reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Ja kupuje nowy.Też podobał mi się bebe confort ale on ma małą gondolke i spacerówkę kubełkową a ja jednak wolę spacerówkę normalnie rozkładaną.Ale z wyglądu faktycznie jest ładny.Emmaljunga jest dosyć ciężka ale ja nie będe musiała jej nigdzie wnosić i ten model który chce nie należy do tych najcięższych.Dziewczyny a macie już jakieś ubranka dla dzidzi.
 
reklama
;-) ja mam pełno ubranek po synku....ale licze na to, że sie nie przydadzą....oj zeby sie nie przydały:tak: jestem zakochana w dziewczecych ciuszkach......te sukieneczki,płaszczyki...cudo.....
 
ja osobiście mam wózek po mojej córci,ale teraz i tak chcę mieć nowy a tamten chcę sprzedać za parę groszy.Jedyny problem polega na tym, że gdzieś nam wsysło pokrowiec na nóżki i nie wiem co z tym fantem zrobić:\ Co do ubranek, to ja posiadam ubranka po pierworodnej, ale już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła wpaść do sklepu po maleńkie, nowiutkie kaftaniki i śpioszki (bo różowe dla chłopca są nie bardzo). Jeszcze jakieś 10 tygodni i urządzimy sobie mały rajd;)
 
widze,ze niektore z was mocno zorganizowane sa...az troszke zazdroszcze....ja wciaz nic nie kupuje....ale moze i lepiej tak na raty...chociazby ze wzgledow finansowych.....łatwiej to porozkładac w czasie...ja niestety poki co splacam meble do salonu....i mam ogromna nadzieje,ze do marca mi sie uda....bo jak nie to chyba bede musiala wozek z tego co mam zrobic:-D.....bedzie tzw hand made:):)
 
tanu, jak już się dowiesz że na 100% będziesz miała CÓRECZKĘ, a tego ci życzę, to radzę nie przesadzać z kupowaniem sukieneczek. Ja osobiście przesadziłam(no bo przecież córcia musiała być piękną damą w cudnej sukni) i mam duuużo kienusi których Gabi nawet nie przymierzyła. A już nie wspomnę o tych kieckach i dziewczęcych komplecikach które przyniosły uradowane ciocie, babcie i inne gościówy;)
 
Dziweczyny!

Watek zakupowy mamy w innym miejscu i tam wklejamy miedzy innymi zdjecia naszych nabytków....jesli chcecie to przyłączcie sie do dyskusji na tamtym watku. Zapraszamy!
 
ja jeszcze nie zdecydowałam się na wózek - nie mam starego, więc nie wiem jak to będzie... może pożyczę po prostu od szwagierki. jej syn będzie miał prawie 2 latka, więc już nie będzie mu potrzebny

co do ciuszków - naprawdę nie ma sensu kupować sukienek, spódniczek i tym podobnych cudeniek - które są bardzo niewygodne dla ciągle leżącego dziecka... ja nawet teraz wolę ubrać córkę w spodnie, bo wiem, że jest jej tak wygodniej (sama też przecież ciągle w portkach chodzę ;-)) a nie w sukienki, które podwijają się, majtają i przeszkadzają... to samo uważam na temat dżinsów dla dzieci w wieku 1-2 miesiące... no wyobraźcie sobie, że macie cały dzień leżeć w dżinsach! jak dla mnie koszmar... maleńkie dzieci trzeba ubierać przede wszystkich mięciutko i wygodnie
 
ja mam już pełno ubranek dla mojego bobaska ( babcia szaleje ) nawet nie wiem czy zdążę to wszystko założyć maluszkowi. a ja na ostatnich zakupach z mężem w tesco kupiliśmy czapeczke z niedrapkami i buciki nie mogłam się oprzeć były takie malutki i śliczne a tak pozatym to mają fajny wybór i można niedrogo coś kupić. babcia kupiła nawet już łóżeczko dla wnusia co mnie zdenerwowało bo ja miałam już wybrane inne:wściekła/y:.

a właśnie co do becikowego dowiedziałam się że jak nie kwalifikujesz sie na zasiłek rodzinny tzn jak dochod przekracza 530zł netto na osobe to nie dostaniesz becikowego czy może ktoś coś wie więcej na ten temat. ja myślałam że ten 1000zł dostają wszyscy za urodzenie dziecka a jednak chyba okazuje sie ze nie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
becikowe "od Giertycha" dostają wszyscy, natomiast dawali też becikowe z urzędów miast, które było właśnie uzależnione od dochodu - przynajmniej tak było w maju 2006
 
Do góry