reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Robiłam na NFZ, u mnie ataki potrafiły pojawić się dwa razy w tygodniu, więc wiesz jakie to męczące. Poszłam do chirurga i powiedziałam mu jasno, że staramy się o dzidziusia i że chciałabym usunąć to dziadostwo. Chirurg jakiś normalny był zerknął do swojego planera zabiegów i pyta mnie, a w środę pani przyjdzie do szpitala, bo spadł mi zabieg, a wizyta była w poniedziałek, więc z buta ruszyłam na operację, żeby tylko móc dalej starać się o maleństwo ;-)
 
reklama
Robiłam na NFZ, u mnie ataki potrafiły pojawić się dwa razy w tygodniu, więc wiesz jakie to męczące. Poszłam do chirurga i powiedziałam mu jasno, że staramy się o dzidziusia i że chciałabym usunąć to dziadostwo. Chirurg jakiś normalny był zerknął do swojego planera zabiegów i pyta mnie, a w środę pani przyjdzie do szpitala, bo spadł mi zabieg, a wizyta była w poniedziałek, więc z buta ruszyłam na operację, żeby tylko móc dalej starać się o maleństwo ;-)
Lepiej trafic nie moglas. No i u mnie bole sa raz na pol roku wiec pewnie dlatego nie chccieli tego ruszac. Oby tylko przetrwac ciaze w spokoju.
 
Ją przed zajściem w ciążę zaczęłam dostawać ataków kamicy woreczka. Ból okrutny, dlatego podeszałam zadaniowo i poszłam na zabieg zanim zaszłam w ciążę. Teraz mam problem, bo bolą mnie blizny. Zabieg był w marcu laparoskopem i teraz jak rośnie brzuszek to boli szczególnie ta w pępku, jakby ktoś ciął ostrzem :-(
ja 1 atak dostałam w 5 tygodniu ciąży ☹
nie wiedziałam wcześniej ze mam kamienie ☹
łącznie do 9 tygodnia ciąży miałam 9 atakow
ostatnie 3 ataki pojawiły sie 1 dnia ☹
od 9 tygodnia jestem na scislej diecie i odpukać narazie ich nie ma( jestem teraz w 19 tyg i 4 dniu ) ale boje sie zeby nie wróciły ☹
 
ja 1 atak dostałam w 5 tygodniu ciąży ☹
nie wiedziałam wcześniej ze mam kamienie ☹
łącznie do 9 tygodnia ciąży miałam 9 atakow
ostatnie 3 ataki pojawiły sie 1 dnia ☹
od 9 tygodnia jestem na scislej diecie i odpukać narazie ich nie ma( jestem teraz w 19 tyg i 4 dniu ) ale boje sie zeby nie wróciły ☹
Biedna. Bardzo Ci współczuję. Tego normalnie nie da się zniesc a co dopiero w ciąży. Trzymaj dietę moze uda Ci sie wytrwac do konca w spokoju. Ja robilam niedawno mocz był idealny a do niedawna mialam od groma szczwianow wapnia. Do tego wyszlo cos z nerkami. W obrazie usg mam liczne blizny po stanach zapalnych. Nawet nie mialam o tym pojęcia gdyby nie kamyczki.
 
@pchelka10.05 nie zazdroszczę Ci tego, to silny ból, a teraz jeszcze średnio można brać leki. Mam nadzieję, że dieta pomoże Ci przetrwać, bo to najlepsze co możesz dla Was zrobić. Nie martw się o maluszka, ta dieta nie powinna mu zaszkodzić, głównie eliminujesz sposób podawania potraw, smażone i tłuste, resztę możesz dać mu w postaci gotowanej. Jeśli prowadzi Cię lekarz, to będzie dobrze, teściowej gadanie weź na bok i dużo dobrych myśli Ci życzę i jak najmniej ataków.
 
Dzięki dziewczyny
usg miałam w szpitalu , rutynowe przy przyjęciu
lekarz nie podawał wagi dziecka . Znalazłam ja dopiero na wypisie ze szpitala . A i moja teściowa mnie załamała bo powiedziała ze ona by się zaczęła martwić
Tym ze schudłam tyle ( prawie 7 kg od początku ciąży ) i ze na pewno coś jest nie tak . Mąż do niej wczoraj zadzwonił i powiedział ze ma się nie wpierdal. .. a ja byłam wystraszona jak nigdy
Ale już ok nie będę wogole z babą gadać :)
Ja w 18+4 250g. Po usg lekarz powiedział, że wszystko elegancko.
 
u mnie po wizycie wszystko ok :)
nie mam zdjęcia dzidzi, ale mam wymiary
BPD 45,9mm
HC 162,3mm
AC 134,3mm
FL 31,1mm
EFW 286g
ciekawe jak zmienią się do środy zwłaszcza waga, tam dokładniejszy sprzęt o wiele.
szyjka 4cm
dzidzia siedzi sobie miednicowo :)

na klucia które ostatnio miałam w okolicach jajnika lewego, potem po obu stronach dostałam receptę na luteine dopochwowo - żeby się tam rozluznilo co trzeba ;)
a teraz czekam do środy ❤️
 
reklama
Do góry