reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

reklama
No Elo to dopiero dziś do mnie zadzwonili!!!
Myślałam że z nerwów włosy powyrywam...
Amniopunkcja wykluczyli syndrom Downa Edwardsa I Patau. Na 100%
Na 100% też będzie drugi chlopak :)
Jednak to nie koniec jestesmy skierowani do kardiologa i specjalisty ktory będzie sprawdzał wszystkie struktury i wnętrzności. Czy wszystko w środku ok.
 
Ja już po wizycie.
USG wyszło ok. Przezierność karkowa 1,5, kość nosowa widoczna. Wszystkie narządy ok. Maleństwo ma 6,84cm to 13+1tc
Fikało nieźle Koziołki i ssalo paluszek, później odwróciło się pupcią [emoji7][emoji7][emoji7] płci jeszcze nie poznaliśmy.
Mam łożysko nisko prawie przy ujściu szyjki, także kiepsko. Mam nie nosić (ciekawe jak to zrobić z roczniakiem w domu)..
To tyle. Trzymam kciuki za pozostałe wizytujące.
 
@DotkaB strasznie się cieszę ze Twój synus ma wykluczone te wady genetyczne, pewnie jeszcze dużo przed Wami by dojść do tego skąd ta przeziernosc i cysta ale chyba zmierzacie w dobrym kierunku ;) @Alcarin również super wieści:) łożysko może się podniesie jeszcze, nie zamartwiaj sie a roczniaka po prostu nos jak najmniej, zawsze to cos
 
No Elo to dopiero dziś do mnie zadzwonili!!!
Myślałam że z nerwów włosy powyrywam...
Amniopunkcja wykluczyli syndrom Downa Edwardsa I Patau. Na 100%
Na 100% też będzie drugi chlopak :)
Jednak to nie koniec jestesmy skierowani do kardiologa i specjalisty ktory będzie sprawdzał wszystkie struktury i wnętrzności. Czy wszystko w środku ok.
Jej no to już połowa sukcesu! Cieszę się bardzo i trzymam kciuki za resztę badań! :happy:
 
Ja już po wizycie.
USG wyszło ok. Przezierność karkowa 1,5, kość nosowa widoczna. Wszystkie narządy ok. Maleństwo ma 6,84cm to 13+1tc
Fikało nieźle Koziołki i ssalo paluszek, później odwróciło się pupcią [emoji7][emoji7][emoji7] płci jeszcze nie poznaliśmy.
Mam łożysko nisko prawie przy ujściu szyjki, także kiepsko. Mam nie nosić (ciekawe jak to zrobić z roczniakiem w domu)..
To tyle. Trzymam kciuki za pozostałe wizytujące.
A chodzi już ten twój roczniak?
Ja mam półtora roczniaka i właściwie tylko biorę na ręce jak go wkładam np. Do łóżeczka czy krzesełka do karmienia. Po schodach wchodzi sam tylko za moją rękę. A tak to bawi się sam na podłodze. Ograniczylam dzwiganie go ale też uczy się przez to samodzielności. Z wchodzeniem np na łóżko mu pomagam ale nie wyreczam.
Niestety mały trochę ucierpi ale robisz to dla dobra drugiego dziecka.
I gratuluję tych dobrych wyników usg :)
 
reklama
A chodzi już ten twój roczniak?
Ja mam półtora roczniaka i właściwie tylko biorę na ręce jak go wkładam np. Do łóżeczka czy krzesełka do karmienia. Po schodach wchodzi sam tylko za moją rękę. A tak to bawi się sam na podłodze. Ograniczylam dzwiganie go ale też uczy się przez to samodzielności. Z wchodzeniem np na łóżko mu pomagam ale nie wyreczam.
Niestety mały trochę ucierpi ale robisz to dla dobra drugiego dziecka.
I gratuluję tych dobrych wyników usg :)
Chodzi przy meblach. Sam jeszcze nawet nie stoi. Pewnie lada dzień się nauczy.. No ale do tego czasu muszę sobie jakoś radzić
Jeszcze mnie dzisiaj "pocieszyl" ten mój ginekolog, że pewnie znowu będzie problem z tą moją szyjką i będę musiała leżeć plackiem przez 4msc. Narazie ma 5cm. Ale poprzednio zaczęła się skracac w 20tc w ciągu trzech tygodni z 5 na 3,2cm. Niby niektórzy nie zalecają wcale reżimu lozkowego przy takim problemie.. Sama nie wiem.. [emoji26]
 
Do góry