reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Ja myślę, ze nic nie zastąpi przedszkola. Żadna babcia, dzieci na podwórku itd. Przedskzle to też zajęcia, ktoś inny, kto uczy, decyduje kiedy co wolno robić itd, dziekco uczy sie nmasy rzeczy i bynajmniej nie myślę tu o literkach i językach.
Choć by nie wiem jak zdolne było dziecko i jak przerastało równieśników to równieśnict chodzący do przedzkola je przerosną w moemncie w którym to dziecko nie pojdzie. Matko, zamąciłam ;-)
 
reklama
Myslę, że rodzic ma prawo wyboru przedszkola. I u nas z tym jak rodzice pracują nie ma problemów, chyba, że nie pracują. To wtedy róznie bywa.
Przedszkola prowadzone Montesori są ok. ale nie wiem czy takich z prawdziwego zdarzenia jest tyle ile się reklamuje.
Nadia pójdzie do normalnego czyt. publicznego. Nic więcej poza ulubioną panią , kilku zabawek i dzieci jej nie potrzeba. W przedszkolu przede wszystkim ma sie uspołecznić. A jak przy okazji coś zapamięta to juz super!:-)

Anno, testy gimnazjalne nie sa po to, żeby dzieci selekcjonowac w sensie wyboru gimnajum. Ich idea miała byc taka, żeby wyłapać dzieci, które są poniżej średniej i tym samym odpowiednio im pomóc. Tylko nie bardzo rozumiem , czemu to ma się odbywać tak późno!! ale wiele rzeczy w oświacie kuleje, mnie nic nie dziwi.;-)
 
Dobry wieczor
U nas rok wczesniej przedszkole i tez uwazam ze dziecko powinno chodzic do przedszkola. Kolo mnie raczej go nie posle ze wzgledu na Panie wychowujace tam co o nich pisalam;-)Natek pojdzie tylko jedyna obawa jest jego spanie, i pewnie wtedy skoncza sie drzemki w dzien.
Jej ale zmeczona jestem a jeszcze likier sobie chlipie.
 
Ja też uważam, że dzieci duuużą zyskują dzięki chodzeniu do przedszkola, spędzając czas z rówieśnikami i przede wszystkim poza domem i bez mamy - uczą się samodzielności, radzenia sobie z innymi ludźmi, a i przy okazji wielu piosenek i wierszyków i żadna babcia czy niania nie są w stanie tego wszystkiego zapewnić. Ale to moje zdanie. A czy to będzie przedszkole publiczne, niepubliczne czy inne to się okaże, bo tak naprawdę najważniejsze są ciocie-przedszkolanki, ich podejście do dzieci a nie fakt czy za to się płaci czy nie (wiele złego słyszałam o wielu prywatnych przedszkolach o publicznych też, wiele dobrego również i o jednych i o drugich)
 
Nie chce mi sie artykul wyswietic:confused:
Wiecie co, ale chyab bardzo wazne jest zeby Nasze dzieci umialy sie porozumiewac, dogadywac z innymi dzieciakami i w ogole ludzmi. Bo jak caly czas spedzalyby czas z Nami w domu to wydaje mi sie ze malo sie beda wysilac, bo my np. rozumiemy ich skroty slowne, gesty a inni moga nie zrozumiec i przedszkole jest takim miejscem ze dzieci sie ucza komunikacji slownej. A dzieciaki w piaskownicy to chyba zupelnie inna dzialka.
Ojej co ja popisalam, ide spac. Moj sie juz dawno obrazil i spi. Dobranoc.
 
reklama
Do góry