reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Ja ubierałam tak:

Na body z długim rękawem zakładałam śpiochy, a na body z krótkim rękawem zakładałam pajacyka.
Body polecam rozpinane na całej długości na zatrzaski, śpiochy też można takie znaleźc. Pajacyki warto żeby rozpinały się również na całej długości, a minimum do końca jednej nogi.

Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę zrozumiałe:)
 
reklama
body dla malucha to tak jak dla nas majtki i stanik-i tak na to cos zakładasz...bratówka robi dokładnie tak jak magmil-jesli body z krótkim to na to pajacyk, albo bluzeczka i polspioszki czy spodenki, jesli body z długim to śpioszki-te na szeleczkach, albo rajstopki i ogrodniczki...

ja mam inny problem...i pytanie tez pewnie dla doswiaczonych mam banalne...

kaftaniki-wiem ze to niewygodne dla dziecka bo sie zwija itp, ale dopoki nie zagoi sie pepek to cos temu malcowi trzeba zakładac-moja mama mowiła ze zakładała mi kaftanik, ale taki zakładany na pleckach, skarpetki i zawijała w rozek i tak przetwałam te 9 dni zanim pepek odpadł....powiem szczerze ze po pierwsze nie widziałam kaftaników zakładanych od przodu z jakas zakładka z tyłu a po drugie-ja sie urodziłam w maju...wtedy było znacznie cieplej niz w marcu wiec pewnie rozek wystraczył

w zwiazku z tym pytanie- czy jest sens kupowac kaftaniki? a jesli tak to jakie?widziałąm takie w h&m zapinane z przodu na napy,ale po ukosie
 
Ja nie lubiłam kaftaników- zawsze cos tam maluszkom sie odkrywalo - a to pupa, a to plecki (w przypadku takich na tasiemki). Odkąd kupiłam body zostałam ich fanką (nic sie nie odkrywa i swietnie trzymaja pieluche). Kupie może dwa kaftaniki tak dla zasady:-D, a i tak będę korzystać z body.
 
tak wszyscy mówią, że kaftaniki się podwijają, zwijają i ogółem, że są niewygodne, ale z tego by wynikało, że dzieci się chyba strasznie kręcą .... czy jak, mi się wydawało zawsze, że taki maluch to grzecznie leży (głównie śpi), więc jeśli się nie wierci to jak to ma mu się niby podwijać ..... ?? uświadomcie mnie :sorry:
 
Ja z moja Julka nie kombinowałam. Zakładałam jej body i tyle. Tylko bez rajstopek/ spodenek zeby na brzuszku nie uciskaly.
 
ja również jestem za wózkiem 4 kołowym - jakoś te trójkołowce wyglądają tak niestabilnie... no miałabym stracha wozić dziecko w czymś takim, szczególnie jeżeli będzie bardziej energiczne ;-)
 
co do listy - wydaje mi się strasznie długa, na ile dni pobytu w szpitalu jest to przewidziane? u nas "wyrzucają" do domu po 24h...
co do tej kołderki - ona jest strasznie duża, taki rozmiar 100*135 właśnie kupiłam mojej 2,5 letniej córce... nie zmieści się do małego łóżeczka

ja używałam kaftaników dopóki pępek nie odpadł - takich zawiązywanych z przodu, na to śpioszki - jak się dobrze założy, to się nie podwija, noworodek tak naprawdę nie wierci się jakoś strasznie przez pierwsze dwa tygodnie głównie śpi, nie potrafi się obrócić...
 
Ostatnia edycja:
reklama
no własnie ola o to mi chodziło...kaftanik i spioszki na pierwsze 2 tyg to chyba bedzie dobre rozwiazanie-do czasu az sie pepek zagoi

lista faktycznie długa, ale mysle ze sporo mozna z niej wykreslic ze spokojem...

włąsnie spytałam mamy o rozmiar kolderki jaki dla mnie zamówiła i to jest 90x120...i tak mi sie wydaje duza do lozeczka które bedzie 120x60...
 
Do góry