reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

mam pytanie odnoscie tych koszy na brudne pieluszki...kupił to ktos? sprawdza sie?
bo wczoraj maz mnie o nie zapytał-bo lato idzie i bedzie coraz cieplej-u nas smieci wywoza co 2 tyg i jakos te pieluszki trzeba bedzie składowac....czy wystarcza zwykłe reklamówki szczelnie zawiazane-i tak codziennie pakiecik do kosza na zewnatrz....
 
reklama
modroklejka ja kupilam taki kosz z wkładami na początku wydawało mi się to zbędne ale przekonała mnie koleżanka która twierdzi że to świetne rozwiązanie w szczególności od 5m-ca malucha kiedy zaczynamy karmić stałymi pokarmami wtedy kupki naprawdę ponoć są śmierdzioszki:baffled:
Więc nie wiem jak będzie w praktyce ponoć ich atut to że są zapachowe i antybakteryjne i są odizolowane od mauchów (brudne pieluchy)
Pożyjemy zobaczymy ????
 
Mordoklejka ja milam taki koszt i absolutnie mi sie nie sprawdzil. Ja wyrzucalam pieuchy do malego kosza i przynajmniej raz dziennie go oproznialam. I mysle, ze to najlepsza metoda.
 
Moja koleżanka sobie taki kosz kupiła i bardzo go chwali. Ja raczej nie będe kupować, niestety wychodzi to dosć drogo. Kupiłam torebki Paclanki, zobaczymy czy będą się sprawdzać czy nie.
Sprzedawca w sklepie jak, Go pytałam czy warto taki kosz kupić powiedział, że jak ktoś lubi nowości i ma zbytek kasy to można kupić, ale on jako ojciec nie kupował.
 
Jesli chodzi o zapachy z pieluch,to jestem zdziwiona ale tak jak sie obawialam ze bedzie smrod bo mamy male mieszkanie (wiec smrod nie ma sie gdzie rozejsc:-D),tak nie smierdzi wcale.Tzn kupy malej smierdza ale jak sie wlozy pieluchy do zwyklej foliowej torebki,szczelnie zawinie i wlozy do wroka na smieci to nie czuc nic,pod warunkiem ze kosz na smieci jest oprozniany min.1 raz dziennie.Jak bedzie od 5tego mca to nie wiem,wtedy moze kupie paklanki.Teraz taki kosz wydaje mi sie zbedny.

Wogole jakbym miala wymienic "niewypaly" zakupowe czyli rzeczy ktore okazaly sie do bani lub bezuzyteczne to jak dla mnie sa to:


  • - laktator BabyOno - mnie jest po prostu niepotrzebny bo mleka az tak duzo nie mam,a mala mi oproznia ladnie piersi bo ja przystawiam w dzien na zadanie a jak chce troche odciagnac pokarmu to robie to swoja dlonia + ucisk cycka w litere C.Po cieplej kapieli czy termoforze mleko samo kapie wiec nawet sciskac za bardzo nie trzeba!laktator pojdzie do sprzedania.
  • - poduszka rogal - tez ja chyba sprzedam.Po cc jedyna pozycja karmienia przez pierwsze dni byla pozycja lezaca na boku.Pozniej w domu ja kontunuowalam i stosuje do dzis.Kregoslup mnie i dziecku wypoczywa,jest nam obu wygodnie i milo,mala po cycu zasypia.Jak dla mnie wiec rzecz bezuzyteczna!
  • - podgrzewacz do butelek-mam podarowany ale rzadko stosuje bo raz ze karmie w dzien cycem,a dwa ze mleko robie zawsze swieze i nic nie musze podgrzewac bo rozrabiam z wrzatku z termosu z ktorego w nocy korzystam + chlodna przegotowana odstana woda.
  • - termoopakowanie - za dobrze to nie trzyma ono ciepla,powiedzialabym ze max.1h.A jak bede chciala wyjsc na spacer powyzej 1h?Musze zmienic na inny!
  • - posciel pelnowymiarowa do lozeczka - wg poloznych przydaje sie najwczesniej okolo 6 mca zycia wiec tera lezy nieuzywana.Obecnie mala spi w rozku,a na potem ma posciel malowymiarowa (chyba 80 cm * 50 cm).
  • - pieluchy tetrowe - sa OK do czynnosci pielegnacyjno-ogolnych ale do pieluchowania nie bardzo.Przesiakaja siki,brudza sie kupa,ciagle trzeba pracj je jak i zabrudzone ubranka.Nie ma jak pieluchy jednorazowe:tak:
  • - kapturki na brodawki do karmienia-nieprzydatne dla mnie.Jak mnie bolaly brodawki to stosowalam bepanthen.Teraz juz mi sie tak zahartowaly ze bolu nie czuje i w sumie nic nie stosuje.
  • butelki Avent-jakas porazka,dziecko sie krztusi pijac z nich.(Najlepsze dla nas butelki sa z Canpola-Lovi i taka wygieta w łuk).

Jak mi sie cos jeszcze przypomni to dam znac.
PS.Na forum lodzkim mamy wlasnie taki watek i te same rzeczy nieprzydatne dla innych sa niezbedne dla niektorych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
sara- jak chcesz dobre termoopakowanie to sprawdzone na bratanku jest to z Tommee Tippee...trzyma ciepłe pićko prawie 3 godziny...tzn zrobione było odrobine cieplejsze niz od razu do picia i po 3 godzinach nadal było ciepłe...i to termoopaowanie ma taka zalete ze jak sie wczesniej włozy do niego np butelke czy słoieczek z wrzatkiem to nabiera cech termosu i magazynuje ciepło w sciankach...a potem oddaje do buteleczki z własicywm napojem...
 
sara- jak chcesz dobre termoopakowanie to sprawdzone na bratanku jest to z Tommee Tippee...trzyma ciepłe pićko prawie 3 godziny...tzn zrobione było odrobine cieplejsze niz od razu do picia i po 3 godzinach nadal było ciepłe...i to termoopaowanie ma taka zalete ze jak sie wczesniej włozy do niego np butelke czy słoieczek z wrzatkiem to nabiera cech termosu i magazynuje ciepło w sciankach...a potem oddaje do buteleczki z własicywm napojem...


Ooo tego nie wiedzialam no ale jednak dobrze trafilam z firma :tak: Ostatnio wiele osob chwali produkty TT:happy: wiec jestem zadowolona:-D
 
Witajcie :happy:
Odnośnie pojemników,koszy na zużyte pieluszki to świetna sprawa.Mimo ze my dopiero będziemy testować taki na własnej skorze (zakupiliśmy Tommee Tippee) to znajomi nie wyobrazaja juz życia bez niego:-) wczesniej meczyli sie z pieluchami ktore niestety charakterystycznie i dosc intensywnie "pachniały".
Byłąm ze tak powiem przy wielu dzieciach.. kuzynek,znajomych itd.(kocham dzieciaczki) i zauwazylam ze bardzo chwala sobie tę marke.Dlatego tez moje wszelakie oprzyrzadowanie pochodzi od Toommee Tippee.
Pozdrawiam mamuski :blink:
 
reklama
Ja mam paklandki na pieluchy i wrzucam normalnie do kosza i codziennie wieczorem sie je wyrzyca na zewnatrz do duzego kosza.
Dobrze modroklejka ze napisalas o tym termoopakowaniu bo ja sie zastanawialam jakie kupic bo w sumie mam butelki TT i tez o takim myslalam ale nie wiedzialam ile trzyma cieplo.
Dzis m byl w aptece zapytac sie czy maja tutaj ta herbatke koperkowa na kolki i ona sie go pytala z jakiej butelki pije maly jak maz powiedzial ze TT to ona stwierdzila ze nie sa dobre:baffled::rofl2:
W takim razie jakie sa dobre????
wszedzie pisze co innego,przewaznie kazdy je chwali a ona ze nie dobre:baffled:
 
Do góry