reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Doxa- ja często popijam mietę, ale wiesz paranoja paranoją, ale jeżeli faktycznie miałaby zły wpływ, albo wywołałaby wczesniejszy poród to nigdy bym sobie tego nie darowała. Dlatego wolałabym wiedzieć ...
 
reklama
JOLIK mieta jak najbardziej , jedna filizanka kawy tez nie zaszkodzi ale lepiej zastapic ja rozpuszczalna. Słyszałam ze nie wolno pic herbat z hibiskusem to one moga pwowodowac wczesniejszy porod a na pocztaku ciazy nawet poronienia.

Własnie wrocilam byłam zamowic meble. Nawet nie wiecie jak sie ciesze ze zblizamy sie do konca. Zrobilismy remont dokladny (okna, grzejniki, drzwi, podlogi ,sciany). Planujemy w nastepny wekend zrobic "parapetowe" ale oby byla pogoda to zrobimy grilla na dworze bo szkoda mojego nowego wyremontowanego mieszkanka hi hi hi.

Dziewczyny miałyscie juz kontrole z ZUS-u ja wlasnie dzis mialam ale mnie nie było. Tata na szczescie powiedział ze pojechalam na jakies badania. Ale dobrze ze na zwolnieniu mam napisane ze moge chodizc.Coz a swiry - nie wierza ze w ciazy jestem,
 
Nie o zadne zasilek sie nie staram , na razie mam zwolnienie zwykłe. Słyszałam tez ze po 6 miesiacach bedac na tym zwolnieniu tzreba oswiadczenie zloyc w Zusie wypelnione przez lekarza . Wtedy oni przedluzaja te L4 a nie keidy wzywaja na komisje - wogole tego nie rozumiem.
 
Nie znalazłam w internecie nic co wskazywałoby na to, że tej mięty nie można w naszym stanie pić :-) Więc będę ją piła nadal :-)

EWCIA kontroli jeszcze nie miałam, ale może tylko dlatego, że wczoraj minął dopiero 2 tydzień mojego L4 :-) Ciekawe o co pytają ??
 
Tak na razie cie nie skontroluja bo do 30 dni płaci pracodawca a potem Zusik wiec wtedy biora sie chyba za kontrolowanie.
Nie mam pojecia o co pytaja ale trzema chyba duzo sciemniac i marudzic im ;)
 
Ewciu wyglada na to , że ci w zusie zrobili z ciąży chorobę przewlekłą , coś jak rentę chrobową. Mnie w pracy też juz powiedzieli , że w sierpniu mam sie zgłosić po jakieś papiery co mi musi lekarz wypisać i z tym mam iść do zusu. Czy to nie jest głupota , przeciez nie chodzimy w ciąży jak słonice 21 miesięcy a oni mają problem , jeśli ktoś będzie podczas zagrozonej ciąży na zwolnieniu dłużej niż pół roku. Beznadziejna ta nasza biurokracja.
 
Dziekuję za wszelkie słowa uznania dla naszych nowonabytych ciuszków  ;D
Co do kawy i męty to zdecydowanie polecam rozsądek i umiarkowane ilości. Herbatka ze świeżej miety z ogródka jest po prostu rewelacyjna i spokojnie mozna sobie na taki napój pozwolić.
Ja akurat pije duze ilości wody mineralnej, soki jakoś mniej mi smakują. A wodę piję po prostu do wszystkiego. Dzidzia ma codzienną dostawe do swojego baseniku  ;D
 
reklama
ja w pierwszym trymestrze probowalam bronic sie przed mdlosciami i wymiotami wlasnie mieta, ale nawet jej nie przyjal moj zoladek...w ogole strasznie ostroznie zaczelam jesc w czasie ciazy, po prostu nawet teraz kiedy mdlosci przeszly ( cale szczescie ;)) sa rzeczy, ktorych nie zjadlabym i juz....zmierzam do tego, ze nasz organizm sam raczej wie, co powinnismy, a co nie, szczegolnie w ciazy chyba warto sie na to zdac.

kawa, czarna herbata, to niby uzywki, ale ich minusem jest podniesienie cisnienia...i to nawet nie w kazdym przypadku, wiec jak ktos ma niskie, to nie ma p/wskazan.....oczywiscie nie w przesadnych ilosciach :)

Mysle, ze powinnysmy zaufac sobie, w koncu jak bedzie dzidzius, to glownie bedziemy sie zdawaly na nasz instynkt ;)
 
Do góry