reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Nam położna mówiła, żeby mniej więcej rozrobić - wziąć 2 kieliszki spirytusu na 1 kieliszek wody. Ważne żeby nie było więcej jak 70% bo będzie bardzo piekło. W końcu jest to rana, a rana + spirutys = wiadomo jak to piecze...:baffled:
Szymka pieklo moze przez pierwsze 4 przemywania,troszke plakal,potem tylko kwekal a juz pozniej wogole chyba nie czul.\

ale sie tu zasiedzialam,myslalam ze maly zaras wstanie a on spi i pranie w pralce do powieszenia.
a co tam mam czas hehe:-D:-D:-D
 
reklama
A to ja nie wiedziałam, że jest w mniejszych pojemnościach niż 0,2l.
Dominika, czyli ogółem w proporcjach 2:1 rozrabiać ten spiryt?
 
A to ja nie wiedziałam, że jest w mniejszych pojemnościach niż 0,2l.
Dominika, czyli ogółem w proporcjach 2:1 rozrabiać ten spiryt?

No, myślę, że tak najlepiej. Ja tak zamierzam. Nie ma co przesadzać :-)
A co do objętości - to jak najmniej. Ja mam akurat taki pojemniczek 30ml, a położna polecała jeszcze jak najmniejsze słoiczki - najpierw wyparzyć przed wlaniem. Lepiej częściej sobie ten spirytus rozrobić niż ma stać za długo. :tak:
 
Te gaziki Leko są często za bardzo wyschnięte tzn. mało nasączone spirytusem. (z doświadczenia pielęgniarskiego wiem). Dużo lepiej sprawdza się rozrobiony spirytus.

Mój mąż ma ostatnio manię robienia nalewek, więc trochę spirytusu mu podbiorę:-)
 
Ja też będę przemywała rozrobionym spirytusem, mam w końcu cały litr otwarty( potrzebowałam do pączków) a mi i tak nie pijemy alkoholu ( ani ja ani mąż) więc cóż, zużyję choćby ten litr na maluszka:-D
 
Ja ma taka informację: 100 ml spirytusu rektyfikowanego należy rozcieńczyć przegotowaną wodą w stosunku 2:1.


Wiem tez, że taki spirytus jest lepszy niż gaziki, bo tak jak pisałyście gaziki są za suche.
 
prawda jest taka ze spirytus powinene byc 70% a jak go sie zrobi to nie ma znaczenia....2-1, czy 3-1...zalezy jak mocny był na poczatku

ja siprtyusu jeszcze nie robiłam....mam za to fiolet gencjanowy-na spirytusie i spirytusowy roztwór propolisu...sama nie wiem co bede stosowac...
 
reklama
Wystarczy mala buteleczka spirytusu z monopolowego (100-200 ml) i wziac kieliszek od wodki i nalac w proporcji 2 do 1 spirytusu z woda czyli np 2/3 kieliszka spirytka i 1/3 kieliszka wody-wtedy wyjdzie 70%.Macza sie w tym patyczek od ucha i majstruje wokol kikutka.Leko tez uzywalam ale faktycznie dosc szybko wysychaja:tak:
 
Do góry