reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada Serca Zespół Downa u Plodu

Moj świat tez sie zawalił.Do wczoraj żyłam nadzieja że dziecko bedzie zdrowe. Amnipunkcja tylko potwierdzila obawy Dziecko ma ZD.Nie radze sobie psychicznie.To moja druga ciąża. Pierwsza córeczka zdrowa.Teraz w maju konczy 3 latka.Jestem w 20 tyg ciąży i nie wiem co dalej.Co robić??
 
reklama
Mamusie....pisze ten post bo wiem że jeśli będzie taka sytuacja to wtedy nie będę miała nawet głowy żeby odczytać wasze odpowiedzi....wiem że to trudne pytanie...i bolesne wspomnienia...chodzi mi o to że jeśli młoda.....nie pozbiera... się to jak to wszystko wygląda.... zwłaszcza chodzi mi o mamusie których dziecko odeszło w Prokocimu...chodzi mi o organizacje....czy daje się i komu ubranka i jakie dla dziecka na ostatnia drogę...i cała organizacja transportu...ciała....nawet mi inne słowa nie chca przejsc przez gardło....ale wiem że jeśli się to stanie to będzie za późno żeby Was pytać...tylko bez hejtu....wolę być przygotowana....
 
Decyzje musisz podjąć sama...ale przed Tobą ciężka droga...
Moj świat tez sie zawalił.Do wczoraj żyłam nadzieja że dziecko bedzie zdrowe. Amnipunkcja tylko potwierdzila obawy Dziecko ma ZD.Nie radze sobie psychicznie.To moja druga ciąża. Pierwsza córeczka zdrowa.Teraz w maju konczy 3 latka.Jestem w 20 tyg ciąży i nie wiem co dalej.Co robić??
 
Mamusie....pisze ten post bo wiem że jeśli będzie taka sytuacja to wtedy nie będę miała nawet głowy żeby odczytać wasze odpowiedzi....wiem że to trudne pytanie...i bolesne wspomnienia...chodzi mi o to że jeśli młoda.....nie pozbiera... się to jak to wszystko wygląda.... zwłaszcza chodzi mi o mamusie których dziecko odeszło w Prokocimu...chodzi mi o organizacje....czy daje się i komu ubranka i jakie dla dziecka na ostatnia drogę...i cała organizacja transportu...ciała....nawet mi inne słowa nie chca przejsc przez gardło....ale wiem że jeśli się to stanie to będzie za późno żeby Was pytać...tylko bez hejtu....wolę być przygotowana....
Firma pogrzebowa jest z twojej miejscowości, jaką wybierzesz i zapłacisz, oni bardzo dobrze mówią co i jak, pełna kultura. Oni zajmują się transportem ciała córki i im zanosisz ubranie, kocyk, itp., oni to wszystko zrobią.(możesz poprosić aby zobaczyć córeczkę przed pogrzebem)
W szpitalu musisz otrzymać kartę zgonu i w USC na tej podstawie trzeba w Krakowie (Prokocim jest pod Krakowem o ile pamiętam) odebrać akt zgonu. Akt zgonu trzeba zanieść do ZUSu aby otrzymac zasiłek pogrzebowy. Wszystko idzie bardzo sprawnie. Firma pogrzebowa z mojej miejscowości sama załatwiła też zasiłek z ZUSu, ja nie musiałam nic robić.
 
Wiem że to głupie pytać o takie rzeczy...głupie tzn może.....inaczej nieodpowiednie....ale czy takiej dziewczynce...daje się np biała sukieneczkę..rajstopy...sweterek....czapeczkę i butki....i np różaniec mały....pytam bo nie wiem....bo jestem naiwna że mnie że nas to nie czeka że jakiś cud się wydarzy....ale wolę wiedzieć....i dziękuję za odpowiedzi....
 
Od śmierci mojej córki minął rok i 3mce, ale pamiętam te wszystkie detale. Dla mnie to też było bardzo ważne. Córeczce kupiłam jasnoróżowe śpioszki, koronkowa czapeczkę, i włożyłam ulubiony mięciutki rożek, który uwielbiałam przy starszej córce i zawiozłam malutkiej do szpitala.
Wiem że to głupie pytać o takie rzeczy...głupie tzn może.....inaczej nieodpowiednie....ale czy takiej dziewczynce...daje się np biała sukieneczkę..rajstopy...sweterek....czapeczkę i butki....i np różaniec mały....pytam bo nie wiem....bo jestem naiwna że mnie że nas to nie czeka że jakiś cud się wydarzy....ale wolę wiedzieć....i dziękuję za odpowiedzi....
 
Wiem że to głupie pytać o takie rzeczy...głupie tzn może.....inaczej nieodpowiednie....ale czy takiej dziewczynce...daje się np biała sukieneczkę..rajstopy...sweterek....czapeczkę i butki....i np różaniec mały....pytam bo nie wiem....bo jestem naiwna że mnie że nas to nie czeka że jakiś cud się wydarzy....ale wolę wiedzieć....i dziękuję za odpowiedzi....
Naprawdę nie musisz się tym martwić. O to wszystko zadba dom pogrzebowy, który wybierzecie. Was czeka tylko rozmowa z wyborem opcji. Różańce również oferują. Jeśli chcesz, przygotuj coś osobistego dla Małej. Szpital zazwyczaj ma „umowę” albo poleca jakiś dom, możesz też poszukać na rynku. Jedyne, o co musisz niestety zadbać sama to cmentarz (jeśli jest parafialny) i kościół jeśli jesteście wierzący. Niektóre zakłady załatwiają również usługi grabarskie. W zasadzie wszystko można załatwić w jednym spotkaniu - Wy podpisujecie dokumenty do ZUSu i wybieracie opcje.
Będziecie odwiedzać córeczkę?
 
@NewMom Nie wydaje mi się, żeby było to głupie. Dobrze, że masz na forum przestrzeń, aby o to zapytać - jak widzisz, są dziewczyny, które bez skrępowania odpowiedziały na Twoje pytania. Trzymajcie się. I (będę to powtarzać do znudzenia) pomysł jeszcze raz o profesjonalnym wsparciu psychologicznym, bez względu na to czy Maleńka teraz odejdzie, czy pokona ten kryzys zdrowotny.
 
reklama
Do góry