reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

aniah ja nie wiem więc nie pomogę, na pewno nie poda wszystkich jak nie widać przepływów, ale tak to już jest że sprzęty dzielą się na nowsze i starsze...ale przypuszczalnie wizyty na jednych i drugich kosztują podobnie:)

Bodzinka &&&&& wszystko będzie dobrze:)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie: Czy pomiary przy usg połówkowym można zrobić na obojętnie jakim sprzęcie USG? Ja się zapytałam mojej lekarki o przepływy i ona powiedziała, że ten jej sprzęt nie bada przepływów oraz nie można usłyszeć serduszka. Generalnie nie ma to dla mnie znaczenia na tyle, żeby zmieniać lekarza, ale robiąc usg połówkowe nie wiem, czy ona w takim wypadku będzie w stanie zrobić mi wszystkie pomiary. Z racji, że to moja pierwsza ciąża i jestem w temacie badań amatorką, nie wiem czy nie powinnam na to tak ważne usg iść do jakiegoś innego lekarza/specjalistycznej kliniki, gdzie będą mieli dobry sprzęt ? Czy możecie mi coś bliżej powiedzieć o tym badaniu ? A w ogóle czy za to się dodatkowo płaci, tzn traktując to badanie jako "dodatkowe" usg? I gdzie w Poznaniu można zrobić "rzetelne" pomiary do usg połówkowego ? Dzięki za pomoc :))

z tego co wie, to na badaniu polowkowych oprocz standardowych pomaiarow jak przy usg w 11-13 tyg dochodzi jeszcze bardzo wazne badanie serca. i wlasnie przy tym badaniu ocenia sie m.in. przeplywy krwi przez zastawki w serduszku. prozmawiaj ze swoja lekarka, czy masz isc na lepszy sprzet - ona powinna wiedziec najlepiej. moj gin w poprzedniej ciazy nie mial takiego super sprzetu i wyslal mnie do innej kliniki. teraz na szczescie ma juz u siebie.
 
Bodzinka kciukasy zaciśnięte :)

ainah najlepiej jakbyś spytała tej lekarki czy usg, które Ci zrobi obejmie wszystkie potrzebne pomiary, ja się na sprzętach nie znam :sorry2:
 
ja już po wizycie :-D

te bóle brzucha to rzeczywiście więzadła bo brzuszek rośnie, mam brać w razie potrzeby nospę, na usg popodglądałyśmy dzidziusia, ale bez pomiarów itp bo to takie usg w gabinecie po prostu, ale widać, że urósł, głowa duża, brzuszek duży też :-D

wg OM jestem w 17 tc, termin mam na 25 grudnia,

poza tym wyniki i wszystko inne w porządku, macica dobrze się rozrasta,
 
no to super Tunia:) a powiedz Ty znasz już płeć maluszka bo jakoś nie kojarzę:zawstydzona/y:

ja mam wizytę 28 lipca i nie mogę się doczekać, bo mi będzie robiła moja ukochana pani gin i napewno wszystko mi dokłądnie powie...a nie jak tamten fiut ze szpitala.
 
reklama
jeszcze nie znam, poznam na połówkowym 18 sierpnia, wtedy mam 20 tc, dziś nawet nie było nic widać...
chcielibyśmy na początek dziewczynkę, ale coś czuję, że chłopak będzie, bo np podobają mi się koparki, spychacze i ciągniki :-D
C. się ze mnie nawet śmieje, że wcześniej w ogóle uwagi nie zwracałam na takie pojazdy :-D
 
Do góry