reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary naszych dzieciaczków :)

Jula, Macius niezle wagi a wzrost Macka:szok:
Misia po dzisiejszym badaniu waga 11kg, wzrost 84cm. W rubryce rozwoj fizyczny lekarka podkreslila niedobor wagi,pielegniarka mowi ze jest ok:tak:
 
reklama
My po dzisiejszym bilansie mamy następujące pomiary: waga 13kg, wzrost 87cm:) ponadto pani dr obejrzała Małemu siusiaka (bo ja podejrzewałam stulejke) i stwierdziła, że anatomicznej stulejki nie ma tylko jeszcze napletek się porządnie nie odkleił - uff!!! ponadto dała skierowania na badanie krwi - morfologia + glukoza, oraz kał na pasożyty, troszkę mnie to martwi bo kazała to wszystko zrobić jak jej pow. że Mały apetyt ma średni, ale bardzo dużo pije!!! teraz dopóki nie porobie badań będę panikować konkretnie!!! ale coż przynajmniej będę wiedziała, czy wszystko jest z Małym dobrze:) poźniej odezwę się na głównym:)
 
my po szczepieniu dwójki i po bilansie Iki
Ika:
Wzrost: 94
Waga: 14 kg
Nóżka 24-25

Cinek
Wzrost: 77 cm
Waga 11,4
nóżka..pojęcia nie mam :) muszę zmierzyć :)
 
Ło Ika i Cinek to już konkretna waga :)
Antoś też przypakował :) KATE lepiej zrobić i mieć spokój :) co do stulejki też się tym martwię, wydaje mi się że już powinien ten siusiok się bardziej "otwierać".Idziemy 05.08 na bilans (takie terminy:/) to zobaczymy...
Kasia a jak to było u Mikusia???
 
Kic Seba mial stulejke, kilka miesiecy smarowal mascia i sam sciagal i teraz jest ok, nie chce mi pokazac ale mowi ze dobrze:-p U nas jest taki chirurg dzieciecy co jest przeciwny zabiegowi na stulejke.
No Ika i Cinek niezle pakuja:-D
Kate nie warto panikowac:tak: Trzymam kciuki za dobra wyniki:tak:
Slyszalyscie o tym ze dzieciom powinno sie raz w roku robic badania na pasozyty?
 
Cinek, no nieźle...jesteś cięższy od Florki:-D Ale ja to już przy Twoich narodzinach prorokowalam, że rok nie minie a nas dogonisz:-p

Dorka, my też mamy niedobór wagi zaznaczony...ja też tak mialam do 12 roku życia, a potem jak zaczęłam przybierać to do dziś się zatrzymać nie mogę:-p

Kate, myslę, że dobrze jest te badania zrobić - u nas lekarka oczywiście nic na ten temat nie mówiła, ale zrobię sama, a że mam generalnie dość jej olewactwa i zwracania uwagi, nie na to, co trzeba to się przepisujemy do innej przychodni:tak:
 
Kicrym ja podejrzewałam stulejkę bo Antkowi też się siusiak cały "nie otwiera", ale mówiłam wcześniej w przychodni, więc kazały mi masować siusiorka w czasie kąpieli i tak robiłam:) jednak ostatnio chyba za mocno Mu masowałam i pękło jakieś naczynko i cały siusior był czerwony i Mały nie dał się dotknąć!!! dzisiaj na wizycie (właściwie poszłam z tym problem no i z bilansem) była inna lekarka taka do której ciężko się dostać i która w ciągu 2 lat widziała Antka dziś drugi raz!!! obejrzała Go bardzo dokładnie (nie tak jak ten stary rupieć, który tylko popatrzy i stwierdza - jaki śliczny chłopczyk!), kazała przez kilka dni smarować rywanolem w żelu, a potem jakąś maścią ze sterydem, co ma przyśpieszyć odklejenie napletka plus oczywiście delikatne masowanie:)
Post ale Ci Dzieciorki rosną pogratulować:)))))) jak czytam jakie Wasze Dzieciaki są wysokie to stwierdzam, że Antek będzie pseudowysoki po Tatusiu:)
 
Post, Ika to może Olgę w czółko całować, a Cinek za niedługo ja podniesie ;-) Dorodne dzieciaczki!
Kic, tez sie martwiłam co z tym siusiaczkiem, bo całkiem mu nie schodzi, ale lekarz oglądnął, tzn. ściagnął tyle ile się dało i nic nie skomentował. Mam nadzieję, że wie co robi...
 
Post ty chyba ściemniasz,ze tak na mleku dzieciaki rosną.Ika juz chyba przegoniła Maćka ,a Cinek to niedługo ich dogoni.:tak:
Kate z tym siusiakiem to znów mam rozkminkę,bo nam lekarz powiedział,że absolutnie do 3-go roku życia nic przy nim nie gmerać:baffled: To juz sama nie wiem co robić,bo widzę,że co lekarz to inna teoria. może delkatnie spróbuje mu ściagnąć ten napletek,o ile sobie pozwoli,bo ostatnio odkąd nosi majteczki,albo lata bez to tylko sam może się tam dotykać i kurde robi to prawie non stop:baffled:
 
reklama
no ja bym tam ściemą poleciała ale mam wpisane to w ksążeczkę i mierzyła pielęgniarka więc raczej mi nie ściemniała :):):):)
 
Do góry