reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

reklama
Mała ma jakieś 1900/1950g. Ciśnienie 105/90. Martwi mnie ta jej waga, bo ja rosnę... A ona słabiutko, choc przepływy w badaniach wyglądają ok...
 
Podobno w ostatnim miesiącu dziecko potrafi przytyć od kg do półtora wiec może nie będzie tak źle. Ciśnienie takie samo mam jak Ty dziś bo akurat mi położna mierzyła. Ja dziś musze swoją gin przydusic żeby mi wagę dziecka powiedziała bo mi się wydaje ze on tez nie rośnie . Będzie dobrze kochana.

Jeśli chodzi o wcześniejsze zaproszenie dziecka na ten świat to dlatego że słabo rośnie? I lepiej będzie jej w inkubatorku?
 
Tak mi to dzis wytłumaczył lekarz. Ze jesli ma nie rosnąć w brzuszku to lepiej mieć ja na zewnątrz i dokarmiać i obserwować. Mam nadzieje, że wszystko zakonczy sie powodzeniem.
 
Basi, głowa do góry. Teraz to już w miarę spokojnie.Nawet jeśli inkubator i wcześniejsze cięcie, to tylko po to, żeby było dobrze. Mam znajomą, której dziecko nie rosło - parametry miało na ok. 6 miesiąc a ciąża to był 8 msc. i zrobiono jej cięcie, wyjęto dziecko. Dziś synek ma dwa latka i wszystko jest ok.
 
Basia, many podobne sytuacje, bo moja tez z tych mniejszych.

A moze taka jej uroda? Ile Ty i Twoj maz wazyliscie przy porodzie i Twoje rodzenstwo? Mnie o to lekarka pytala w pierwszej kolejnosci gdy przeplywy wyszly ok.

Mi tez lekarka mowila ze jakby Mala nie przybierala w okresie czasu to taka ciaze sie rozwiazuje przed terminem, bo lepiej jest dziecko "dokarmiac" poza organizmem matki niz zostawic w jak nie przyrasta. Stad sie monitoruje, ale lekarka tez powiedziala ze trudno jest bardzo okreslic czy to genetyka i uroda dziecka czy wlasnie niedostateczne przeplywy - bo jak przeplywy to dziecko sie wyjmuje, a jak genetyka to ciaze sie przetrzymuje wrecz ile wlezie.

Basia, ja ufam mojej lekarce i ona mi powtarza caly czas - PRZYROST W CZASIE jest wazny, nie waga!

Waga jest ORIENTACYJNA. Aparaty USG maja granice bledu i nigdy nie podadza dokladnej wagi. Wyobraz sobie ze to tak jakby ktos Ci zmierzyl nogi, wzrost, rece i glowe i powiedzial ze wazysz x kg ;) A Ty tluszczyk masz w cyckach i pupie ktorych sie przeciez nie mierzy ;) Tak samo nasze maluchy!
Jedne maja wieksze glowki, dluzsze nogi czy rece jak serdelki ;)
 
Mnie lekarz mówił, że nie ma statystycznego dziecka. Że różne parametry mogą i często są w lekkim odchyleniu od tej standardowej normy. I że to nic złego. Moja córka miała na badaniu połówkowym mniejszą lekko kość udową (FL). Ale lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do niepokoju. A bałam się i to bardzo. Moje USG podaje zawsze wagę dziecka i obok jest napisane +/- 200 g.
 
reklama
Do góry