reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga z przed ciąży, w ciąży i po.

a ja nadal +5.
ja za bardzo też nie pilnuję wagi, codziennie nie stoję na wadze...
ale staram się kontrolować ilość kilogramów na plusie względem tego co jem.
 
reklama
Dla mnie jedynym pocieszeniem jest to, że porównując moje przyrosty wagi w tej ciązy, a w poprzedniej ( startowałam z tego samego pułapu ) teraz mam 2 kg mniej :-)
 
a ja wam powiem,ze ja chyba musze zaczac olewac wage.. ja tak jak Asionek, jem normlanie czyli nie za duzo, prawie bez slodyczy, z owocow trafi mi sie na dzien albo 1 jablko, albo ze 2 brzoskwinie, truskawki -ale to sa owoce gdzie nie ma zbyt wiele cukru.. jem bardzo rzadko chleb, makraony, ryze - nie pamietam. wogole sokow nie pije,ani kolorowych wod - bo nie lubie. owszem, za okres ciazy zdazylo mi sie kilka razy pizze zjesc, ale to jedyny fast food bo innych nie lubie.nie jem wedlin (nie lubie), wiec skad k**** 10 kg na plusie??? przeciez nie zaczne sie glodzic zupelnie :/ normalnie jakby te kilosy z powietrza powstawaly!!!

mam I-D-E-N-T-Y-C-Z-N-I-E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Aga ja tez sie dopisuje, tez tak mam.W tej chwili nie wiem ile waze bo nie mam dzialajacej wagi w domu, przekonam sie we wtorek na wizycie ale mam to gdzies.
 
ja się ważę prawie codziennie bo sprawdzam jak tam moje obrzęki czasem jest to +/- 2 kg w ciągu doby więc muszę w miarę to kontrolować

a od początku ciąży mam już +11 kg więc sporo a tu jeszcze 3 miesiące zostały :dry:
 
Ja też jestem w PL i gin mnie od początku ochrzania że mam nie tyć, nawet jak chudłam to mi gadał ze bardzo dobrze i że mam nie tyć :)

A ja tam uważam że teraz możemy sobie pozwolić na jedzenie tego na co mamy ochotę (poza rzeczami niewskazanymi ze względów na wpływ na dziecko) i nie mam zamiaru się głodzić i nie jeść owoców, w końcu sezon owocowy mamy :) nie jedzenia młodych ziemniaczków skrobanych też sobie nie wyobrażam :)
a o kilogramy to po porodzie będziemy się martwiły i prześcigały ile która schudła.

na wątku czerwcowym możecie sobie poczytać ile mamusie w ciąży przytyły i jak szybko do formy wracają, poczytajcie to przestaniecie się martwić tymi kilogramami :)

wiesz ja tam zachcianek nie mam i wsumie jem jak przed ciaza dlatego wkurza mnie , ze dostaje opierdziel , bo to wychodzi , ze za darmo mam w czape hehe
jakbym sobie folgowala nie wiem jak to oki rozumiem , a tak jestem zla , bo mnie to stresuje niepotrzebnie :/

Aga ja tez sie dopisuje, tez tak mam.W tej chwili nie wiem ile waze bo nie mam dzialajacej wagi w domu, przekonam sie we wtorek na wizycie ale mam to gdzies.

hehe witaj w klubie kg z powietrza :))) dobrze , ze sama nie jestem , bo juz bym sie zastanawiala czy ze mna jest ok ;)

ja się ważę prawie codziennie bo sprawdzam jak tam moje obrzęki czasem jest to +/- 2 kg w ciągu doby więc muszę w miarę to kontrolować

a od początku ciąży mam już +11 kg więc sporo a tu jeszcze 3 miesiące zostały :dry:

ciekawe ile ja mam , az sie boje hehe

najlepsze jest to , ze mierze sie centymetrem , bo przed ciaza sobie zrobilam pomiary jak mialam zaczac cwiczyc , ale nie zdarzylam , bo juz fasolka byla i teraz jak sie mierze to prawie nigdzie mi nic nie przybylo !! wiadomo brzuch to inna sprawa :)
mieszcze sie w bluzki z przed ciazy XS , staniki te same , sukienki te same , a tutaj takie cyrki z kilosami :/ ciekawe gdzie one sa ??
 
Oczywiście przyrost wagi zależny jest od uwarunkowań genetycznych oraz od tego ile ważyłaś przed ciążą, jak się odżywiasz i jaki tryb życia prowadzisz.
Waga wyjściowa
I trymestr
II trymestr
III trymestr
Łącznie
Waga maksymalna






40-50 kg
4
6
4
14
18
50-60 kg
3
6
4
13
15
60-80 kg
2
5
4
11
12
Ponad 80 kg
2
4
3
9
11

Ten nazwijmy to "przelicznik" nie uwzględnia wzrostu, więc jest do bani :)
 
w pierwszrej ciąży przytyłam 35 kg.........obecnie jestem w 34 tyg mojej drugiej ciąży, narazie 22 kg na +... a obiecałam sobie że max 10 kg przytyje.... no cóż, te wafelki, batoniki, bułeczki z masełkiem.... jak się temu oprzeć??
 
reklama
u mnie +6 :-). Do końca pozostały 3 m-ce,....no i niestety mnie też kusza te wszystkie batoniki, ciasteczka. Na szczęsie mamy lato, więc pcham w siebie tyle owoców ile mogę, by ograniczyć słodkości :-p
 
Do góry