reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza, badania i zdrowie naszych Fasolek

Z synkiem (pierwszy poród) oxy miałam do partych, bo skurcze zanikaly.. a z córeczka(drugi poród) miałam indukowany oxy od zera (mówię wam, śmieszne uczucie iść na porodówkę bez grama skurczu... ). No i wg mnie oxy dużo bardziej boli, ale mega szybko wtedy idzie;) młoda urodzilam w 1,5h od pierwszego skurczu po podaniu oxy...

Cewnik jest do przeżycia ale fakt, to mało przyjemne.. szczególnie przy stałe plynacych wodach;)
 
reklama
kasienka nie rodze i nic nie zapowiada sie po ktg i po badaniu ;)

wgl to mAm sie stawic na wywolanie w poniedzialek bo to bedzie tydzien po terminie a nie w srode powiedzial gin ze jakby byla zapelniona porodówka to wywolaja dopiero po poludniu albo we wtorek z rana ale jzu zostane w szpitalu :) takze weekend jest mój a w poniedzialek idziemy wykuzac mlodego ale uparty ;O

dziewczyny kciuki za nastepne wizyty i gratuluje tych ;))) ;&&&& ;****

kaha to chyba obie mamy wywolywane w poniedzialek ;**

ja tak wgl bede pisac do fifki ze szpitala ;)
 
Blue uparciuszek faktycznie :) a przy badaniu mowil ze dziec wysoko nisko ? bo ja wiem ze mala byla wysoko dosc w tamtym tygodniu w tym nizej no i ja staram sie ja przesunac jakos w ten kanal ... moze to cos da ... bo przy masowaniu sutkow fakt skurcze sie nasilaja ale zanikaja :| a po seksiku to cala noc mialam skurcze ale cos z tego jak ni nie daly


1. Wychylanie się do przodu w klęku

Rodząca klęczy na jednym kolanie, drugie ma wysunięte daleko do przodu. (Trzeba pamiętać o podłożeniu pod kolana miękkiego materaca lub poduszki.) Pozycja ta dynamizuje skurcze - wzmacnia ich siłę i regularność. Można ją stosować we wczesnej fazie porodu. Niesymetryczne ułożenie nóg w rozkroku (odchylenie ich w linii przód-tył) sprzyja prawidłowemu wstawieniu się główki dziecka w kanał rodny. Ruch w tej pozycji polega na rytmicznym, regularnym przenoszeniu ciężaru ciała na wysuniętą do przodu nogę. Ćwiczenie to wykonuje się kilkanaście razy na jednym kolanie odpowiednio dostosowując oddychanie: wychylenie w przód - wdech, powrót - wydech.

2. Kręcenie biodrami na piłce

na_pilce1.gif
Rodząca siedzi na piłce w lekkim rozkroku tak, aby jej pośladki wysunięte były jak najdalej do tyłu, a stopy były pewnie oparte na podłodze. Lekkie pochylenie ciała do przodu i oparcie rąk na kolanach zapewnia poczucie równowagi. Ta pozycja może być stosowana na początku porodu, gdy główka dziecka znajduje się wysoko nad wchodem miednicy. Wykonywanie okrężnych ruchów miednicą zwiększa szansę prawidłowego wstawienia się główki w kanał rodny. Można je także wykonywać klęcząc na obydwu kolanach z rękoma opartymi na biodrach. Kierunek obrotów biodrami nie ma znaczenia, ale ważne jest tempo, które pozwala na swobodne oddychanie. Ćwiczenia na piłce mogą być bardzo przydatne również w zaawansowanej fazie I okresu - zmniejszają ból skurczy. Oprócz kręcenia biodrami, można też na piłce podskakiwać. Ruch góra-dół powoduje rozluźnienie mięśni dna miednicy.





3. Siedzenie w klęku
w_kleku1.gif


Rodząca siedzi na piętach, z szeroko rozwartymi kolanami. Pochyla się do przodu, ręce ma wyprostowane, dłonie oparte o podłogę.
Pozycja ta przydatna jest w zaawansowanej fazie I okresu porodu, gdy skurcze macicy są już bardzo silne. Pochylenie ciała do przodu powoduje, że skurcze działają zgodnie z siłą ciążenia ułatwiając rozwieranie szyjki i szybsze schodzenie główki. Bycie blisko ziemi jest instynktowną potrzebą rodzącej. Dodaje pewności siebie, wzmacnia zaufanie do własnej siły i intuicji. W czasie trwania skurczu można w tej pozycji kołysać się w przód i w tył. Taki ruch zmniejsza odczuwany ból, szczególnie efektywnie, gdy połączy się go z rytmem oddechu.
 
Kasienka no wlasnie lekrze mówia ze jest nisko ale jeszcze nie tak na maxa ;) a co do stymulacji sutków to mialam to samo skurcze tylko meczyly i przechodzily a po seksie tez boli i przestaje ;(

no mi rano tez jeszcze odchodzil ten czoop zabarwiony ciemna krwia ale lekarz mówi ze tak moze byc i do samego porodu zeby sie nie nastawiac i w pon. na wywolanie :) mam nadzieje ze nie bedzie rodzacych duzo i bd mogli rozpoczac indukcje ;D

ja na forum wejde wieczorem jak uspie mala ;)
 
Blue i ja mam wywołanie w ponidzialek:))))) ale dzisiaj wzielam sie ostro do roboty , pochodziła m pół godziny na biezni , teraz skacze na piłce i jem ostre chipsy:D a mam zamiar jeszcze dzisiaj pomyc podłogi i oczywiscie wykorzystac mojego męzczyzne;D
 
Na porodówce widziałam stał taki spoko fotel mimo ze ja już miałam 6cm to mnie tak kusiło trochę bo już na cwaniaku przy tych cm oxy dostałam o taki :) ImageUploadedByForum BabyBoom1389984143.766330.jpg ciekawe czy działa jak piłka :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1389984143.766330.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1389984143.766330.jpg
    15,4 KB · Wyświetleń: 72
reklama
tina to super to co ja , ty i kaha mamy wywolanie w poniedzialek?:)

dziewczyny ie moge wprawdzie dodac zdjecia ale u nas w szpitalu kolo do porodu jest (wpiszcie w google) i sie zastanawiam czy jak bedzie wolne to nei spróbowac ale tez nei wiem zczy jak poród jest wywolywany to wgl mozna chodzic?? skakac na pilce czy nie?? :crazy:
 
Do góry