reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

W kwietniu dobrze się bawimy to i w ciąże zachodzimy!

Jak tak Cię czytam to to wszystko jest bez ładu i składu. Czy mogłybyśmy Twoje starania jakoś ułożyć? Rozumiem, że na początku miałaś stymulacje clo, a teraz masz aromek. W międzyczasie były próby do ivf. Tylko skąd to ivf? Jakie były do niego wskazania? Opisz może jakie do tej pory robiłaś badania itd. Czy jedyna diagnoza to była niedomoga fazy lutealnej? Może jakoś mniej więcej w czasie to też ułóżmy?
Clo miałm w 2021, potem dwa razy byłam w ciązy - puste jajo i biochem. Potem podeszłam do in vitro z racji chemioterapii męża. Teraz jest już po i mamy zielone światło od onkologa więc staramy się na nowo. W tym cyklu miałam aromek i to był nasz pierwszy cykl, w którym mogliśmy zacząć na nowo.
A badań mam całe mnóstwo
 
reklama
Clo miałm w 2021, potem dwa razy byłam w ciązy - puste jajo i biochem. Potem podeszłam do in vitro z racji chemioterapii męża. Teraz jest już po i mamy zielone światło od onkologa więc staramy się na nowo. W tym cyklu miałam aromek i to był nasz pierwszy cykl, w którym mogliśmy zacząć na nowo.
A badań mam całe mnóstwo
Ok, dzięki za rozjaśnienie. Współczuję wszystkich przejść, o których piszesz.
Ja również mam stymulację letrozolem, więc jak coś to pisz. Ale koniecznie radzę zrobić AMH. Jeśli chodzi o inne badania to są tutaj mądrzejsze dziewczyny w tym zakresie. Jeśli chciałabyś listę badań z etapami do zrobienia to mogę podrzucić, bo dziewczyny tutaj taką przygotowały. Monitoring koniecznie w trakcie stymulacji, bo to są jednak silne leki. Czy twój partner badał nasienie teraz jakoś niedawno? Bo po chemioterapii też może być z tym różnie.
 
Ok, dzięki za rozjaśnienie. Współczuję wszystkich przejść, o których piszesz.
Ja również mam stymulację letrozolem, więc jak coś to pisz. Ale koniecznie radzę zrobić AMH. Jeśli chodzi o inne badania to są tutaj mądrzejsze dziewczyny w tym zakresie. Jeśli chciałabyś listę badań z etapami do zrobienia to mogę podrzucić, bo dziewczyny tutaj taką przygotowały. Monitoring koniecznie w trakcie stymulacji, bo to są jednak silne leki. Czy twój partner badał nasienie teraz jakoś niedawno? Bo po chemioterapii też może być z tym różnie.
Zbadamy u niego przed następną owu, akurat skończy 3 miesiące supli, więc zobaczymy czy mu się poprawiło, czy chemia wszystko przekreśliła. AMH będę robić pod koniec tygodnia. Miałam dość niskie przed stymulacjami, więc teraz może być dużo gorzej. A jaką dawkę letrozolu brałaś?
 
Tez tak myślałam. Mam tez inny termometr, najzwyklejszy pod pachę. Jak mierzymy czy to ja czy mąż po prostu by zmierzyć gorączkę to po zakończeniu sygnału dźwiękowego potrafi jeszcze wzrosnąć temp po przetrzymaniu. Przykładowo pipczy - jest 36,7 a po przetrzymaniu z minute dluzej już jest 37 i dopiero przestaje rosnąć 🫡
Także nie wiem jak to jest z tymi elektrycznymi termometrami … chyba ze tak się nie powinno robić a ja o tym nie wiem xd
Ja uzywam termometru owulacyjnego z dwoma miejscami po przecinku. Mierze w pochwie 5 min, zawsze. Po 5 minutach wyjmuje i wpisuje pomiar. Zawsze tak mierzę.
 
Ale chyba już w piz du z tymi pomiarami, dzisiaj obudził mnie stary wcześniej i musiałam zmierzyć wcześniej i jestem zła 🤣 Ten wykres raczej nie brdzie wiarygodny
 
Ale chyba już w piz du z tymi pomiarami, dzisiaj obudził mnie stary wcześniej i musiałam zmierzyć wcześniej i jestem zła 🤣 Ten wykres raczej nie brdzie wiarygodny
ja dzis tez 20 min wcześniej. I pomiar wpisany, ale jak sìę mierzy godz później, czytałam , ze odejmujemy 0,1 jak godz wcześniej to dodajemy 0,1. Do godz pomiary bez zmian wpisujemy.
 
reklama
tak zrobiłam ale to już zdarzyło się kilka razy także nie wiem, chyba nie dla mnie to mierzenie
Ja się przekonałam na własnej skórze, ze paski lh bez temperatury mogą wskazać ovu, która się nie odbędzie. Jak bez mierzenia, to tylko monitoring lub sex co 2 dzien przez cały cykl. Bo można się ładnie minąć z owulacją.
 
Do góry