reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

mordoklejka! Głowa do góry! Kto wie, co natura zaplanowała?Może tryskać mlekiem będziesz!
Ze swojej strony to mogę doradzić kupno/pożyczenie laktatora. jak miałam w szpitalu na 4 dobę nawał mleczny, to bez niego ani rusz! A dziewczyna leżąca ze mną na sali nie bardzo miała pokarm, to wzbudzała jego produkcję odciągając co jakiś czas. Tylko nie kupujcie tych szklanych. Tanie , ale do niczego! Aventu jest fajny, ja mam stary typ medeli.
A co do butelek, to ja na avencie leciałam. Wszystko można ze sobą łączyć np smoczek z niekapkiem itp
jeszcze nic nie kupiłam dla dziecka. Mam sporo po córeczce, ale po cichu mam nadzieję na synka, więc trzeba by było kupic "męskich" ubranek
 
reklama
co do kupna kurtki to wole nie myslec...chyba koc kupie i dziure na głowe wytne...w tym naszym głupkowatym kraju rozmiarówka konczy sie na 46-48...potem to tylko fasony dla starszych pan....chyba bede nosiła meza polar 300 i windstoper tez meza....

do mojej szuflady z dzidziowymi zakupami trafił wczoraj płyn do dezyfekcji miltona i lovela mleczko do prania i płyn do płukania, i sliczny kocyk z pomaranczowo zolta kratke-kupiłam w realu za 9.99...slicznosci!
 
nadrobiłam zaleglosci i wklejam zdjęcia
na początek mebelki-komoda i szafa i lampa w dzidziowym pokoju, i klosz do małej lampki
 
a teraz kupiony wczoraj kocyk i kupiny dzis rampersik...wiem ze długo bedzie za duzy ale nie mogłam sie oprzec....i czapeczka z łapkami psa...w tle czapki wykładzina w dzidziowym pokoju, a na koniec bocianek od mojej siostry!
 
Modroklejka - super zakupy! Ja jeszcze nie mam nic a nic dla Dzidzi i jakoś nie mam odwagi jeszcze kupować. Omijam na razie sklepy z dziecięcymi rzeczami szerokim łukiem - ale mnie korci już bardzo. Poczekam jeszcze trochę i zacznę kompletować wszystko. Moja siostra w październiku urodzi Szymusia i będę mieć od niej dużo rzeczy, również moja przyjaciółka ma dwumiesięczną Nikolę i też obiecała oddać maleńkie ciuszki dla mojej Dzidzi. Więc czy to będzie chłopiec czy dziewczynka - ubranka już się szykują. Ale oczywiście sama też pokupuję sporo, bo to taka przyjemność! :)
 
Teraz ja sie pochwale moimi zakupami.
Dla dzidzi jak na razie nie mam ubranek,zaczne kupowac jak bede znala plec.
Kupilam juz.
-Reczniczek z kapturkiem(zielony)
-Rozek z wkladem kokosowym(niebieski w misie)
-2pary rekawiczek niedrapek(zielone i niebieskie)
-pieluchy tetrowe(10sztuk)
--Smoczek(NUK-zolty)
-Aspirator do nosa(Marimer)
-sol fizjologiczna
-szczotke do czesania z miekkiego wlosia(niebieska)
wszystko kupowalismy w takich kolorach z mysla ze bez znaczenia co bedzie to bedzie dobre,ale i tak moj Maciek stwierdzil ze bedzie chlopczyk bo wszystko w takich kolorach a nie innych-zobaczymy.

Dla siebie kupilam:
-Irygator(Tamtum Rosa)
-Proszek do sporzadzania roztworu do irygacji(Tamtum rosa)
-majtki jednorazowe po porodzie.
-duze podpaski(pampersy) (bell)
-wkladki laktacyjne
-2 biustonosze do karmienia
-2koszule nocne

i chyba tyle jak narazie.
 
Bardzo chętnie czytam o Waszych zakupach, tym bardziej, ze teraz są takie cuda-cudeńka! Niestety obiecałam sobie nic nie gromadzic dopoki nie bede pewna, ze krwiak sie wchlonal i jest ok z moja ciaza.
Zgadzam sie, ze laktator jest nieodzowny. Nie tylko na poczatku - poniewaz ja karmilam tylko piersia przez pierwsze pol roku, gdy wychodzilam z domu na dluzej zostawialam dziecku moj pokarm sciagniety do butelki.
 
Bardzo łądne te wasze zakupy ja tez juz mam sporo tylko musze zdjecia porobic a to mi troszke potrwa tez mam nowe mebelki juz i pokoik dla dzidzi prawie uzadzony tylko sciany pomalowac ale to juz niedlugo niedlugo wam pokaze zmobilizuje sie i porobie dzis zdjecia:-D
 
reklama
ja muszę zacząć myśleć o zakupach- aż mnie przeraża. Mój synek ma 4 lata i po nim właściwie mam wszystko - ale i to jest najgorsze mieszkałam wcześniej na 1 pokoju więc wszystko pożyczyłam szwagierce - ona w międzyczasie urodziła 2 dzieciaczków, a 3 urodzi 2 miesiące wcześniej niż ja - i nie wiem co mam robić czekać aż mi łaskawie odda to co pozostało w miarę w normalnym stanie czy kupować - ale to trochę nie fer że to ja muszę wydać na wszystko pieniądze - czy zna ktoś rozwiązanie?
 
Do góry