reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Agunia najlepiej zadzwoń do swojego lekarza bo te wyniki trzeba jeszcze porównać z wynikami USG, twoim wiekiem, wiekiem ciąży i dopiero wychodzi poprawny wynik. Nie denerwuj się wszystko musi być dobrze zadzwoń do swojego ginekologa i się tam najlepiej wszystkiego dowiesz. trzymam mocno kciuki i główka do góry bo musi być dobrze <przytul>
 
reklama
tak, ja mam brac 1 tabletke rano. Mam prenatal classic z jodem (jód ma pomóc tarczycy), poza tym ja nie jem miesa za duzo,a teraz juz prawie wcale :) ale mysle ze jak bedziesz brala 1 na dwa dni to tez spore niedobory uzupelnisz.
 
Dziewczyny gratuluje ładnych Maluszków i wizyt :)

Agunia to jest tylko test wstepny, mozesz sie zdecydowac na inne badania. Omów to najlepiej z lekarzem. I nie denerwuj sie bo to nie pomaga Maluszkowi. Trzymam kciuki. Daj znac jak juz cos bedziesz wiedziala.

Ja tez czekam na wyniki z krwi tego testu, juz tez nie moge sie doczekac.
 
Wyniki badań przekazała mi moja ginekolog, która specjalizuje się w badaniach prenatalnych. Obraz z USG był bardzo dobry, dlatego zupełnie nie spodziewałam się, że z krwi może wyjść coś nie tak. Nie wytrzymam tej niepewności psychiczie, dlatego zdecydowałam się na amniopunkcję w 15 tc. Później jeszcze 3 tygodnie czekania na wyniki. To będzie bardzo trudny czas :no: To w ogóle bardzo dziwne uczucie, bo nagle wszystko straciło na ważności. To co do tej pory wydawało się ważne nagle stało się błahe, a najważniejsze stało się zdrowie dziecka. I niestety ciąża już tak nie cieszy, bo oczekiwanie podszyte jest strachem.

Trzymajcie mocno kciuki za mojego synka!!!
 
Agunia współczuję Ci nerwów i stresu, ja też na pewno bym się denerwowała. Z drugiej strony, wynik nie jest taki zły to przecież tylko ok 0.5 % szansy, że dziecko urodzi się z zespołem Downa! Mam nadzieję, że Cię lekarka za bardzo nie nastraszyła. Zrób sobie te badania, na pewno wszystko będzie dobrze, a Ty będziesz spokojniejsza przez resztę ciąży :)
 
Agunia bądź dobrej myśli, na pewno wszystko będzie dobrze.

Wiem co przeżywasz, bo niedawno żyłam ze świadomością, że przez wrodzoną toksoplazmozę jest duża szansa że moje dziecko urodzi się z wodogłowiem, poważną wadą wzroku lub opóźnieniem umysłowym. Wszystko inne znika z horyzontu. Najgorsze, że tyle czasu czeka się na wyniki. Mam nadzieję, że u ciebie ta historia skończy się równie dobrze jak u mnie. Trzymaj się dzielnie.
 
Agunia nie denerwuj się, ja na twoim miejscu powtórzyłabym badanie krwi i na razie nie szła na żadną amniopunkcję, często laboratoria się mylą, a nawet jak wynik wyszedł taki to i tak tylko prawdopodobieństwo....
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Dzisiaj w pracy dostałam telefon z gabinetu, że muszę przyjść odebrać wyniki badań papp-a. Poszliśmy po nie z mężem i niestety wyniki nie są najlepsze. Ryzyko urodzenia dziecka z zespołem downa wynosi 1:212 :-(

Rozumiem twoje nerwy, ja chyba bym oszalała :-(
Mimo wszystko jak sobie poczytasz to najgorzej jest jeśli i pappa i usg wyjdzie źle.
Nawet dziewczyny z gorszymi wynikami rodzą zdrowe dzieci!!!! o tym myśl i nastawiaj się na dobre a nie na złe.
Ja z całej siły trzymam kciuki :)
 
Do góry