reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Eve- :D otóż to Kochana :)


I jeszcze!

nie mogłam się powstrzymać i kupiłam dla Szymka taka koszulkę :) a mój m mówi, że sam by taką chciał :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Atsonia moja siostra dla swojej córki miała i ma takie łóżko i własnie jakis czas temu obcieli nogi i teraz młoda ma zwykły tapczanik, ale generalnie fajnie sie sprawdzało przy małym dziecku i nieduzej przestrzeni bo Majka pod łóżkiem miała miejsce na zabawki, robiła tam sobie domki, a jak mój Oskar u nich nocował to pod łóżkiem zawsze lądował dodatkowy materac i młody miał gdzie u nich spać, a w ikea mozna dokupic specjalny baldachim nad tego typu łóżka. My z reszta dla Oskar teraz tez mamy piętrówkę z tymże przestrzeń pod łózkiem to szafa i biurko, teraz wiadomo zmieniamy bo Oskar juz za stary koń na takie łóżko, ale bardzo długo mu słuzyło takie rozwiązanie.
A tak naprawdę w łózku to najwazniejszy jest porządny materac, zeby dziecko miało wygodnie i zdrowo spać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja pamiętam że jak byłam mała, to marzyłam o takim kolorowym łóżku i rodzice kupili mi tapczanik z księgą dżungli, bo to była moja ulubiona bajka, mimo że w ogóle nie pasował do pokoju, który dzieliłam z bratem, ale chciałam i dostałam, a jakby mi kupili coś w 'lepszym guście' pewnie nie byłabym taka szczęśliwa ;]

ATsonia koszulka świetna, lubię właśnie takie koszulki bez głowy, m też coś takiego kupił Kubie, ale jeszcze nie wiem jakie dokładnie, bo paczkę dopiero wysłał w piątek ;]
 
Sara-każdy wibiera łóżko według upodobań przede wszystkim dziecka, mozliwości finansowych i wymiarów mieszkania. Ja ze zdziwieniem stwietdziłam (jak zmierzyłam) że Szymona pokój wcale nie jest taki mały jak nam się wydawało bo ma 2,95 na 3,5 metra. Dlatego zdecydowaliśmy się na łóżko duże-które starczy na dłużej. Jak Szymon podrośnie i nie będą już potrzebne kotary-to się je zdejmie, przytnie nogi i będzie zwykły prosty tapczan. Teraz zależało nam, żeby upchnąć gdzieś zabawki, a przestrzeń pod łóżkiem jest w tej chwili w sam raz na schowanie pudeł z zabawkami i kolejki.

A kolor wybralismy biały, bo uniwersalny i zmieniając tylko dodatki mogę go odświeżać co jakiś czas.



Mam nadzieję, że w czwartek w Ikei dostaniemy wszystkie meble, które zaplanowalismy :)


a jakie mebelki planujecie?
 
carolin-łóżko jest białe wiec i mebelki będą białe. Na 100% kupujemy:

IKEA | Przechowywanie w pokoju dziennym | Regały na książki | EXPEDIT | Regał
plus wsady-suflady i/lub szafeczki

Do tego komoda:
IKEA | Przechowywanie w sypialni | Komody | MALM | Komoda, 4 szuflady

Do tego półka na książki-zawieszona w poziomie-jest zdjęcie-bedzie świetnym regałem na książki:
IKEA | Przechowywanie w pokoju dziennym | Regały na książki | LACK | Półka ścienna

Półka na zdjęcia i obrazki:
IKEA | Ramki i obrazki | Akcesoria do wieszania | RIBBA | Półka na zdjęcia

Zasłonka w paski zielono-niebieska:
IKEA | Tekstylia dla małych dzieci | Firanki i zasłony | BARNSLIG | Tekstylia

Pluszak do dużego łóżka-będzie osłaniał główkę w razie czego:
IKEA | Zabawki | Zabawki pluszowe | BARNSLIG ULVEN | Pluszak

Mam też nadzieję, że zmieści się jakaś półka otwarta na zabawki, ale to się zobaczy jak juz będziemy na miejscu:
IKEA | Rozwiązania dla TV płaskoekranowych od 37" | System BESTÅ/FRAMSTÅ/INREDA | BESTÅ | Regał

plus biały haczyk na plecak

Więcej kupić nie możemy, bo musi się jeszcze zmieścić stolik Mamutek z 2 krzesłami i tablica z Ikei do rysowania.

Ufff....

No i co myślicie?
 
Fajny wybór, fajne mebelki
ja też myślę o expedit, ale na razie nie możemy szykować pokoju dla córeczki, ponieważ nie zdążyliśmy małej wyprowadzić zanim mały się urodził i teraz nie chcemy tego robić, aby nie czuła się odtrącona, wiec poczekamy jakiś czas i dzieci chyba razem wyprowadzimy, a na razie nasza sypialnia jest nas wszystkich :)
może do dużego pokoju kupimy expedita na zabawki, które tu są :)
 
ATsonia super zestawik, tą półeczkę na książki chyba sama kupię :)
Również myślałam, by troszkę zmienić Ady pokoik i tak się zastanawiam nad tą serią stuva, jak tu sugerowano. Chciałąby wywalić tą komodę na zabawki trofo coś tam i kupić tą skrzynię stuva plus ława i może jakaś komódka, bo ta co jest teraz zostanie rozłożona (jeszcze zaprzeszłość z naszej sypialni). Do tego chcę wymienić drzwi w szafie wnękowej na przesuwane i inne fronty plus jeden z lustrem. Czeka mnie też dobór koloru na ściany i nowy dywan. Najberdziej odpowiada mi taki:
200x300 Dywany akrylowe GRUBE I MIĘCIUTKIE (1516276859) - Aukcje internetowe Allegro

Muszę to sobie narazie wszystko rozrysować i zobaczyć jak to wymiarowo wyjdzie. Wielkiego pola do popisu nie mam :/
 
Eve-Stuva jest bardzo fajna!!! tez się nad nią zastanawiałam,ale w końcu wybralismy chyba tańszą obcję. I wybieralismy meble mniej głębokie tak maź na 48 i mniej, żeby jak najwięcej miejsca zostało. Ale jak by było więcej miejsca...eh...te mieszkania w bloku :/

Ja się bardzo stresuję czy wszystko dobrze wyjdzie, raz, że ma to byc prezent urodzinowy dla Szymka-a jak mu sie nie spodoba? a dwa, że wszystko planowałam sama-bo mój m. to taki nietechniczny, on woli ciasta i rogaliki piec :)

Dywaniki bardzo fajne-mi się podoba ten zielono fioletowy, a Wam który pasuje najbardziej?
Ja nie umiem wybierać dywanów...i żyrandoli tudzież lamp...dlatego dywany mam w jednym kolorze, i proste lampy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oby. jak wyjdzie ok to wstawię zdjęcia, a jak nie to usunę konto na bb :-D;-)

Dobra lecę bo skarbówka mnie wzywa, wpadam później!!!
 
Do góry