reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Aniu, oszczedzaj sie i uwazaj na siebie.
Dostalam maila od Twojej siostry :) dziekuje ze nas skumalas , milo ze moge sie poradzic kogos doswiadczonego. I do tego mieszkamy calkiem blisko siebie.

 
reklama
Anik oszczędzaj się, oszczędzaj ! Moja bratowa jak miała za krotką szyjkę to najpierw byłakilka dni w szpitalu (miała mieć krążek,ale tylko straszyli....) a potem wypisali do domu z nakazem takim jak Tobie dali. Wychodzić tylko na siq i jeszcze do tego powoli !!!! Uważaj na siebie.... Na pewno będzie wszystko ok!!!!
 
Dziękuję dziewczyny za podporę psychiczną. Dużo odpoczywam i staram się jak najmniej siedzieć
(przy komputerze też i przez to zaczynam się złościć, ale z drugiej strony dzidzia najważniejsza), bo wtedy płód naciska na szyjkę i ona może pod naciskiem się skracać. Aha, w szpitalu zabronili mi głaskać brzuszek, bo to może wywoływać skurcze macicy. Co do męża, to nie daje mi nic robić, mam tylko leżeć do czwartkowej wizyty u mojej gin, a później zobaczymy. Całuski dla Was wszystkich :) i dziękuję.
 
Nie ma za co dziękować, wiadomo, że jako internetowe ciotki się martwimy o Ciebie i Maluszka. leż i Nam nawet nie odpisuj, albo niech Mąż to zrobi :D Powykorzystuj póki możesz :D
 
poprzednim razem skróciła mi się szyjka około 25 tygodnia... (do 1cm) wazne że nie ma rozwarcia (z rozwarciem do domku juz by pewnie nie puscili a lezenie byłoby gwarantowane)
potem dalej nie szło, oszczędzałam sie ale nie lezałam.
potem z innego powodu trafiłam do szpitala i już tam zostałam ale tez nie miałam przymusu leżeć.

ale najlepiej jak najwięcej czasu w pozycju lezacej lub półleżącej, i o głaskaniu juz tez pisałam - nie kusić losu, trzymać rekę na brzusiu ale jej nie ruszać. maże tez może potrzymać ale nie głaskać. juz teraz dzidzio wyczuwa rękę i w nia kopie ;) to samo z piersiami - tez nie wolno głaskać i masować.
 
reklama
a jak jeszcze moze objawiac sie skracanie szyjki? Czy zawsze towarzyszy temu silny bol? Czy moze byc w miare maly, ale dlugotrwaly?
 
Do góry