reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

No więc i my po wizycie- Malutka ma się dobrze! położenie podłużne główkowe i jak mówi lekarz raczej nie powinna się już obrócić:) Wymiary wskazują na 31-33 tydzień, więc średnia wychodzi 32tc. I co mnie najbardziej zszokowało...Malutka ma już 1.8kg:) A ja się coś ostatnio dziwiłam co mnie tak wybrzuszyło ;) Maluszek rośnie to i MAma;)
Mam zrobić bilirubinę i coś jeszcze (ale nie pamiętam nazwy) bo swędzi mnie brzuch. Miejmy nadzieję że to z powodu suchej skóry a nie innych problemów.
 
reklama
Dzięki Kochane za trzymanie kciukasów:-)

No więc i my po wizycie- Malutka ma się dobrze! położenie podłużne główkowe i jak mówi lekarz raczej nie powinna się już obrócić:) Wymiary wskazują na 31-33 tydzień, więc średnia wychodzi 32tc. I co mnie najbardziej zszokowało...Malutka ma już 1.8kg:) A ja się coś ostatnio dziwiłam co mnie tak wybrzuszyło ;) Maluszek rośnie to i MAma;)
Mam zrobić bilirubinę i coś jeszcze (ale nie pamiętam nazwy) bo swędzi mnie brzuch. Miejmy nadzieję że to z powodu suchej skóry a nie innych problemów.
super że Twoja malutka (choć juz nie taka malutka;-)) ma sie doskonale:-)
 
super!!! gratuluję:))))
agaj to tak jak u mnie z tym swędzeniem:/, cały czas mnie swędzi skóra, ale wyniki wątrobowe miałam robione i wyszły ok byle i u ciebie tak było, kciuki&&&
 
Tylko za dużo nie myślcie o tym swędzeniu, bo wtedy swędzi jeszcze bardziej. Wystarczy, że czytam, co napisałyście, a już muszę się po brzuchu drapać ;)
 
reklama
hmm jednym wielkim minusem publicznej służby zdrowia są USG .. a bardziej brak ich wykonywania na standardowej wizycie- przynajmniej u mnie :( Więc muszę czekać na USG do 12.10 - wtedy umówiłam sobie wizytkę prywatnie- odliczam powoli dni :)

Byłam w poniedziałek na wizycie, szyjka krótka ale nie krótsza niż ostatnio - to dobrze.

Ponieważ bardzo dużo przytyłam bardzo puchnę a zwłaszcza nogi- paradoksalnie brzuch mi nie ciąży ( jakby go nie było) a nogi mnie bolą tak bardzo że chodzić mi trudno .. dostałam więc Oeparol 3X2 dz i mam pić wywar z korzenia pietruszki.. blee

no i najgorsze- mam podejrzenia, że mogłam złapać opryszczkę typu 2 lub dostałam uczulenia na wkładki hig. bo wyskoczyło mi "tam" kilka baaaardzo swędzących krostek ... obstawiam to drugie, ale aby wykluczyć opryszczkę muszę prywatnie zrobić IgG i IgM HSV 2,

mimo wszystko dostałam dowcipny metronidazol i pimafucort zewnętrznie

jeżeli jednak okaże się że to herpes2 to tylko CC wchodzi w grę, chyba że opryszczka zdąży przejść w stan uśpienia. Dla dziecka zakażenie jest baaaaaaaardzo niebezpieczne, nie tylko dla zdrowia ale i życia. Nie mówiąc już o innych komplikacjach o których nawet nie chcę myśleć.
 
Do góry