reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Agusia - nie martw sie, wazne ze usg wskazuje na niskie prawdopodobienstwo. Ja tez zdecydowalabym sie na aminopunkcje. Uspokoisz sie po badaniu.

Nina - ja przytylam 3 kg poki co, ale z tego 2 kg w ostatnie 2 tygodnie. No ale Maluszek przez ostatni czas rosnie najbardziej intensywnie.

Edysiek - gratuluje :)
 
reklama
Amnipunkcję jednak zrobię, bo chcę wiedzić na czym stoję, a moja ginekolog powiedziała, że zapisze mnie do swojego przyjaciela, żeby mieć dodatkową pewność, że zabieg będzie dobrze wykonany. Dzwoniła zresztą do mnie dzisiaj żebym nie zwracała większej uwagi na wyniki krwi, bo w jej przekonaniu dziecko jest zdrowe, gdyż badanie USG wykazało, że jest wręcz idealne, a jej doświadczenie pokazuje, że jeżeli jest zespół downa to zawsze idą za tym jakieś nieprawidłowośc w USG. Dlatego też biorę się w garść! Bo przecież będzie dobrze, MUSI BYĆ!

Ps. Dziękuję bardzo za wsparcie, nawet sobie nie wyobrażacie jak cenne jest w takiej chwili dobre słowo...
 
Aha! W USG przezierność karku wyniosła 1,5 mm, serduszko zdrowe, główka prawidłowa, żołądek prawidłowy, kość nosowa obecna, CRL prawidłowa (6,7 cm w 12t4d), rączki i nóżki - wszystko ok. Prawdopodobieństwo z USG wynosiło 1: 3250.
 
Dagmar dobrze widzisz :tak:
Nina 1,5 kg to tak akurat. Ja przytyłam 2 kg, wydawało mi się że to dużo ale to wszystko w brzuch poszło :-) Dopiero teraz zaczniemy tyć, bo maluszek rośnie i macica się powiększa.
Tutaj możesz sobie sprawdzić ile przytyjesz Kalkulator wagi w ciąży - Dzieci.pl
Ale wiadomo, że to tylko tak orientacyjnie, każda z nas jest inna i nie ma co się martwić mniejsza czy większą wagą, najważniejsze, żeby dzidzia byla zdrowa :tak:
 
Agunia - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok

Edysiek - gratuluję wizyty :-)

Nina - ja z bliźniakami nie przytyłam nic (przed zajściem w ciążę ważyłam 73 kg. Schudłam 3 kg, a później przytyłam trzy. Teraz waga mi się trzyma na poziomie 73kg. Więc nie jest źle...

Życzę powodzenia podczas kolejnych wizyt :-)
 
Agunia trzymam kciuki! Ciężką decyzję musiałaś podjąć, sama nie wiem czy bym się zdecydowała. Będzie dobrze! a ty się uspokoisz
 
Kobiety mam 3 wiadomości w tym aż 2 dobre :D
1)Byłam u naczyniowca i nie ma skrzepów w kończynach :tak::-D czyli heparyna robi swoje :)
2) Najważniejsze- odebrałam pappa
ryzyko trisomi 21: podstawowe 1:545, nowe, wyliczone 1:10893.
ryzyko trisomi 18: podstawowe 1:1260, nowe, wyliczone 1:25199
ryzyko trisomi 13: podstawowe 1:3971, nowe, wyliczone 1:79420

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

2)rozmawiałam z lekarką łożysko mam bardzo wysoko, nie ma szans, że złapie spiralę, więc dalej będziemy żyć w strachu.

Mniejsza o większość. 2/3 są dobre, czyli ok, nie?
 
reklama
Dgmar w sumie to super wieści zwłaszcza te testy:).
A ja mam pytanie natury technicznej. Od ostatniej miesiączki jestem 11tyg i 2 dni w ciąży, czyli dziecko ma 9 tyg i 2 dni tak na oko to w takim razie czemu 02 pazdziernika na usg mi wyszlo ze dziecko madokładnie 10 tyg:baffled: Rozumiem że biorąc pod uwagę wymary dziecka to jest prawidłowy wiek płodu?
 
Do góry