reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

krolcia heheh jak spojrzałam na twojego motywującego posta to prawie sama na te badania poleciałam:D

w ogóle ja mam jutro połówkowe....brrrrr już mnie stres zaczyna łapać.
 
reklama
Ja po wizycie. Zdjecia nie dostalam za to wykresik. Dzidzia ma 250 g. - jak to pani g okreslila - kostka masla. Przewracala sie na boczek jak patrzylismy.

O, te 250 g mnie pocieszyło, bo jak byłam na badaniu na początku 18 tygodnia, pani doktor też taką wagę wyliczyła. A wszędzie wyczytałam, że 250 g to dopiero 20-21 tydzień. Niby te liczby są zawsze szacunkowe, ale już miałam wizję 4,5-kilowego kolosa, którego trzeba będzie urodzić ;)
Nasz Maluch gwiazdorzy od małego i zawsze odwraca się twarzą do kamerki na USG. Aż zdenerwował moją przespokojną panią doktor jak chciała mu zmierzyć przezierność karkową ok. 13 tygodnia - nie mogła go odwrócić ;)

A co do dodatkowych badań typu połówkowe itp. to my się na żadne nie zdecydowaliśmy. Póki co wszystko jest w jak najlepszym porządku, Mały rośnie, rodziców ma młodych i zdrowych i zagrożenia wadami genetycznymi w rodzinie nie ma. Także nie ma się co męczyć. Poza tym nic by mi taka informacja nie dała raczej, tylko bym się stresowała, gdyby coś złego wyszło... A podobno jakieś wady serca i rzeczy tego typu, które można zacząć leczyć już bardzo wcześnie, na dobrym standardowym badaniu też się wykryje.
 
Ewa - ja mam zupełnie inne podejście do sprawy - robię wszystkie potrzebne badania, żeby nie przeoczyc nic. A juz usg połówkowe koniecznie:szok: - to nie jest żadne dodatkowe badanie, tylko jedo z najwazniejszych.
Dopiero bym się załamała, jakby sie okazało, że zaniedbałam jakąś pierdołę, która rozrosła się do poważnego schorzenia. Albo, że przez moje złe odżywianie dziecku coś grozi.
Taka np fenyloketonuria (wcześniej obszernie o tym pisałam) - pierdoła, która wczesnie wykryta nie ma zadnych konsekwencji, a nieświadomość jej obecności ma bardzo przykre skutki.
Dla mnie informacja o stanie dziecka jest - odkąd jestem w ciązy -priorytetem.

Ewwe nie stresuj się - na pewno będzie dobrze :-) Ja trzymam kciuki!!!
 
Dzięki za kciukaski dziewczyny, na pewno wszystko będzie ok, ale wiecie jak to jest, jak się nie postresuję przed usg to co ze mnie za matka heheh.
Ja też tak jak Cristalrose, wszystkie zalecane badania robię, a połówkowe to już bezwzględnie. Wolę nic nie przeoczyć a odpuścić sobie zwykłe usg kontrolne ( chociaż i tego nie odpuszczę:D ). Gra jest warta świeczki, każdej złotówki i ja nie zamierzam na tym oszczędzać.Tu przecież chodzi o dzidziusia.
 
Hm... Ja robię wszystkie badania krwi, wymazy itp., czyli siebie trochę maltretuję. Poza tym oczywiście uważam, co jem itd. - nie miałam toksoplazmozy, więc to dość ważne. Ale chyba za dużo się oczytałam o kobietach, które decydowały się na USG genetyczne, na którym wychodziło im ogromne prawdopodobieństwo jakiejś wady, denerwowały się całą ciążę, a potem rodziło się zdrowe dzieciątko. To inna strona tego medalu. Jak by nie było - najważniejsze, żeby maluchy urodziły się zdrowe :)
 
polowkowe moim zdaniem to jedno z najwazniejszych i podstawowych badan. genetyczne w 13 tygodniu moze byc dodatkowe ale polowkowe zawsze sie robi bo wtedy wlasnie na serduszko zwraca sie duza uwage. pomijam juz fakt jak mnie przestraszyli brrrale najwazniejsze ze ok jest :) juz 20 tydzien leci polowkowe ok i zeby tak super zostalo juz zawsze :)


ewwe i wszystkie wizytujace &&&&& trzymam mocno :)

ja jutro tez wizyta ale nie chce usg dzidzia bo ostatnio duzo go meczyli za to usg szyjki bede prosic zeby zobaczyc czy wsiio ok po moich perypetiach
 
missiiss nasze 4 kciuki zaciśnięte tak mocno jak zapewne mocno zaciśnięta jest twoja szyjka:D:D
 
reklama
Do góry