reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

No i teraz to się przeraziłam, że robię błąd nie decydując się na to połówkowe. Ale już się zapisałam na zwykłe USG przy kolejnej wizycie. Nie wiem już sama...
 
reklama
No i teraz to się przeraziłam, że robię błąd nie decydując się na to połówkowe. Ale już się zapisałam na zwykłe USG przy kolejnej wizycie. Nie wiem już sama...
a połówkowe to też przecież też zwykłe usg tylko, że są robione pomiary... ja w zasadzie nie miałam mówione, że to połówkowe... za tydzień będę miała usg i potem konkretne to mi lekarz chce zrobić w 24 tygodniu - no więc się go słucham.

a co do wizyt to wczoraj byłam u endokrynologa i moja tarczyca póki co wygląda pięknie jak na mój stan :-D
 
ja juz po wizycie u lekarza i maluszek dalej jest synusiem i nie ma szans, żeby siusiak odpadł ;-)Jak zwykle jego pomiary się nie zgadzają z OM... wg dzisiejszego USG termin porodu mam UWAGA na... 18 listopada :-D Ale że wszystkie wiemy jak te terminy się zmieniają to dalej trzymam się dawnego terminu mimo mojego przekonania, że Mały urodzi się najpóźniej 1 grudnia ;-)
Mały ma już 573 g - duży chłopak ;-) Dla porównania podaję jego wymiary:
BPD - 59,6 mm (23w3d)
ASD - 59.6 mm (23w6d)
ATD - 59.7 mm (23w6d)
AC - 185.7 mm (24w4d)
FL - 39.6 mm (23w0d)

i jak tu nie oszaleć? Wg OM jestem w 21 tygodniu i 2 dniu ciąży ale, że mały zawsze o tydzień wyprzedzał 9a nawet więcej) to liczę sobie, że jestem w 22 tygodniu i 2 dniu a wg dzisiejszego USG 23 tydzień i 5 dzień...

Co do USG połówkowego lekarz powiedział, że skierowanie które miałam na USG genetyczne jest również skierowaniem na USG połówkowe... wystarczy tylko, żebym się jeszcze dodzwoniła do tej kliniki i oby znaleźli mi jakiś wolny termin bo inaczej nie zrobię połówkowego. I niestety NIE ZGODZĘ się ze stwierdzeniem, że KAŻDY lekarz robi USG połówkowe bo u Nas takie USG można zrobić (tak samo jak genetyczne) tylko w odpowiednich klinikach.
 
Wow Wiolcia:D niezłęgo masz już kolosa w brzuchalku:D Naprawdę nie złe jaja z tym wiekiem ciąży:)
 
no właśnie - niby wiem że dziecko zdecyduje samo ale chciałabym chociaż wiedzieć na jaki termin mam sobie suwaczek ustawić ;-)

PS niestety nie dostałam żadnego zdjęcia Małego :-( Ale widzieliśmy się, ma piękne długie nogi i ma problemy z wysiedzeniem w miejscu ;-)
 
ewa spokojnie polowkowe robi sie od 18-22 lub 24 pewna nie jestem ale od 18 napewno. i to nie musi byc 3d jak poprzedniczka pisala :) chodzi o pomiary i przeplywy i czy widac zoladek pecherz i takie tam , patrza na glowke itp. ja mialam w 2d normalnie wszystko mierzone i sprawdzane jak krewka sobie plynie w dzidziu i sluchalismy czy serduszko miarowo bije o :) wiec si emi nie denerwuj bo bedziesz miala bole jelit jak ja ;)

ewwe haha to sie usmialam z tego okreslenia :D ale oby oby ;)

wiolcia no wg suwaczka juz siedzisz w 23 tc wiec duzyyy dzidzio swietnie :) ja nie pamietam ile antos wazyl z usg przed porodem samym ale urodzil sie 580 gram. w 24 tc. wiec wage dzidek twoj ma piekna :) i rzeczywiscie niezle z tym terminem :)
 
A ja muszę pamiętać, żeby lekarzowi wspomnieć o moim niskim ciśnieniu. W gabinecie mam zawsze książkowe, ale ostatnio coś mnie tknęło i zmierzyłam w domu. No i okazało się, że mam ok 100/55. Zaczęłam pić jedną słabą kawę dziennie, ale mimo wszystko wolę to skonsultować. A może któraś z Was ma lub miała podobny problem? Co z tym fantem zrobić?
 
agbar kochana jeśli coś napomkniesz lekarzowi o niskim ciśnieniu to najprawdopodobniej kompletnie się tym nie przejmie i powie ci, żebyś się cieszyła ;-) Ja również mam w ciąży niskie ciśnienie nawet do 80/50 i mam się z tego faktu cieszyć - bo gorzej jest z wysokim. Kawa dziennie ci nie zaszkodzi a ja przywykłam już chyba do niskiego ciśnienia.

missiiss no to faktycznie grubasek z mojego synka jest;-) Ale mamusia go dobrze dokarmia :-D
 
Wiolcia gratulacje :-) dużego masz chłopczyka (utrzymując forumową retorykę - to ponad 2 kostki masła:-D)
Super!
Widzę, że do porodu coraz Ci bliżej:-D, ale nie przejmuj się , mam tak samo - generalnie mam przeczucie, że urodzę w połowie listopada. Zobaczymy. Ciekawe jaki jest mój wielkolud? Dowiem się w poniedziałek - pewnie też ze dwie kostki masła....;-)
 
reklama
cristalrose mam wrażenie, że te nasze kostki masła są identyczne ;-) I wcale się nie zdziwię jak jako pierwsze z grudniówek wylądujemy na porodówce... a może jednego dnia?? Ciągle z tymi terminami mamy problem:sorry2:
 
Do góry