reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

no z zakupami tak jest niestety....tym mniej cierpliwym latwiej z wozkiem....ja faktycznie nieraz 2 godziny chodze...ale mnie to tam nie przeszkadza...:)
a mi powiedzieli ,ze nie ma torby :baffled: wrr
 
reklama
Truda to super,ja wlasnie sie rozgladam za wygodnymi jakimis dresowcami po domu badz legginsami.Narazie wchodze jeszcze w te z pierwszej ciazy.Jak dobrze ze ich nie wyrzucilam ;-)
 
jesli macie niedaleko textil market lub pepco to warto tam zajrzec...masa fajnych i tanich ciuszków dzieciecych jest-ja kupiłam wczoraj dla bratanka dresik za 30 zł...gruby i cieplutki!
 
Dziewczyny,jak sie wchodzi w neta to jest mnostwo list i spisow pod haslem wyprawka dla noworodka.Ale wszystkie sa albo bardzo rozbudowane (ze czlowiek lapie sie za glowe ile musi jeszcze kupic)albo zbyt lakoniczne.Podaje linka,chociaz mam watpliwosci czy zadziala,do absolutnie minimalistycznej wyprawki dla noworodka-jak ja czytam to stwierdzam ze 3/4 rzeczy juz mam (a jak czytam inne wyprawki to stwierdzam ze prawie nic nie mam).Tutaj sa tez porady od autorow,aczkolweik ja na nie patrze z przymruzeniem oka bo jak wiadomo kazdy ma inne doswiadczenia i w innych producentach/firmach gustuje. http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf
 
a ja mam propozycje dla mam...
czy mogły by podać liste rzeczy przydatnych dla dzidzi w szpitalu taką swoją co według nich na pewno się przyda ile sztuk czego bo jak czytam te listy to sa naprawde duze rozbierzności.
 
N aszkole rodzenia dostalismy od poloznej liste rzecczy jakie mamy zabrac do szpitala:
dla mamy:
  • badania (grupa krwi, hbs, wr, mocz, morfologia, usg)
  • dowód osobisty
  • ksiazeczka ubezpieczeniowa lub inny dokument stwierdzajacy ubezpieczenie
  • karta przebiegu ciazy
  • woda lub sok do picia
  • dwie wygodne koszule
  • szlafrok
  • grube skarpety
  • kapcie, klapki
  • przybory toaletowe
  • dwa reczniki bawelniane
  • recznik papierowy
  • pieluszki higieniczne bella dla niemowlat (zamiast podpasek)
  • woda w aerozolu do odswiezania twarzy
dla dziecka:
  • dwie czapeczki
  • trzy pary spiochow zapinanych na ramionach
  • trzy kawtaniki bawelniane cienkie
  • trzy kaftaniki grube
  • skarpetki
  • rekawiczki
  • kocyk
  • recznik
  • kilka pieuszek z tetry
  • klika pieuch jednorazowych
  • chusteczki hignieniczne dla niemowlat
osoba towarzyszaca w porodzie:
  • wygodne ubranie , np. dres
  • kapcie
  • kanapki, napoje
Ta lista wyjasnila nam juz co i jak, bo na listach znajdowanych w necie czy w jakis poradnickach znajdowala mnostwo rzeczy zbednych, fakt ze do tej listy dojda jeszcze kosmetyki dla mamy, a takze na sam porod polecaja nam zabtrac, jakies plyty, mp3, ksiazki, gazety....;)
 
i to jest właśnie to o co mi chodziło wszędzie są body ale jak sobie pomyślałam o tym biednym pępuszku to chyba lepiej kaftanik i śpioszki
 
Mirabelle z twojej listy do szpitala mam absolutnie wszystko,aczkolwiek i tak powieksze ja o swoje rzeczy typu soczewki kontaktowe itp.Dobre sa takie minimalistyczne spisy a nie przeladowane bajerami.A wogole to doszly do mnie sluchy przez smsa ze dostane na mikolaja od 1 osoby iles tam kilo pieluch jednorazowych-tak dla smiechu ;)))No chyba ze to zmylka i bedzie zupelnie cos innego - niespodzianka,chociaz znajac dowcipny charakter tej osoby to jest to mozliwe ;)))
 
reklama
cześć dziewczyny, a myślałyście może kiedyś o zakupieniu nawilżacza powietrza? Chodzi mi po głowie ten pomysł bo u nas w mieszkaniu bardzo suche powietrze i nie wiem czy same ręczniki wystarczą - przede wszystkim trzeba o nich zawsze pamiętać... :)


modroklejka - u mnie jest textil market, muszę tam koniecznie zajrzeć :)

W Smyku są teraz promocje na ciuszki, warto się wybrać.
 
Do góry