początku 11 Hbd do końca 13 Hbd (13 tyg. + 6 dni).

Dla CRL=45mm (11 Hbd) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm.
Dla CRL=84mm (13+6 Hbd) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.



 
Ostatnia edycja:
powiem Tobie, że na tej mojej kartce jest jeszcze wypisany wiek matki jako istotna kwestia, czyli ten pomiar jest dość skomplikowany. Ja tylko zapytałam mojego gina, czy wszystko wyszło dobrze, a on powiedział że tak. Tego się trzymam.
 
Ja również. Lekarz mówi, że wszystko jest ok to i ja cała w skowronkach. Ale jakbyście zobaczyły mojego męża- zaraz przed samym usg jak na niego spojrzałam to widziałam że mu zaraz serducho stanie ze strachu- jakby coś było nie tak.

Ale jak zobaczył małego łobuza, jak się wierci, wyma****e nóżkami i rączką i serducho bije- to do tej pory szczęśliwy i mówi że się wszystkim w pracy już pochwalił :)

No i taki czuły się zrobił- ciągle powtarza, że nas, mnie kocha :p heheh
 
Nareszcie i ja mogę się pochwalić moją dzidzią;)

Obawy moje rozwiały się, wszystko jest w normie, NT= 1,4 , ryzyko abberacji niskie - 1/10000. :-D
Jeszcze czekam co prawda na wyniki testu podwójnego, ale skoro ryzyko populacyjne abberacji (dla 30-latek) wynosi 1/800, to nie mam się raczej czego obawiać:-):-):-)


A oto mój Skarbek:
12 tydz.jpg
Jest odwrócony tyłem, strzałka wskazuje główkę, z boku widac rączkę;)

A tu próba określenia płci i jej efekt, czyli na 70% synuś:-D Miejsce strategiczne otoczone strzałkami.
siusiaczek.jpg

I mały bonusik - trochę niewyraźnie, ale da się rozróżnić rączki (strzałka), nóżki, brzuszek i główkę:-)
3d.jpg

Wreszcie mogę spokojnie spać:-). Pozdrawiam Was dziewczyny.
 
cristalrose:) przepiękne zdjęcia, super ze wszystkie badania wyszły dobrze:) niesamowite jest to, że można chociażby w 70% stwierdzić płeć dziecka:) Fajnego masz tego synka:) buziak dla niego ogromniasty :*
 
Dzięki ewwe, przekażę (jeśli tylko zdołam się tak wygiąć;-))
Co do płci, to dowiedziałam się dziś, że na tym etapie dziewczynki i chłopcy mają tę samą długość "narządu", tylko nieznacznie inny kąt wygięcia. Naprawdę podziwiam ich, że są w stanie to ocenić.
 
reklama
cristalrose:) ty się tam lepiej w swoim stanie nie wyginaj - cmokasa na dłoń a z dłoni na brzuszek:) swoją drogą ciekawa jestem strasznie kto siedzi w moim bebzonku:) czy to jest chlopczyk czy mała księżniczka:) ahhh fajnie Wam - tym które wiedzą...:)
 
Do góry