reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, badania, USG

reklama
Zaliczyłam dzisiaj wizyte u lekarza chorób zakaźnych, no i póki co za wiele się nie dowiedziałam. Pobrali mi krew na próby wątrobowe, hbs, hcv, bilirubine, alat, aspat i pare innych, w piątek wyniki, okaże się co tam mi powychodzi.
 
Już po wizycie. Mega zaskoczenie. Lekarz zbadał mnie na fotelu[emoji33] toz to pierwszy raz od niepamietam kiedy. Szykuje sie mała mała :) grunt, ze rosnie i wszystko z nia w porządku:) 32 i 2 dni i mała ma ok 1800g i ma jakieś 43cm. Serducho sprawdzone na ktg. Szyjka zamknięta, 2,9cm. W przyszłym tyg czeka mnie kontrolny doppler w szpitalu. I z zaleceniem lekarza mam leżeć w szpitalu od 39tc tak dla mojego spokoju.
 
Basi89 no to super, że wszystko w porządku :)
No masz mniejszego brzdąca niż ja, bo mój przekroczył już dawno 2kg. A jesteśmy na podobnym etapie ciąży. Ale wszystko okaże się przy porodzie.
 
A pamiętacie ile Wasze dzieci ważyła w 26 tyg? Mój ma 900 g i tez mi się wydaje, że mało. Brzuch mam o wiele mniejszy niż w pierwszej ciąży.
 
Boliwia, moja lekarka mowi mico wizyte ze najgorsze co moge zrobic to porownywac sobie wage swojego dziecka z waga innych dzieci u innych matek na tym samym etapie :D

Od 20 tc plody nabieraja cech rozmairowych juz stricte wedle gentyki matki, a wczesniej raczej rozwijaja sie podobnie. Moja lekarka mowi ze matka natura wie co dana kobieta moze a co nie. Ja np mam dziecko co USG przy nizszej granicy normy, a mam nizsze wyniki niz Ty i lekarka sie tym w ogole nie przejmuje. Powtarza mi ciagle dwa argumenty:
1. Najwazniejszy jest staly przyrost i proporcja w czasie. Co oznacza ze miedzy dwoma badaniami jest proporcojnalny przyrost i np.zarowno brzuszek jak i konczyny rosna podobnie i nie ma zadnych asymetrii.
2. Jezeli przeplywy sa w porzadku to jest w porzadku.

U mnie w 25+1 - 658g a w 29+1 to bylo 1080 - wiec Mala malutka. Ale tez moja mam rodzila 4 swoich dzieci z waga ok 2500g donoszonych w terminie i nikt jej nawet niemowil ze to cos nie ok i wszyscysmy zdrowi :)
A dwa ja tez Hermenegilda nie jestem wiec moje dziecko 4 kg wazyc nie bedzie.
 
reklama
Ja syna rodziłam 3 kg. Teraz się boję, że będzie troszkę większy - genetyka, genetyką ale ja mam jeszcze cukrzycę i jednak mimo dobrych wyników jakieś wyższe cukry mam.
No ale tak jak piszesz Jasmina ważne, że dziecko proporcjonalnie przybiera, wszystkie części ciała są na podobnym poziomie (u mojego synka jest brzuszek większy, ale przy cukrzycy to normalne).
No i jednak waga z usg jest szacunkowa i może różnić się nawet 0,5 kg jak i nie więcej - jak lekarz źle pomierzy.
 
Do góry