reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Dziewczyny gratuluję wszystkich udanych wizyt:)
I witam w klubie 2 synków:)

Ja wczoraj także byłam na połówkowym, i umnie wszystko ok, synek rośnie jak szalony, waży juz 600g, (aż nie dowierzałam że az tyle), jest o 2 tyg większy niż termin z OM, a więc termin z USG znowu mi sie przesunął na 10 kwietnia. Wszystkie pomiary wzorowe. widziałam malutkie paluszki, policzyliśmy z gin, i jest po 5 :-)u rączek i nóżek. teraz wizyte mam 10 stycznia i dostałam skierowanie na mocz, morfologie, CRP, ponownie toksoplazmozę i glukozę. I na następnej wizycie robimy 4D.

Czy wy tez na połówkowym dostaliście na wizycie reklamówkę gadżetów? Niby nic takiego a cieszy, były oczywiście broszurki różne do poczytania, ale także całe opakowanie witamin Centrum Materna, butelka Avent, pampers, smoczek Avent i próbki balsamów na rozstępy:-)

nic nie dostałam :(

Anacona, nie przejmuj sie ani mezem ani lekarzem, grunt zebys Ty sie dobrze czula i maluch. A lekarz tez madry z takimi zartami... :/

Chlopy to w ogole powinny miec zakaz wypowiadania sie na temat wagi i diety kobiet w ciazy bo tylko to wkurza... Moj tez sie czepia i usiluje wmowic, ze wszystkie Polki maja w ciazy obsesje na punkcie wagi i wszystko robia zeby tylko nie tyc w ciazy, choc powinny... W liczbie tych z obsesja mieszcze sie tez naturalnie ja, bo nie pochlaniam 5 pelnych, najlepiej tlustych, posilkow dziennie i nie poprawiam tego polowka tortu, 10 litrowym kubelkiem lodow i sloikiem sledzi, jak wnioskujac z jego opowiesci czynia statystyczne Niemki "bo w ciazy trzeba jesc"... Ja niczego sobie nie odmawiam, jem ile organizm chce, a ze chce malo no to co ja poradze... Wiem ze on po prostu o mnie dba i chce dobrze, ale wkurza mnie to nieustanne gadanie ze jem za malo, bo mam wrazenie jakby mowil ze zle dbam o malego :(

ale przytyłaś coś, tak?
 
reklama
No powiem Wam, że mnie w 1 ciąży gin pilnował z wagą;-) Cały czas powtarzał, że tak do 2 kg miesięcznie to można, a powyżej to już za dużo, i że dla dziecka to też nie dobrze.... pamiętam, że jak 2 miesiąc z rzędu przytyłam po 2,9kg to mnie patologią straszył:-D:-D

teraz powiem wam, że też zwraca dużą uwagę na kg. A że się pilnuję to tylko 1,4kg teraz mi przybyło:tak::tak: I wiecie co ja jakoś do niego pretensji nie mam:-DMoże mniej przytyje. w poprzedniej ciąży przytyłam 11kg. A będąc na tym etapie co teraz było mnie więcej o 5kg, więc mam 2 kg w zapasie:D
 
Wiecie co, najbardziej wkurza mnie to że ja na prawdę dużo nie jem, w sumie to tak jak przed ciążą a jak już mam większe ssanie to staram się jeść dużo warzyw i owoców a i tak regularnie co 4tygodnie mam 2kg+ :-p. Z Kubą nie powiem oj tam to pizza co drugi dzień i duuużo jadłam ;-). Właśnie pytałam mamy jak to u niej było i ona mówi że za każdym razem czyli 3razy miała 20kg+ a waży 57kg i ma świetną figurę pocieszyła mnie że szczupłość mamy w genach więc będzie ok :-).

Na pocieszenie poszłam dzisiaj do 5.10.15 i obkupiłam moje dzieciaczki :-).
 
Wiecie co, najbardziej wkurza mnie to że ja na prawdę dużo nie jem, w sumie to tak jak przed ciążą a jak już mam większe ssanie to staram się jeść dużo warzyw i owoców a i tak regularnie co 4tygodnie mam 2kg+ :-p. Z Kubą nie powiem oj tam to pizza co drugi dzień i duuużo jadłam ;-). Właśnie pytałam mamy jak to u niej było i ona mówi że za każdym razem czyli 3razy miała 20kg+ a waży 57kg i ma świetną figurę pocieszyła mnie że szczupłość mamy w genach więc będzie ok :-).

Na pocieszenie poszłam dzisiaj do 5.10.15 i obkupiłam moje dzieciaczki :-).

ja przytyłam 1,700 ale wszystko w 2 tygodnie. Po prostu masakra :(
Ja super figury nie mam więc wszystko pow 5 kg. doprowadzi mnie do szału :(
 
A ja dziś,z racji tego,że wczoraj wieczorem popieścił mnie prąd,wylądowałam na IP dla sprawdzenia tego,czy wszystko z Synciem w porządku,bo nie chciał mi dać o sobie znać rano. :-( Całe szczęście,kręcił się i wiercił i serduszko waliło 152 u/min. :-D Dyżur miała moja Pani doktor akurat i aż się ucieszyła,że w końcu i Jej się ujawnił,jako Chłopiec. :-D Zdjęcie potwierdzające poniżej. :-p

płeć.jpg
 

Załączniki

  • płeć.jpg
    płeć.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 106
A ja dziś,z racji tego,że wczoraj wieczorem popieścił mnie prąd,wylądowałam na IP dla sprawdzenia tego,czy wszystko z Synciem w porządku,bo nie chciał mi dać o sobie znać rano. :-( Całe szczęście,kręcił się i wiercił i serduszko waliło 152 u/min. :-D Dyżur miała moja Pani doktor akurat i aż się ucieszyła,że w końcu i Jej się ujawnił,jako Chłopiec. :-D Zdjęcie potwierdzające poniżej. :-p

Zobacz załącznik 599180



no to super ze chlopczyk i ze zdrowiutki!
 
A ja dziś,z racji tego,że wczoraj wieczorem popieścił mnie prąd,wylądowałam na IP dla sprawdzenia tego,czy wszystko z Synciem w porządku,bo nie chciał mi dać o sobie znać rano. :-( Całe szczęście,kręcił się i wiercił i serduszko waliło 152 u/min. :-D Dyżur miała moja Pani doktor akurat i aż się ucieszyła,że w końcu i Jej się ujawnił,jako Chłopiec. :-D Zdjęcie potwierdzające poniżej. :-p

Zobacz załącznik 599180

coś ty zrobiła?
Masakra. Dzięki Bogu, że nic się nie stało i mały cały i zdrowy.
Zdjęcie bomba :)
 
reklama
Dziewczyny, orientujecie się czy skoro idę dzisiaj na wizytę to lekarz może wystawić mi zwolnienie, mimo iż obecne kończy mi się za 3 dni? Czy dopiero za 3 dni będę mogła pójść po L4?
 
Do góry